Skip to main content

Lacné letenky Mauritánia

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Viete, kde leží Mauritánia? V západnej Afrike, na pobreží Atlantického oceánu. Väčšina územia je nehostinná a pokrýva ju saharská púšť. V severnej časti Mauritánie sa dokonca nachádza najvyšší časť severnej Sahary, Adrar Plateau s nadmorskou výškou približne 500 m.n.m.

V roku 2005 došlo v krajine k vojenskému prevratu a odvtedy sú hranice s Alžírskom sú uzavreté. Pre Mauritániu sú charakteristické oblasti s oázami. Vyrástli na nich púštne mestá: Atari, Chinguetti a Ouadâne.

Starobylé mesto Chinguetti s veľmi zaujímavou starou mešitou je považované za siedme najsvätejšie mesto islamu. Hlavným lákadlom pre milovníkov vtáctva je svetoznáma ornitologická rezervácia Banc d'Arguin, ktorá sa rozkladá na severe krajiny.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Mauritánii

Cestovné doklady a víza do Mauritánie

Pred vstupom do krajiny budete potrebovať platný cestovný pas a víza. Avšak vzhľadom k nie príliš prehľadnej situácii po vojenskom prevrate v roku 2008 odporúčame preveriť informáciu o návšteve Mauritánie s Ministerstvom zahraničných vecí SR.

Určite neodporúčame výlety do saharskej púšte a do príhraničných oblastí s Alžírom a Mali, kde hrozí zvýšené riziko prepadov a únosov zo strany ozbrojených bánd. Tieto oblasti sú životunebezpečné aj z titulu prítomnosti nášľapných mín.

Víza už sa nevydávajú v Berlíne, ale výlučne na medzinárodnom letisku Nouakchott alebo na hraničnom priechode 55 km od Nouadhibou.

Počasie v Mauritánii

Pre Mauritániu je typické horúce a suché africké podnebie saharského typu. Najpríjemnejšia klíma je na pobreží Atlantického oceánu v čase od decembra do marca. Počas tohto obdobia sú teploty okolo 30°C, a vlhkosť vzduchu je nižšia ako počas iných mesiacov. Bližšie k Sahare sa vlhkosť vzduchu znižuje a teploty stúpajú.

Ceny v Mauritánii

Oficiálnym platidlom v krajine je ouguiya (MRO).

Ceny v Mali sú miestami extrémne nízke. Najlacnejší spôsob prepravy je na ťave. Jedlo v lokálnych reštauráciach vychádza lacno - za hlavné jedlo zaplatíte v prepočte 3-7 eur. Pivo vás vyjde na 1-2 eurá a fľaša vody na menej ako euro.

Do väčšiny púštnych miest sa nedostanete inak ako na ťavách. Ich cena sa dá zjednávať, takže sa nenechajte zastrašiť, zistite si ceny vopred a nebojte sa o cene diskutovať.

Lacné ubytovanie v Mauritánii nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať.

Chcete si požičať auto? V Mauritánii to neodporúčame.

Aktuálny čas v Mauritánii

V Mauritánii je o hodinu menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Mauritánie

Ak má pobyt v Mauritánii presahovať 2 týždne, môže byť požadované očkovanie proti žltej zimnici. Inak určite odporúčame očkovanie proti žltačke typu A, B a brušnému týfusu.

10 zaujímavostí o Mauritánii

1
Mauritánia získala nezávislosť od Francúzska 28. novembra 1960 a bola prijatá do OSN v roku 1961
2
Mauritánia je jednou z posledných krajín, ktorá zrušila otroctvo. V roku 1981 prijal zákon na zrušenie otroctva. Podľa odhadov z roku 2003 však napriek právnym predpisom proti otroctvu stále existuje okolo 90 000 otrokov
3
Arabčina je úradný a národný jazyk
4
Vzhľadom na to, že približne 40% obyvateľstva je stále pod hranicou chudoby, je Mauritánia pre svoj hospodársky pokrok silne závislá od vývozu železnej rudy, rybolovu a ropných vrtov na mori
5
Francúzsky koloniálny vplyv je zrejmý vo vzdelávacom systéme Mauritánie, ktorý používa frankofónny systém
6
Hlavným mestom Mauritánie je Nouakchott, čo v preklade znamená „miesto vetra“.
7
Väčšina Mauritáncov sú oddaní moslimovia a patria do sunnitskej sekty
8
Ak sa pozeráme na Mauritániu z vesmíru, krajina vyzerá ako býčie oko
9
Rozsiahle pobrežie Mauritánie ponúka vynikajúce príležitosti pre tých, ktorí milujú pláže, surfovanie, šnorcheľ alebo rybačku
10
Mauritánsky záliv Nouadhibou skrýva jeden z najväčších cintorínov lodí na svete. Na pobreží je trvalo uväznených viac ako 300 vrakov lodí z celého sveta