Skip to main content

Lacné letenky Malawi

Malawi - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Malawi

Zaujímavé info o

Malawi leží vo vnútrozemí juhovýchodnej Afriky. Až jednu päťinu územia krajiny tvorí jazero Malawi (prezývané tiež Nyasa), ktoré sa rozprestiera na východ a pokrýva aj časť Mozambiku.

Jazero Malawi je obrovským tahúňom pre turistov. V jazere sa dá potápať, šnorchlovať aj rybárčiť.

Malawi však oslovuje aj milovníkov turistiky. Krajino totiž prechádza Veľká priekopová prepadlina. Ponúka viacer alternatív, kam sa vybrať: náhorná plošina Nyika (cca 2600 m.n.m.), na juhu pohorie Mulanje (cca 3000 m.n.m.) a Zomba (cca 2100 m.n.m).

Hlavným mestom Malawi je mesto Lilongwe, avšak najväčším mestom je na juhu sa rozprestierajúce mesto Blantyre.

V Malawi nájdete až päť národných parkov: Nyika, Liwonde, Kasungu, jazero Malawi, Lengwe. Vo všetkých môžete skúsiť autentické safari, kde možno pozorovať slonov, hrochov, krokodýlov, leopardy, zebry, buvoly a iné divoké zvieratá.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Malawi

Cestovné doklady a víza do Malawi

Pri vstupe do Malawi budete potrebovať platný cestovný pas a víza. Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

Pre občanov SR, ako aj pre ostatné národnosti, platí vízová povinnosť. Podľa aktuálnych informácií je možné víza získať pri vstupe do krajiny na akomkoľvek hraničnom priechode za poplatok 75 amerických dolárov pre jednovstupové víza a 150 dolárov pre viacvstupové víza.

Ešte nedávno platila povinnosť vybaviť víza s predstihom na ambasáde v Berlíne (www.malawiembassy.de), odporúčame preto skontrolovať aktuálnu situáciu na stránke Ministerstva zahraničných vecí SR.

Platnosť 30-dňových víz možno predĺžiť na max. 90 dní.

Počasie v Malawi

Pre Malawi je typické subtropické podnebie, býva skôr suchšie a ovplyvnené dvomi sezónami. Horúce obdobie dažďov trvá od novembra do apríla, teploty sú na úrovni 30 stupňov Celzia. Chladnejšie a suché obdobie zase trvá od mája do augusta s teplotami 17-27 stupňov Celzia.

Ceny v Malawi

Oficiálnym platidlom v krajine je malawijská kwacha.

V každom väčšom meste nájdete bankomaty, zmenárne a dokonca aj v mnohých prevádzkach zaplatíte platobnou kartou. Odporúčame však určite disponovať vždy nejakou hotovosťou. Na niektorých miestach môžete platiť aj americkými dolármi.

Ceny v Malawi môžu byť nízke, ak napríklad využívate ubytovanie v kempoch. Za noc v kempe zaplatíte 5 až 10 dolárov, avšak v národnom parku je to raz toľko. Ak sa rozhodnete pre ubytovanie v chatke alebo safari stane, cena sa pohybuje od 20 do 70 dolárov, v národnom parku raz toľko.

Chcete si požičať auto? Odporúčame tak urobiť v predstihu a auto si vyzdvihnúť priamo na letisku po prílete.

Aktuálny čas v Malawi

V Malawi je aktuálne o hodinu viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Malawi

Pred vstupom do krajiny nie je potrebné žiadne špeciálne očkovanie. Pri ceste do africkej exotiky však odporúčame očkovanie proti žltej zimnici, meningokoky, hepatitídu A, B, brušný týfus a tetanus. Medzinárodný očkovací preukaz vždy voziť so sebou.

V období dažďov sa v oblasti jazera Malawi omnoho viac vyskytuje aj malária, odporúčame vziať so sebou antimalariká.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Malawi

10 zaujímavostí o Malawi

1
V roku 1964 sa Malawi stalo po britskej kolonizácii nezávislou krajinou
2
Pätinu územia Malawi pokrýva jazero Malawi
3
Malawi je jednou z najchudobnejších krajín sveta
4
Najväčšie mesto v Malawi, Blantyre, založili škótski osadníci v roku 1876
5
V roku 1968 sa Malawi stala jedinou krajinou mimo Dánska, ktorá mala továreň na výrobu piva Carlsberg
6
Malawi nemá prístup k moru, má však jedno z najväčších jazier na svete
7
Jasná obloha nad jazerom Malawi poskytuje vedcom vynikajúce podmienky na sledovanie hviezd
8
Populácia mnohých divých zvierat je v krajine ohrozená kvôli obrovskému množstvu pytliakov
9
Hlavným mestom krajiny je Lilongwe a je druhým najväčším mestom v Malawi
10
Malawi, krajina známa ako Nyasaland, je jedinečnou juhovýchodnou africkou krajinou obklopenou Zambiou, Mozambikom a Tanzániou