Skip to main content

Lacné letenky Pobrežie Slonoviny

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Pobrežie Slonoviny leží pri Guinejského zílivu na západe Afriky. Juh a juhovýchod krajiny tvorí nížina, ktorá sa smerom na sever a severozápad dvíha. Najväčších výšok dosahuje na hraniciach s Guineou a Libériou.

Pred cestou rešpektujte odporúčania Ministerstva zahraničných vecí SR a sledujte aktuality. Krajina je rozdelená na provládne orientovaný juh a vzbúrencami držaný sever. Aj napriek prímeriu však nebezpečenstvo ozbrojených útokov nie je zanedbateľné. Naše ministerstvo zahraničia návštevu Pobrežia Slonoviny za tejto situácie neodporúča, prípadne nabáda obmedziť ju len na juh krajiny.

Čo by vám nemalo uniknúť pri návšteve Pobrežia Slonoviny? Určite múzeum súčasného umenia Cocody Municipal Museum, moderné africké mesto Abidjan, rezervácia Mount Nimba a národné parky Tai National Park a Comoé National Park.

Pobrežie Slonoviny ponúka tiež krásne pláže na pobreží Atlantiku, treking v okolí mesta Man a bohaté kultúrne zážitky (múzeá, katedrály, mešity). Prírodné parky potom umožňujú nahliadnuť do života mnohých divokých zvierat vrátane levov, slonov a hrochov.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Pobreží Slonoviny

» Cestovné doklady a víza do Pobrežia Slonoviny

Pred vstupom do krajiny sa musíte preukázať platným cestovným pasom. Jeho platnosť musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

Pri ceste do Pobrežia Slonoviny potrebujete aj víza a platný medzinárodný očkovací preukaz potvrdzujúci platnosť očkovania proti žltej zimnici, bez ktorého hrozí pomerne drahé a riskantné očkovanie priamo na letisku, či vyhostenie z krajiny.

O vízum je možné požiadať na Veľvyslanectve Pobrežia Slonoviny v Berlíne. Odporúča sa pred cestou overiť u zastupiteľského úradu Pobrežia Slonoviny, či sa podmienky pre pricestovanie nezmenili.

» Počasie v Pobreží Slonoviny

Pre Pobrežie Slonoviny je typické tropické podnebie. Obdobie dažďov pretrváva od júna do októbra a preto je nvajvhodnejšia doba na cestovanie od novembra až do marca.

» Ceny v Pobreží Slonoviny

Oficiálnym platidlom v krajine je západoafrický frank.

Ceny v Pobreží Slonoviny sú veľmi nízke, keďže ide o jednu z najchudobnejších krajín Afriky. Hlavné jedlo v lokálnej reštaurácii vyjde v priemere na 3 eurá. Domáce pivo vás vyjde v prepočte na euro a fľaša vody zhruba na 50 eurocentov.

Lacné ubytovanie v Pobreží Slonoviny nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať. Ubytujete sa už od 7 eur na noc.

Chcete si požičať auto v Pobreží Slonoviny? Urobte tak v predstihu a získate výhodnejšiu cenu. Auto si vyzdvihnete priamo po príchode na letisko.

» Aktuálny čas v Pobreží Slonoviny

V Pobreží Slonoviny je o hodinu menej ako na Slovensku.

» Zdravie a očkovanie pred cestou do Pobrežia Slonoviny

Pred vstupom do krajiny sa musíte preukázať medzinárodným očkovacím preukazom - povinné očkovanie je proti žltej zimnici. Pri ceste do africkej exotiky odporúčame tiež očkovanie proti žltačke typu A, B a brušnému týfusu.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Pobreží Slonoviny

10 zaujímavostí o Pobreží Slonoviny

1
Pobrežie Slonoviny sa môže pochváliť najväčším kostolom na svete
2
Národný futbalový tím má prezývku Les Éléphants
3
Pobrežie Slonoviny zaznamenalo v posledných rokoch obrovský nárast počtu návštevníkov - z 250 000 v roku 2010 na 1,44 milióna v roku 2015
4
Pobrežie Slonoviny sa môže pochváliť tromi ďalšími miestami svetového dedičstva UNESCO v tvare historického mesta Grand-Bassam, národným parkom Comoe a národným parkom Tai
5
Krajina je najväčší producent kakaa na svete
6
Vo svete najviac preslávil krajinu futbalista Didier Drogba, je najúspešnejším športovcom krajiny
7
Futbal nie je jediný šport krajiny, avšak jediné olympijské zlato, ktoré kedy Pobrežie Slonoviny získalo, bolo v Taekwondo na Rio 2016
8
Mount Nimba je na zozname UNESCO a týči sa nad okolitou savanou, kde sa pobrežie Slonoviny stretáva s Guineou a Libériou
9
Priemerná dĺžka života v krajine je len 53 rokov
10
Yamoussoukro je politické hlavné mesto národa, zatiaľ čo Abidjan je jeho ekonomické hlavné mesto a najväčšie mesto