Skip to main content

Lacné letenky Mayotte

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Mayotte je zámorský departement a zámorský región Francúzska a Európskej únie. Ide o najľudnatejší ostrov z Komorských ostrovov v Indickom oceáne s rozlohou 378 km² a počtom obyvateľov neprevyšujúcim 200-tisíc ľudí.

Na rozdiel od ostatných Komorských ostrovov, kde väčšinu tvoria moslimovia – obyvatelia Mayotte v rokoch 1974 a 1976 hlasovali proti svojmu začleneniu do Federálnej islamskej republiky Komory, ktorá vznikla 6. júla 1975 odčlenením od Francúzska. Ostrov Mayotte však dodnes tvorí súčasť Francúzska.

Mayotte je známy pre svoje malebné zátoky a pláže, fascinujúce koralové útesy a početné lávové polia a skaly, ktoré tvoria veľkolepé prírodné scenérie ostrova.

Mayotte nájdete v severnej časti Mozambického kanála v Indickom oceáne medzi severným Mozambikom a severným Madagaskarom. Skladá sa z troch ostrovov Grand Terre alebo Mahora, Pamandzi alebo Petit Terre a Chissioi (M'Zamboro), ktoré sú obklopené mohutným prstencom koralových útesov.

Ako sa dostať na Mayotte? Napríklad s Air France.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o ostrove Mayotte

Cestovné doklady a víza na ostrov Mayotte

Slovákom platí pre ostrov Mayotte bezvízový styk. Do krajiny sa dostanú na platný cestovný pas alebo občiansky preukaz (odporúčame však používať cestovný pas). Pas musí byť platný ešte 6 mesiacov po opustení krajiny.

Počasie na ostrove Mayotte

Pre súostrovie Mayotte je typické tropické prímorské podnebie s dvomi obdobiami, a to leto a zima. Leto je tu veľmi horúce a trvá od novembra do apríla. Zima je tu veľmi studená a suchá, trvá od mája do októbra.

Ceny na ostrove Mayotte

Oficiálnym platidlom v krajine je euro, čo je pre nás výborná správa.

Ceny na ostrove Mayotte sú pomerne vysoké na pomery Afirky. Jedlo v lokálnej reštaurácii vyjde na 10-15 eur. Za hlavné jedlo pre dvoch v lepšej reštaurácii zaplatíte pokojne 50-60 eur. Pivo vás vyjde na 6-7 eur a fľaša vody na 2-3 eurá.

Lacné ubytovanie na ostrove Mayotte nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať.

Chcete si požičať auto? Urobte tak v predstihu a získate výhodnejšiu cenu. Auto si vyzdvihnete priamo po príchode na letisko.

Aktuálny čas na Mayotte

V Bratislave je o dve hodiny viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na ostrov Mayotte

Pred odchodom na Mayotte nie je potrebné žiadne špeciálne očkovanie. Niektoré cestovné kancelárie odporúčajú pre istotu užívať antimalariká, iné zase hovoria, že stačí mať kvalitný repelenty proti hmyzu.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na ostrove Mayotte

10 zaujímavostí o ostrove Mayotte

1
Mayotte je súostrovie a francúzsky zámorský department v Indickom oceáne
2
Najbližšími susedmi sú Komory, Tanzánia a Keňa na severozápad, Somálsko na severozápad, Seychely na severovýchod, Madagaskar na východ a na juh a Mozambik na západ
3
Celková rozloha Mayotte je 374 kilometrov štvorcových
4
Ako francúzske zámorské územie je tu oficiálnou menou euro
5
Mayotte vyváža kávu, škoricu, vanilku či kokosové orechy
6
Mayotte sa stal nezávislým od Komor v roku 1978, ale rozhodol sa zostať francúzskym zámorským územím
7
Mayotte je sopečného pôvodu a preto je Grand-Terre, najväčší z 5 ostrovov známy pre svoje hlboké rokliny a staré sopečné krátery
8
Úradným jazykom Mayotte je francúzština, hoci tu budete počuť aj lokálne africké jazyky
9
Priemerná dĺžka života v krajine je 63 rokov
10
Mayotte má niekoľko endemických druhov voľne žijúcich zvierat vrátane rôznych gekónov, žiab, vtákov a motýľov