Skip to main content

Lacné letenky Papua Nová Guinea

Papua Nová Guinea - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Papui-novej Guiney

Zaujímavé info o Papui-novej Guiney

Papua Nová Guinea je pre slovenských cestovateľov jednou z najvzdialenejších krajín. Nachádza sa totiž v severozápadnej časti Tichého oceánu, v oblasti zvanej Melanézia. Rozprestiera sa na východnej polovici ostrova Nová Guinea a na mnohých menších ostrovčekoch.

Je to jedna z najrozmanitejších krajín na celom svete a zároveň najmenej prebádaná s viac než 850 domorodými jazykmi a s veľkou tradičnou spoločnosťou.

Hlavným a jedným z mála miest v krajine je mesto Port Moresby. Etnickú pestrosť podčiarkujú farebne pomaľované tváre ľudí, odevy a šperky z prírodných materiálov, všadeprítomnosť hudby. Niektoré spoločenstvá žijú dodnes podľa svojich pôvodných tradičných práv.

Čo treba vidieť a zažiť v Papui Novej Guiney? Určite mesto Port Mortesby s národným múzeom, Umeleckou galériou a trhoviskom Gordons, rafting na rieke Wahgi v provincii Simba, sopku Tuvurvur a národný park Varirata v okolí hlavného mesta Madang.

Papua Nová Guinea zahŕňa aj množstvo malých ostrovov, napr. Bismarckovo súostrovie a severnú časť Šalamúnových ostrovov.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info Papua Nová Guinea

Cestovné doklady a víza Papua Nová Guinea

Pri vstupe do Papui Novej Guiney (PNG) budete samozrejme potrebovať platný cestovný pas (platnosť minimálne 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny) a vízum.

O vízum môžete požiadať na všetkých zastupiteľských úradoch / konzulátoch PNG v zahraničí (Brusel, Londýn, Brisbane, Sydney, Kuala Lumpur, Jakarta a iné). Víza po príchode na letisko nie sú udeľované, ale situácia sa môže meniť - odporúčame sledovať stránku MZV SR.

Pri žiadosti o vízum je nutné doložiť spiatočnú letenku a pri odlete späť z krajiny môže byť vyžadovaná odletová daň vo výške 30 kina (10 eur). Okrem víz môžu od vás požadovať pri vstupe:

  • rezervácia ubytovania po celú dobu pobytu
  • spiatočná letenka
  • dostatok financií na pobyt

Počasie Papua Nová Guinea

Papua Nová Guinea leží v oblasti rovníkového podnebného pásma a preto ju výrazne ovplyvňujú monzúnové dažde. Teploty sa celoronče pohybujú medzi 25-30 stupňov Celzia na pobreží a klesajú smerom do vnútrozemia. V horských oblastiach klesá v noci teplota k 0 stupňov Celzia a cez deň nepresiahne 20 stupňov Celzia.

Kedy teda cestovať do Papui Novej Guiney? Od mája do októbra je obdobie sucha, od decembra do marca je obdobie dažďov. Upozorňujeme, že v horách tu aj počas obdobia sucha prší takmer každý deň.

Ceny Papua Nová Guinea

Oficiálnym platidlom v Papui Novej Guiney je papujsko-guinejská kina. Bankomatov v krajine je menej a platby kartou sú obmedzené len na niektoré hotely a reštaurácie, prípadne letisko. Na zámenu peňazí odporúčame zmenáreň na letisku.

Ceny v Papui Novej Guniey sú pomerne vysoké. Jedlo v lokálnej reštaurácii vyjde v priemere 5 eur, večera v reštaurácii pre najmenej 20 eur. Fľaša vína vás vyjde zhruba na 20 eur, pivo na 3-4 eurá a fľaša vody zhruba na 50 eurocentov.

Lacné ubytovanie v Rwande nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať. Ubytujete sa už od 12 eur na noc pre dvoch v lokálnom ubytovaní a pri turistickom hoteli je cena na noc 50-60 eur pre dvoch.

Chcete si požičať auto v Papui Novej Guiney? Urobte tak v predstihu a získate výhodnejšiu cenu. Auto si vyzdvihnete priamo po príchode na letisko.

Aktuálny čas Papua Nová Guinea

V Papui Novej Guiney je o deväť hodín viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Papui Novej Guiney

Pred vstupom do krajiny sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie. Pri exotike však odporúčame zvážiť očkovanie proti žltačke typu A, B, brušnému týfusu a meningokoku.

Papua Nová Guinea je krajinou s najväčším výskytom HIV a AIDS v Pacifiku, myslite na to.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Papui Novej Guiney

10 zaujímavostí o Papui Novej Guiney

1
Papua Nová Guinea sa skladá z viac ako 600 ostrovov
2
Pôda je v mnohých častiach tak husto zalesnená, že komunity sú izolované a často nevidia iné spoločenstvá celý svoj život
3
Papua Nová Guinea je domovom jediného jedovatého vtáka na svete, Pitohui kapucňovitého
4
Hoci Papua-Nová Guinea leží 160 km severne od Austrálie, tesne pod rovníkom a má tropické podnebie, na vrcholkoch najvyšších kopcov je často snehová pokrievka
5
Dedinčania si užívajú obrady s ozdobenými kostýmami, hody, rozprávanie príbehov, tanec, bubnovanie a výmeny
6
V celej Papui-Novej Guiney sa hovorí viac ako 800 dialektmi
7
Z dôvodu hustých lesov a džunglí sú západné časti ostrova Papua-Nová Guinea stále neobjavené
8
Veľa druhov vtákov a cicavcov v Papui Novej Guiney má spoločné genetické väzby s tými v Austrálii
9
Obyvateľstvo Papuy-Novej Guiney sa odhaduje na približne 6,2 milióna - iba 18 percent z nich žije v mestských centrách
10
Napriek tak veľkému percentu obyvateľov, ktorí žijú mimo hlavných centier miest, nie je v krajine veľa ciest