Skip to main content

Lacné letenky Mozambik

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Mozambijská republika leží na juhovýchodnom pobreží Afriky pozdĺž Mozambického prielivu, ktorý oddeľuje africký kontinent od ostrova Madagaskar. V mozambickej teritoriálnych vodách tohto jazera ležia tiež dva ostrovy, Likoma a Chizumulu, ktoré však patria pod Malawi.

Mozambik má nádherné pláže, málo turistov a ponúka rovnako dobrú exotiku ako napríklad Zanzibar. Patrí tiež medzi jedny z najbezpečnejších afrických krajín.

Krajina má množstvo veľkých riek, z ktorých najvýznamnejšie sú Zambezi a Limpopo. Pobrežie Indického oceánu na juhu je zmesou piesočných dún, pláží, mokradí a mangrovníkových porastov, zatiaľ čo severne sa tiahnu nádherné dlhé pláže s mnohými ostrovčekmi a skalnatými útesmi. Výborná destinácia pre potápanie, šnorchlovanie, rybárčenie, jachting, surfovanie a ďalšie vodné aktivity.

Ako sa dostať do Mozambiku? Z Viedne sem lietajú Ethiopian Air Lines, Air France alebo Kenya Airways.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Mozambiku

Cestovné doklady a víza do Mozambiku

Pri ceste do Mozambiku budete potrebovať platný cestovný pas a víza. Pas musí byť platný ešte 6 mesiacov po opustení krajiny.

Víza do Mozambiku viete dostať na hranici alebo na letisku za 50 amerických dolárov a platia 30 dní. K vybaveniu potrebujete rezerváciu hotela na prvú noc aočkovací preukaz na žltú zimnicu.

Počasie v Mozambiku

Kedy je vhodný čas na návštevu Mozambiku? Viac-menej kedykoľvek. Dajte si len pozor na obdobie dažďov, ktoré trvá od januára do apríla, v tomto čase zvyknú byť tiež masívne záplavy.

Od júna do augusta zvykne byť v Mozambiku chladnejšie, najmä večer.

Ceny v Mozambiku

Oficiálnym platidlom v krajine je Metical.

Ceny v Mozambiku sú pomerne nízke. Jedlo v lokálnej reštaurácii vyjde na 5-7 eur.Pivo vás vyjde na menej ako euro a fľaša vody na 50 eurocentov.

Lacné ubytovanie v Mozambiku nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať. V Guesthouse sa ubytujete už od 8-9 eur na noc. Kvalitnejší hotel vyjde minimálne na 60 eur na noc pre dvoch.

Chcete si požičať auto v Mozambiku? Urobte tak v predstihu a získate výhodnejšiu cenu. Auto si vyzdvihnete priamo po príchode na letisko.

Aktuálny čas v Mozambiku

V Mozambiku je o hodinu viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Mozambiku

Pred vstupom do krajiny sa musíte preukázať očkovacím preukazom - potrebujete očkovanie proti žltej zimnici. Všetky ostatné očkovania nie sú povinné, ale odporúčané. Najmä očkovanie proti žltačke typu A a B a brušnému týfusu. Odporúčame konzultovať s lekárom aj antimalariká.

10 zaujímavostí o Mozambiku

1
Mozambik je krásna krajina s bohatou prírodou a nachádza sa v juhovýchodnej Afrike
2
Mozambik je trikrát väčší ako Veľká Británia
3
Mozambik je domovom širokej škály voľne žijúcich živočíchov vrátane slonov, levov, nosorožcov, hrochov, žiraf, hadov, byvolov, krokodílov, leopardov, opíc, gepardov, panterov a hyen
4
Mozambik získal nezávislosť od Portugalska v roku 1975
5
Krajina vyváža najmä hliník, krevety, bavlnu, cukor, drevo, citrusové plody a elektrickú energiu
6
Celková rozloha Mozambiku je 799 380 kilometrov štvorcových
7
Počet obyvateľov je približne 30 milónov ľudí
8
Úradným jazykom Mozambiku je portugalčina, hoci sa tu hovorí aj mnohými miestnymi jazykmi
9
Mozambik je jediným jednoslovným názvom krajiny, ktorý obsahuje všetkých 5 samohlások
10
Vlakové trate v krajine boli vybudované ešte za čias Portugalcov