Skip to main content

Lacné letenky Langkawi

Akciové letenky do Langkawi

Zaujímavé info o Langkawi

Západné pobrežie kontinentálnej Malajzie si zaslúži špeciálnu pozornosť každého milovníka Ázie. Nájdete tu nádherný ostrov menom Langkawi s niekoľkými peknými plážami, zelenými horami, vodopádmi a najprudšou lanovkou na svete (Langkawi Cable Car).

Ostrov Langkawi pozostáva z deväťdesiatich deviatich ostrovov nachádzajúcich sa v severo-západnej časti malajského polostrova a patrí pod sultanát Kedah. Symbolom Langkawi sú orly, po ktorých je ostrov pomenovaný a hlavnou atrakciou je práve ich kŕmenie. Hlavné mesto s letiskom je Kuah.

Langkawi disponuje aj úžasným podmorským svetom, jedným z najpestrejších v celej Juhovýchodnej Ázii. Nájdete tu jedno z najväčších akvárií v Ázii s 15 metrovým tunelom, kde možno obdivovať ryby a iné druhy podmorských živočíchov.

Lacné letenky na Langkawi viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let na Langkawi z našich končín neexistuje. Avšak veľmi komfortne možno letieť s prestupom s novou linkou Qatar Airways, prípadne spoločnosťami Emirates alebo China Southern.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Malajzii

Kedy je najlepšie počasie na dovolenku v Malajzii?

Malajzia je pomerne blízko rovníka, čo znamená, že je celoročne veľmi atraktívna z pohľadu teploty vzduchu a vody. Hlavná sezóna Juhovýchodnej Ázie sa vo všeobecnosti začína v polovici novembra a končí posledným marcovým týždňom. Apríl a máj sa vyznačuje väčším výskytom zrážok, no rastie aj teplota vzduchu. Letné mesiace prinášajú vysoké teploty vzduchu, no i krátke a intenzívne dažde. Čím bližšie sú zimné mesiace, tým je pokojnejšie aj počasie a pribúda aj turistov.

Náš tip: Ak chcete cestovať v hlavnej sezóne, vyberte si február alebo marec, z pohľadu leteniek a ubytovania ide o cenovo najatraktívnejšie obdobie. Ak chcete menej turistov na pláži, výpredajové ceny a nevadí vám občasný dážď, vyberte si termín mimo hlavnej sezóny (apríl - október).

Aké cestovné doklady potrebujeme do Malajzie?

K návšteve Malajzie budete potrebovať platný cestovný pas. Ten musí byť platný minimálne ešte 6 mesiacov po plánovanom ukončení pobytu v Malajzii.

Do Malajzie budete potrebovať víza len v prípade, že váš pobyt presiahne 90 dní. Celková dĺžka pobytu v priebehu kalendárneho roka nesmie prekročiť dohromady 180 dní bez ohľadu na počet vstupov do krajiny.

Aké sú ceny v Malajzii?

V Malajzii sa platí tzv. malajským ringgitom, ktorý sa delí na 100 senov. So zmenou peňazí nie je žiaden problém. Zmenárne nájdete takmer na každom kroku a rozdiely medzi kurzami sú len minimálne. V niektorých oblastiach sú ceny vyššie. V Kuala Lumpur dokonca aj stonásobne. Jednoduché ubytovanie zoženiete už za 30 – 75 MYR. Luxusnejšia trieda ubytovania sa pohybuje medzi 200 – 300 MYR.

Hľadáte hotel na Penangu? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Aký je aktuálny čas v Malajzii?

V Malajzii je o 6 hodín viac ako na Slovensku.

Aké očkovanie sa odporúča absolvovať pred cestou do Malajzie?

Povinné nie je žiadne očkovanie, pri cestovaní sa doporučuje očkovanie proti žltačke.

Tipy, čo treba vidieť na Langkawi

10 zaujímavostí o Malajzii

1
Pôvodný názov Malajzie je Aurea Chersonesus, čo v preklade znamená zlatý polostrov
2
Malajzský ostrov Borneo je tretí najväčší ostrov na svete. Hneď po Grónsku a Novej Guiney
3
Najväčší kruhový objazd na svete sa nachádza v Malajzii. Jeho priemer je 3,5 kilometra
4
Komnata jaskyne Sarawak v národnom parku Gunung Mulu je najväčšou jaskynnou miestnosťou na svete. Zmestili by ste do nej pokojne aj Boeing 747
5
Na ostrove Penang nájdete najstaršiu anglickú školu v Juhovýchodnej Ázii
6
Vlajku Malajzie navrhol architekt
7
Miestny čas v Malajzii sa menil už osemkrát v histórii. Aktuálne je tam o 6 hodín viac ako u nás
8
Malajzia má obrovské množstvo diaľníc. V súčasnosti je ich celková dĺžka viac ako 65- tisíc kilmometrov
9
Novorodeniatka a malé deti volajú v Malajzii ulat. V preklade to znamená červ
10
Malajzia má ešte jeden unikát – najdlhší most Juhovýchodnej Ázie, most na ostrov Penang