Skip to main content

Lacné letenky Nová Kaledonia

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Za Austráliou a Novým Zélandom ležia tisíce ostrovčekov a možno ste už počuli o súostroví, ktoré patrí medzi tie najkrajšie – Nová Kaledónia.

Zažijete tu všetko, čím je Tichomorie tak špecifické a obľúbené. Čakajú vás ostrovy plné paliem, šťavnatého exotického ovocia a slnkom zaliatych piesočných pláží. Ak hľadáte dovolenku v súkromí, Nová Kaledónia splní vaše očakávania.

Druhý najväčší koralový útes na svete priláka potápačov, hlavné mesto Noumea zase milovníkov architektúry koloniálneho štýlu.

Lacné letenky do Novej Kaledónie sa objavujú len zriedka. Priamy let z našich končín neexistuje, no pomerne komfortne možno na tichomorské ostrovy letieť s prestupom na Novom Zélande či v Austrálii.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Noumea

Hlavné mesto súostrovia Nová Kaledónia, Nouméa, leží na hlavnom ostrove Grande Terre. Je to pobrežné mesto, kde život plynie v pokojnom plážovom duchu. O bývanie v hlavnom meste je obrovský záujem, preto sa Nouméa neustále zväčšuje. Hlavné a najväčšie mesto súostrovia, ktoré je zámorským teritóriom Francúzska, má asi 100 tisíc obyvateľov a je najdôležitejším prístavom krajiny.

Čo očakávať od mesta Noumea? Nájdete tu kvalitné jamkové golfové ihriská, nádherné pláže, tyrkysové more i kvalitné hotely so špičkovými službami.

Lacné letenky do Novej Kaledónie sa objavujú len zriedka. Priamy let z našich končín neexistuje, no pomerne komfortne možno na tichomorské ostrovy letieť s prestupom na Novom Zélande či v Austrálii.

Užitočné info o Novej Kaledónii

Cestovné doklady a víza do Novej Kaledónie

Pri vstupe do krajiny potrebujú Slováci platný cestovný pas. Jeho platnosť by mala byť minimálne 3 mesiace od návratu z krajiny

Víza nie sú potrebné.

Počasie na Novej Kaledónii

Nová Kaledónia má pomerne mierne podnebie. Rozlišujeme pri ňom dve hlavné obdobia. Od júna do augusta tu panuje chladné obdobie s priemernou teplotou vzduchu 24°C a teplotou vody okolo 21°C. Teplé obdobie nastáva v polovici novembra a trvá až do polovice apríla. Maximálne priemerné teploty v tomto období dosahujú od 26°C do 30°C.

Pozor si dajte najmä na mesiace od januára do marca. Je to najteplejšie obdobie, avšak časté sú aj cyklóny.

Ceny na Novej Kaledónii

Oficiálnym platidlom na Novej Kaledónii je pacifický frank, no platiť možno výnimočne aj eurami. Nová Kaledónia totiž patrí k zámorským územiam Francúzska, k tzv. departmentom. V hoteloch a reštauráciách je často možné platiť aj austrálskymi a novozélandskými dolármi.

Na ostrove nájdete množstvo bankomatov, peniaze môžete zameniť ihneď po príchode na letisko. Platiť možno aj európskymi platobnými kartami, najmä VISA.

Všeobecne je Nová Kaledónia v porovnaní so slovenskými cenami mnohonásobne drahšie. Výlety a využívanie taxislužby patria k najdrahším položkám.

Za pivo zaplatíte 2 eurá, za ubytovanie v hoteli od 80 eur na noc. Minimálna taxa pre jazdu taxíkom je 8 až 10 eur. Jazda autobusom 2 eurá.

Hľadáte lacné ubytovanie na Novej Kaledónii? Ceny si môžete skontrolovať aj na stránke Pelikána.

Aktuálny čas v Novej Kaledónii

Na Novej Kaledónii je o desať hodín viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Novej Kaledónie

Pre vstup do krajiny nie sú povinné žiadne očkovania. Pri exotike vo všeobecnosti odporúčame očkovanie proti žltačke typu A a B.

Voda z vodovodu je vo väčších mestách pitná.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na Novej Kaledónii

10 zaujímavostí o Novej Kaledónii

1
Koralová bariéra lemujúca Novú Kaledóniu má dĺžku 1 500 km a tamojšia lagúna je tak najväčšia na svete
2
Novú Kaledóniu objavil v roku 1774 anglický moreplavec James Cook
3
Kaledónia sa prezýva Ostrov večnej jari, pretože tu je pomerne stále podnebie
4
Mnoho potravín sa musí na ostrov dovážať a tunajšia životná úroveň je vysoká
5
Počet obyvateľov Novej Kaledónie je 237-tisíc
6
Koralový útes pri Novej Kaledónii je po Veľkej koralovej bariére pri Austrálii druhý najväčší na svete
7
Napoleon III. rozkázal Francúzom anektovať Kaledóniu v roku 1853 a krajina využívala toto územie ako trestaneckú kolóniu
8
Služby na ostrove sú jedny z najdrahších na svete
9
Rímsko-katolické vierovyznanie vyznáva viac ako 60%
10
Oficiálnym jazykom krajiny je francúzština