Skip to main content

Lacné letenky Ostrov Mahé

Akciové letenky na Mahé

Zaujímavé info o Mahé

Biele pláže, tyrkysová voda, palmy, horúce slnko… Presne také sú nádherné Seychely, ktoré väčšina z nás pozná len z pohľadníc alebo z príspevkov našich starých známych na sociálnych sieťach. Seychely sú typické najmä svojimi nádhernými bielymi plážami, ktoré obmývajú vody teplého Indického oceánu. Pred horúcim slnkom utekať nemusíte, ukryjete sa pod niektorou z vysokých paliem, ktoré jednoducho patria k dokonalému dovolenkovému dňu.

Milujete potápanie? Tak hurá na Seychely! Toto božské miesto ponúka naozaj rozmanitý podmorský svet. Určite vás poteší, že na ostrovoch je veľa potápačských centier, vďaka ktorým prebádate aj tie tmavšie hlbiny mora. Ak vás hĺbky nelákajú, skúste šnorchlovanie a o zážitok máte postarané.

Dôvodov, prečo navštíviť Seychely je asi milión. Ak si už aj seba predstavujete s drinkom v ruke, na lehátku a na pláži, tak robíte dobre. Navyše, letieť na Seychely môžete komfortne aj z našich končín.

Lacné letenky na Seychely sa dajú rezervovať aj z okolitých letísk ako Viedeň, Budapešť, Praha či Košice. Priamy let z našich končín na Seychely neexistuje, s jedným či dvoma prestupmi však možno letieť s leteckými spoločnosťami ako Qatar Airways, Turkish Airlines, Ethiopian, Emirates či Austrian Airlines. Väčšinou sa lieta na hlavný ostrov Mahé.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Seychelách

Víza na Seychely

Při vstupu na Seychely budete potřebovat cestovní pas, zpáteční letenku, doklad o ubytování v zemi a dostatek hotovosti v částce 150 amerických dolarů na osobu / den. Pokud pobyt nepřesáhne v průběhu půl roku 90 dní, při cestování na Seychely nepotřebujete víza.

Počasí na Seychelách

Seychely patří do pásma tropických deštných pralesů. Klima je vyrovnaná a vlhká, s denními teplotami mezi 24 - 30 ° C během celého roku. Za nejchladnější měsíce se považuje červenec a srpen. Nejpříjemnějším obdobím roku jsou měsíce květen až listopad, kdy foukají příjemné jihovýchodní větry.

Horké měsíce připadají na období prosinec až duben, s vrcholem v březnu, teploty však zřídka překročí hranici 31 ° C.

Ceny na Seychelách

Oficiální měna v zemi je seychelská rupie (SCR). Hledáte hotel na Seychelách? V obrovské nabídce lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Na bankomaty se příliš nespoléhejte, najdete je pouze v hlavním městě a případně v některých dalších městech. Platbu kartou navíc nabízejí jen velké supermarkety. Doporučujeme proto zaměnit peníze ihned na letišti po příletu.

Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

Zdraví a očkování před cestou na Seychely

Při cestování na Seychely se nevyžaduje žádné očkování. Pokud byste cestovali ze zemí s výskytem žluté zimnice, můžete být vyzváni k předložení potvrzení o očkování na tuto nemoc.

Aktuální čas na Seychelách

Na Seychelách je o 5 hodin méně, než v ČR.

Tipy, čo treba vidieť na Seychelách

10 zaujímavostí o Seychelách

1
Seychely tvorí až 115 ostrovov rôznych veľkostí. Ten najhlavnejší je Mahé, na ktorom leží aj hlavné mesto Victoria
2
Ostrov Praslin je domovom aj veľmi vzácneho druhu palmy, ktorý rastie len na tomto ostrove. Orechy z týchto paliem sú najväčšie na svete, vážia neuveriteľných 30 kilogramov a môžu dorásť až do 51 cm v priemere
3
Historickou zaujímavosťou je, že sa Seychely do roku 1903 spravovali z ostrova Maurícius
4
Seychely sú tvorené potomkami otrokov, Číňanmi, Britmi a mnohými inými národnosťami
5
Hoci sa na ostrove nachádza zastúpenie azda všetkých rás sveta, prevláda rímsko-katolícke vierovyznanie. Kresťanov je viac ako 87 percent
6
Francúzi ostrovy nazvali podľa francúzskeho politika a ministra financií Jeana Moreaua de Sechelles
7
Seychelly patria medzi najstaršie miesta na svete, z ostrovov, ktoré sa nachádzajú opustené v oceánoch sú údajne najstaršie na svete
8
Seychely sú zaujímavé tým, že najväčším ťahákom ekonomiky je luxusný cestovný ruch a prílev obchodníkov, ktorí si tu pre miestne zákony a nižšie dane zakladajú firmy
9
Najväčšie semeno na svete pochádza z tu rastúceho druhu palmy Lodoicea Maldivica, taktiež je tu niekoľko druhov kvetov, ktoré kvitnú len na miestnych ostrovoch
10
Najväčšia korytnačka na svete je Esmeralda, váži 304 kilogramov a žije na ostrove Bird Island

Objednajte si od Pelikána

Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)