Skip to main content

Lacné letenky Lichtenštajnsko

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Zo strán pritúlená Švajčiarskom a Rakúskom, je táto maličká konštitučná monarchia s tridsaťsedemtisíc obyvateľmi riadená kráľovskou rodinou, žijúcou rozprávkovo v zámku na kopci, odkiaľ je úžasný výhľad na hlavné mesto. Svojich občanov sem pozývajú každé leto na osvieženie v podobe piva.

V tejto krajinke alpského údolia sa nachádza i jeden z najťažšie zdolateľných vrchov Európy – Grauspitz, ktorý sa šplhá do výšky dvetisícšesťsto metrov nad morom. Ak sa však v tejto neveľkej krajine neplánujete vybrať na turistiku, beh, či iný šport, pre ktoré na svoje územie láka zahraničných návštevníkov, na jej poznanie vám postačia i štyri či päť hodín.

Lacné letenky do Lichtenštajnska viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Avšak musíme upozorniť, že Lichtenštajnsko, ani jeho hlavné mesto Vaduz, nemajú vlastné letisko. S najväčšou pravdepodobnosťou teda budete letieť do susedného Švajčiarska na letisko v Zürichu. Tam sa viete vďaka priamemu letu dostať spoločnosťou SWISS.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Lichtenštajnsku

Cestovné doklady do Lichtenštajnska

Do Lichtenštajnska nebudete potrebovať cestovný pas, na vstup do krajiny vám postačí platný občiansky preukaz. Platnosť občianského preukazu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate.

Počasie v Lichtenštajnsku

Lichtenštajnsko sa môže pochváliť typickou európskou kontinentálnou klímou. Čo to znamená? Mierne a vlhké letá a chladnejšie podnebie s pribúdajúcou nadmorskou výškou.

Ceny v Lichtenštajnsku

Oficiálnym platidlom v Lichtenštajnsku je švajčiarsky frank (CHF). Platiť tu však môžete bez problémov aj eurom, často však v nevýhodnom kurze 1:1. Bankomaty sú k dispozícii vo všetkých mestách a mestečkách.

Ceny v Lichtenštajnsku zodpovedajú cenám vo Švajčiarsku. Samozrejmosťou je široká škála luxusných výrobkov, vrátane švajčiarskych hodiniek.

Ak hľadáte ubytovanie v Lichtenštajnsku, ceny si môžete skontrolovať a pobyt rezervovať aj cez Pelikán. Vo Vaduze možno nájsť luxusné hotely i skromné apartmány.

Aktuálny čas v Lichtenštajnsku

V Lichtenštajnsku je toľko isto hodín ako na Slovensku, sme v rovnakom časovom pásme.

Tipy, čo treba vidieť v Lichtenštajnsku

10 zaujímavostí o Lichtenštajnsku

1
Švajčiarsko zaútočilo na susednú krajinu Lichtenštajnsko trikrát a vždy omylom
2
Počet obyvateľov Lichtenštajnska je približne 37 000
3
Lichtenštajnsko je jednou jedna z najbohatších krajín na svete a drží si najnižšiu mieru nezamestnanosti
4
Lichtenštajnsko je jedinou krajinou na svete pomenovanou podľa rodu, ktorý jej vládne
5
Šľachtici z rodu Lichtenštajnovcov patrili medzi významné rody v Rakúsku a jednu z najbohatších rodín v celom impériu
6
Lichtenštajnsko má rozlohu približne 160 km²
7
Lichtenštajnsko nemá vlastnú armádu, v roku 1868 ju rozpustila
8
Na svete sú len dve krajiny, ktoré nemajú prístup k moru priamo, ani cez žiadneho zo svojich susedov. Jednou z nich je Lichtenštajnsko
9
Lichtenštajnsko je veľmi silne viazané na susedné Švajčiarsko a Švajčiari ho občas zlomyseľne označujú ako svoj 27. kantón
10
Po skončení vojny si boli v Poľsku a Československu zhabané nemecké majetky, vrátane obrovských dŕžav dynastie Lichteštajnovcov. Medzi ne patrili napríklad i svetoznámy zámok Lednice a priliehajúca oblasť Valtíc