Skip to main content

Lacné letenky Fidži

Fidži - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Fidži

Zaujímavé info o Fidži

Hľadáte letenky na Fidži? Výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne alebo celý dovolenkový pobyt na Fidži? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut či poistiť sa pred cestou na Fidži.

Keď si pozriete akékoľvek fotky z Fidži, ihneď vás napadne že tento ostrovný štát musí byť rajom na zemi. A nebudete pritom ďaleko od pravdy. Fidži zatiaľ nepatrí vďaka svojej veľkej vzdialenosti od Slovenska medzi najpopulárnejšie dovolenkové destinácie našincov.

Koralové útesy, prekrásne piesočnaté pláže, pralesy a zelené kopce ponúkajú nespočetné možnosti na oddych, ale aj na aktívnu dovolenku na Fidži. medzi najpopulárnejšie turistické destinácie na Fidži patria Nadi, Coral Coast a ostrovy Mamanuca a Denarau. Najviac turistov každoročne na Fidži prichádza z Austrálie, Nového Zélandu, USA a z Číny.

Lacné letenky na Fidži je z našich končín ťažké nájsť. Musíte počítať s niekoľkými prestupmi a s letom dlhším ako 15 hodín.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Fidži

Víza na Fidži

Na Fidži potrebujete mať platný cestovný pas a jeho platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po dátume návratu. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Víza nie sú potrebné, ak vaša dovolenka napresiahne dobu 120 dní.

Počasie na Fidži

Na Fidži panuje tropická klíma 365 dní v roku a je možné ho navštevovať prakticky celoročne. Za všeobecne najlepšie obdobie je však považované obdobie od mája až do októbra kedy klesá teplota a vlhkosť.

Ceny na Fidži

Oficiálnym platidlom na Fidži je Fidžijský dolár (FJD), delí sa na 100 centov. Mince sú v hodnote 5, 10, 20 a 50 centov, 1 a 2 doláre. Bankovky sú v hodnotách 2, 5, 10, 20, 50 a 100 dolárov. Eurá a doláre zameníte bez problémov na hlavnom ostrove. Zmenárne a bankomaty sú vo väčších mestách na veľkých ostrovoch dostupné. Na malé ostrovy si vyberte hotovosť, tu žiadne bankomaty nenájdete, platba kartou nie je na malých ostrovoch vždy možná - ak áno, tak s výraznejšou prirážkou.

Hľadáte dobrý hotel na Fidži? Alebo radšej apartmán? na Pelikan.sk viete pozrieť a skontrolovať aktuálnu ponuku dovoleniek vo veľkom množstve hotelov a rezertov.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Fidži

Na Fidži nie sú vyžadované žiadne povinné očkovania, ak necestujete z endemickej oblasti výskytu žltej zimnice (subsaharská Afrika a Latinská Amerika – to sa týka aj prestupov v týchto krajinách).

Aktuálny čas na Fidži

Na Fidži je aktuálne o desať hodín viac, ako na Slovensku.

Letecké štatistiky o Fidži

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka na Fidži za posledný týždeň stála iba 1 479,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať na Fidži, odporúčame vám navštíviť mestá ako Nadi, Suva, Yasawa Island, Ba, Bua.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk na Fidži je: 1.

Tipy, čo treba vidieť na Fidži

10 zaujímavostí o Fidži

1
Sri Siva Subramaniya Swani je najväčší hinduistický chrám na Fidži, no zároveň je to najväčší hinduistický chrám na južnej pologuli
2
Ostrovy Fidži boli britskou kolóniou po celých 96 rokov, v roku 1970 získali nezávislosť
3
Fidži majú tri oficiálne jazyky. Angličtina, Fidžský jazyk s takmer 200 dialektmi a Hindustani
4
Rugby je na Fidži považované za niečo ako náboženstvo
5
Fidži time. Toto slovné spojenie budete počas dovolenky na Fidži počuť často. Miestni sa totiž nemajú kam ponáhľať. Čas tu beží tak trochu pomalšie jako inde
6
Fidži pozostáva z 332 ostrovov, no len 110 z nich je obývaných. Tri štvrtiny však žijú na najväčšom ostrove Viti Levu
7
Pôvodní obyvatelia Fidži tvoria ešte stále takmer 40% obyvyteľstva
8
Národný drink Fidži sa volá Kava. Vyrába sa z koreňových rastlín a mieša s vodou v tradičných miskách tanoa
9
Fidži boli pred stovkami rokov považované za ostrovy ľudožrútov. Kanibalizmus tu fungoval len do roku 1800, kedy ostrovy začali osídľovať aj kresťania
10
Najväčšie príjmy Fidži pozostávajú z turizmu a z cukru