Skip to main content

Lacné letenky Niger

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Niger je veľmi chudobná africká krajina. Leží vo vnútrozemí severozápadnej Afriky. Väčšinu územia tvorí nížina, ktorá sa na severe dvíha k pohoriu.

Niger ponúka niekoľko miest, ktoré by rozhodne nemali uniknúť vašej pozornosti. Napríklad púštné mesto Tuareg Agadez, Grande Marche alebo Veľké trhy a centrum remeselníkov Wadata v hlavnom meste Niamey. A samozrejme nesmieme zabudnúť na národný park W du Niger či skalnaté pohoria Air, ktoré je ideálne na turistiku.

Viac ako polovicu Nigeru pokrýva nehostinná Sahara, len na juhozápade sa okolo rieky Niger rozkladá úrodná nížina, ktorá je v období dažďov zaplavovaná.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o krajine Niger

Cestovné doklady a víza Niger

Pre slovenských občanov cestujúcich do Nigeru platí vízová povinnosť. Vízum sa zvyčajne udeľuje na jeden mesiac.

K vstupu potrebujete platný cestovný pas, platnosť musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny. Taktiež potrebujete očkovanie proti žltej zimnici a tým pádom medzinárodný očkovací preukaz.

Počasie Niger

Pre Niger je typické tropické a púštne počasie. Podnebie je veľmi horúce, suché a prašné. Obdobie dažďov sa vyskytuje počas mesiacov júl a august, najchladnejšími mesiacmi sú november, december a január, avšak aj vtedy teploty v priemere dosahujú 32-33 stupňov Celzia. Najhorúcejší je apríl s teplotami 42 stupňov Celzia.

Aktuálny čas Niger

V krajine Niger je toľko isto hodín ako na Slovensku, sme v rovnakom časovom pásme.

Aktuálny čas Niger

V krajine Niger je toľko isto hodín ako na Slovensku, sme v rovnakom časovom pásme.

Zdravie a očkovanie pred cestou do krajiny Niger

Pred vstupom do krajiny sa musíte preukázať medzinárodným očkovacím preukazom - povinné očkovanie je proti žltej zimnici. Pri ceste do africkej exotiky odporúčame tiež očkovanie proti žltačke typu A, B a brušnému týfusu.

10 zaujímavostí o krajine Niger

1
Oficiálnym názvom krajiny je Nigérijská republika
2
Niger je ohraničený Líbyou na severovýchode, Čadom na východe, Nigériou a Beninom na juhu, Burkinou Faso a Mali na západe a Alžírskom na severozápade
3
Populácia krajiny je viac ako 21 miliónov obyvateľov
4
Niamey je hlavné a najväčšie mesto Nigeru. Niamey leží na rieke Niger, ktorá sa nachádza predovšetkým na východnom brehu
5
Mont Idoukal-n-Taghès známy tiež ako Mont Bagzane a Mont Bagzan je najvyššia hora krajiny Niger a týči sa do výšky 2 022 m.n.m.
6
Niger je vnútrozemská krajina v západnej Afrike
7
Úradným jazykom je francúzština
8
Je to 21. najväčšia krajina na svete z hľadiska rozlohy (1 267 000 kilometrov štvorcových)
9
Niger sa nachádza pozdĺž hranice medzi saharskými a subsaharskými regiónmi
10
Sieť chránených území v Nigeri pokrýva asi 17% územia štátu