Skip to main content

Lacné letenky Malorka

Španielsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Palmy De Mallorca

Zaujímavé info o Palme De Mallorca

Najväčší baleársky ostrov Malorka je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácii v Európe. Mnohých lákajú jej oslnivé pláže s jemným zlatistým pieskom, azúrové more či pokojné zálivy.

Iných priťahujú kľukaté cesty pohoria Sierra de Tramuntana, ktorých fascinujúci výhľad prebije akúkoľvek únavu pri bicyklovaní či turistike. Veď baterky sa dobijú poľahky neskôr v malebných horských mestečkách, ktoré si zachovali svojský ráz a ponúkajú nekonečné možnosti na objavovanie.

Bez ohľadu na časť ostrova, ktorú si vyberiete, Malorka vás nikdy nesklame. Je veľmi obľúbená aj medzi našincami. Lacné letenky na Malorku najčastejšie kúpite už z Bratislavy, odkiaľ priamo lieta letecká spoločnosť Ryanair, prípadne z Viedne, kde novú linku predstavili Laudamotion (Ryanair) a okamžite sa stala hitom.

Priemerná dĺžka priameho letu sú približne dve a pol hodiny. Letieť na Malorku môžete z Košíc, Viedne, Budapešti a Prahy. Lety sú zvyčajne buď priame, alebo s jedným prestupom. Lety na Malorku prevádzkujú obvykle letecké spoločnosti: Smartwings Travel Service, Lufthansa, Germanwings, Wizz Air, Ryanair, Laudamotion a Swiss International Air Lines. Z našich končín sa na Malorku lieta na letisko Palma Mallorca.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Malorke

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Španielska?

Pri cestovaní do Španielska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Na cestovanie do Španielska nie sú potrebné víza.

2️⃣ Počasie na Malorke

Pre Malorku sú charakteristické dlhé horúce letá a mierne zimy. Ostrov sa môže pochváliť vyše 300 slnečnými dňami. Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou 25 °C, ktorá sa však počas dňa bežne šplhá cez 30 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 10 °C.

Kedy je teda dovolenka na Malorke ideálna voľba? Ak je vašim cieľom kúpanie, najideálnejším obdobím na návštevu bude práve leto. Teplota mora vtedy dosahuje príjemných 22 °C až 26 °C. Sezóna na ostrove začína v júni a trvá až do septembra.

3️⃣ Ceny na Malorke

Keďže Španielsko je členom eurozóny, peniaze pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel na Malorke? Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie aj priamo cez Pelikán.

Verejná doprava na Malorke je tvorená autobusmi a vlakmi. Obľúbené sú najmä starobylé vláčiky, ktoré spájajú mestečko Sóller s hlavným mestom Palma. Turistov láka aj historická električka, ktorá vedie zo Sólleru do prístavu Port de Sóller. Autobusové spojenia pokrývajú takmer celý ostrov. Spojenia zabezpečujú viaceré spoločnosti. Spoločnosť EMT zabezpečuje verejnú dopravu v Palme. Zvyšok ostrova pokrývajú súkromné spoločnosti. Ceny lístka sa pohybujú v rozpätí niekoľkých eur. Suma závisí od jednotlivých spoločností. Lístky si zakúpite priamo u šoféra.

Najflexibilnejším spôsobom, ako preskúmať ostrov, je požičanie auta. Ak sa rozhodnete pre tento spôsob prepravy, auto vám odporúčame požičať už pri letisku. Rezervovať auto si môžete aj priamo cez Pelikán.

4️⃣ Aktuálny čas na Malorke

Malorka sa nachádza v rovnakom časovom pásme ako Slovensko.

Letecké zaujímavosti o Palme De Mallorca

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Palmy De Mallorca za posledný týždeň stála iba 27,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Palme De Mallorca je: 1.

Tipy, čo treba vidieť na Malorke

10 zaujímavostí o Malorke

1
Malorka je najväčším ostrovom Španielska
2
Malorka je medzi turistami mimoriadne obľúbená. Na letisku hlavného mesta Palma pristane každoročne cez 22 miliónov návštevníkov
3
Pohorie Sierra de Tramuntana je od roku 2011 zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Malorka je tak jedným z mála miest planéty, kde je takmer polovica ostrova chránená
4
Úradnými jazykmi sú katalánčina a španielčina. Lokálny dialekt katalánčiny sa nazýva mallorquí
5
Od roku 1950 sa stala Malorka známym turistickým miestom. Turizmus sa tak stal hlavným zdrojom príjmov pre miestnych obyvateľov
6
Populácia Malorky sa pohybuje okolo 900 000 obyvateľov, pričom takmer polovica z nich žije v hlavnom meste Palma De Mallorca
7
Nájdete tu výnimočne krásne pohorie Sierra de Tramuntana, ktorého vrcholy sa čnejú vyše 1500 metrov nad morom
8
Rozmanitý a členitý terén ostrova je cyklistickým rajom. Častokrát ho vyhľadávajú aj mnohé profesionálne cyklistické reprezentácie. Malorku tak navštívi každý rok vyše 35 000 cyklistov
9
Na ostrove sa nachádza vyše 80 pláží
10
Malorka má skvelé víno, ktorého kvalita sa zlepšuje každým rokom. Niet divu, že na ostrove nájdete vyše 70 výrobcov vína