Skip to main content

Lacné letenky Macau

- Vstupné podmienky

Pred vycestovaním Macao odporúčame naštudovať si podmienky vstupu na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).
Návrat na Slovensko prebieha ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania. Pre aktuálne informácie odporúčame sledovať stránku MZV SR.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Tento malý polostrov, bývalá portugalská kolónia, na seba začal upozorňovať v posledných rokoch, kedy sa premenil na jedno zo svetovo najväčších centier hazardu a získal si tak prívlastok „čínske Las Vegas“. I keď mu v súčasnosti vládnu jedny z najväčších kasín sveta, jeho historické centrum je zapísané do svetového dedičstva UNESCO a vidieť sa ho naozaj oplatí.

Macao, ako „špeciálna administratívna oblasť“ Čínskej ľudovej republiky, nachádzajúca sa len šesťdesiatštyri kilometrov východne od Hong Kongu, svoju nezávislosť potvrdzuje vlastnou menou, colným úradom a miestnou kuchyňou, ktorá je kombináciou kantonských a portugalských chutí.

Do Macao sa viete lacno dostať napríklad z Hongkongu. Priame letecké spojenie z našich končín neexistuje. S jedným prestupom sa sem viete dostať napríklad z Emirates či EVA Air v spolupráci s Air Macau.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Macao

Macao je súčasťou Čínskej ľudovej republiky, ale vízum do neho nepotrebujete. Prekvapí vás kombináciou hypermodernej architektúry, portugalskej koloniálnej histórie a gemblerského raja. To všetko na malom území, kde je najväčšia hustota osídlenia na svete.

Zabudnite na Las Vegas, hlavné mesto hazardu sa nachádza v Číne a volá sa Macau. Že to nie je len nejaká slovná hračka potvrdzuje aj tento údaj: 7-krát vyššie tržby z h azardu ako povestné Las Vegas! Ale bol by to hazard zaškatuľkovať Macau tak rýchlo. Toto mesto patrilo vyše 500 rokov Portugalsku a od roku 1999 je administratívnou oblasťou Číny. Aj preto možno v meste vidieť akýsi čínskoportugalský mix dvoch kultúr.

Zaujímavosťou Macau je napríklad aj pristávacia dráha vybudovaná priamo na mori. A priamo v meste nájdete obchodné centrum Venetian postavené v benátskom štýle a verte-neverte premávajú tadiaľto aj gondolieri. P.S.: Návštevu Macau môžete pokojne spojiť aj s návštevou Hongkongu, ktorý je vzdialený loďou alebo vrtulníkom len 70 km!

Letenky do Hongkongu bývajú v sezóne lacnejšie ako napríklad do Thajska a hoci sú obe krajiny od seba celkom ďaleko, tak sú navzájom pomerne dobre dostupné leteckou dopravou. Spolu s dovolenkou v Thajsku tak môžete navštíviť práve aj obe spomínané čínska územia. Macao sú dva svety na veľmi malom priestore. Na návštevu stačia dva dni, ale môžete podľa chuti zostať aj oveľa dlhšie a neoľutujete.

Hoci má Macao vlastné letisko na ostrove Taipa, ktoré je navyše zaujímavé tým, že pristávacia dráha je vybudovaná v mori, tak z Európy priamo do Macaa žiadne aerolinky nelietajú. Avšak z Thajska, Malajzie alebo Singapuru sa do Macaa dostanete ľahko a často aj lacno.

Lacné letenky do Macau viete však rezervovať z Viedne, Budapešti či Prahy. Veľmi komfortne možno letieť s jedným prestupom z Viedne s aerolinkami EVA Air, Korean Air či Austrian Airlines. Z Budapešti a Prahy sa do Macau lieta vo väčšine až s dvomi či tromi prestupmi.

Užitočné info o Macao

Víza do Macao

K vašej ceste do Macao potrebujete pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate. Pri pobyte do 90 dní v Macao vízum nepotrebujete.

Počasie v Macao

Panuje tu subtropické podnebie s veľmi horúcim letom, kedy sa často vyskytujú dažde, prevažne v popoludňajších hodinách. Najlepšia sezóna na návštevu je od októbra do decembra, dni sú slnečné, vlhkosť a teplota nie je veľmi vysoká.

Ceny v Macao

Po príchode z Hongkongu nie je treba riešiť výmenu peňazí. V celom Macau sa bežne platí hongkongskými dolármi, ktoré majú s miestnou menou Pataca hrubý kurz 1:1. Pri vrátení sa predavači opýtajú, či chcete vrátiť v dolároch, alebo či túžite po miestnej mene. Rovnaký dotaz vám položí pri výbere aj väčšina bankomatov.

Ubytovanie je relatívne lacné, oproti Hongkongu často až o polovičnú cenu. Noc v slušnom modernom trojhviezdičkovom hoteli kúpite už od 20 eur, ale k dispozícii sú aj superluxusné hotely svetových reťazcov. S vyššími cenami počítajte cez víkend, cez týždeň ponúkajú hotely často výraznejšie zľavy.

Hľadáte hotel v Macau? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Zdravie a očkovanie pred cestou do Macao

Všeobecne najčastejšími chorobami, proti ktorým sa cestovatelia očkujú, je jednoznačne žltačka typu A a B (hepatitída) a brušný týfus, prípadne cholera. Ďalej je dobré si dostatočnú dobu pred cestou skontrolovať platnosť očkovania proti tetanu a obrne. Povinné očkovanie však nie je žiadne.

Aktuálny čas v Macao

V Macao je o 7 hodín viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Macao

10 zaujímavostí o Číne

1
Podľa legiend vznikla Čína pred 4000 rokmi počas obrovskej potopy
2
Číňania ročne spotrebujú 45 miliárd párov drevených paličiek
3
Na niektorých miestach v Číne slnko vychádza až o 10 hodine
4
Hracia konzola Playstation je v Číne zakázaná
5
V Číne platí cenzúra na slovo cenzúra
6
Čína udeľuje tresty smrti 4-krát častejšie ako všetky krajiny sveta dohromady
7
V Číne žije dodnes viac než 35 miliónov ľudí v jaskyniach
8
V Číne existuje most, na ktorom sa mení strana jazdy z pravej na ľavú
9
V priemere je každých 5 dní v Číne postavený nový mrakodrap
10
Brad Pitt má zákaz vstupu do Číny. Kvôli jeho úlohe vo filme Sedem rokov v Tibete