Skip to main content

Lacné letenky Reunion

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Hľadáte neopozeranú exotickú destináciu pre svoju ďalšiu dovolenku? Vyberte si Réunion! Malý ostrov v Indickom oceáne ležiaci pri Madagaskare ponúka krásne tropické pláže a dychberúce scenérie vo vnútrozemí, plné sopečných kráterov, krásnych vodopádov a nedotknutej divočiny.

Technicky sa jedná o región Francúzska v oceáne. V skutočnosti skôr vyzerá ako tropický ostrov. So svojimi obrovskými vodopádmi, sopkami a kilometrovými pobrežnými oblasťami by mohol byť dejiskom filmov King Kong alebo Jurrasic Park. Nemôžeme nespomenúť Cirque de Mafate, kráter sopky, ktorého hlboké priepasti a vysoké štíty jednoducho očaria.

Čo zažiť na Réunione? Napríklad prejsť všetky populárne turistické trasy. Najvzrušujúcejším zážitkom z tejto kategórie bude asi päťhodinová „prechádzka“ na vrch krátera Piton de la Fournaise. Ale odporúčame aj vyhliadkový let nad ostrovom alebo plavbu po rieke Cirque de Cilaos.

Lacné letenky na Réunion viete rezervovať aj z okolitých letísk. Priamy let z našich končín budete hľadať márne, avšak odporúčame sledovať ponuky leteckých spoločností Air France a Air Mauritius.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Saint Denis

Réunion je ostrov a zároveň zámorský departement a zámorský región Francúzska. Ostrov leží v Indickom oceáne asi 200 kilometrov juhozápadne od ostrova Maurícius a východne od ostrova Madagaskar. Je jedným z najvzdialenejších regiónov Európskej únie. Slovo La réunion znamená „zjednotenie“ alebo „opätovné stretnutie“.

Hlavné mesto ostrova je Saint Denis. Zaujímavé je najmä z toho dôvodu, že má charakter typického francúzskeho mestečka, kde nájdete kaviarničky a pekárne. Cítiť tu však aj vplyv čínskej a indickej kultúry. Pobrežie Saint Denis lemujú jedny z najkrajších pláží ostrova.

Všetky aktivity na ostrove môžete plánovať zo Saint Denis. Či už sa rozhodnete pre niekoľkodňový trek alebo budete loviť najkrajšie pláže alebo sa chcete len tak kochať prírodou ostrova. Saint Denis je váš vstupný bod.

Lacné letenky do Saint Denis viete rezervovať aj z našich končín. Stačí sledovať akciové ponuky leteniek leteckých spoločnosti Air France a Air Mauritius.

Užitočné info o ostrove Réunion

Cestovné doklady víza na Réunion

Slovenskí občania cestujú na ostrov Réunion s platným cestovným pasom. Víza nie sú potrebné. Treba si len ustrážiť platnosť cestovného pasu - najmenej 6 mesiacov po návrate z destinácie.

Počasie na Réunione

Réunion je veľmi exotický a jeho podnebie možno považovať za tropické. Vplývajú naň pasáty smerujúce zo severovýchodu, ktoré môžu priniesť výdatné zrážky. Celoročne sa teploty pohybujú v rozmedzí od 22 do 27 stupňov Celzia. Ak sa vyberiete do hôr, čakajte teploty mierna nad 10 stupňov Celzia.

Kedy teda cestovať na Réunion? Od decembra do apríla trvá letné obdobie s horúčavami avšak aj bohatými zrážkami. Od apríla nasleduje suchšia zima a teploty mierne klesajú.

Ceny na Réunione

Réunion vás poteší. Platiť na ňom môžete aj eurami, pretože patrí pod správu Francúzska. A tak na ostrove môžete bez problémov používať aj európske karty. Bankomaty sa nachádzajú v každom väčšom meste.

Ceny sú však európske. Za pivo zaplatíte 3-4 eurá, káva stoji 2-3 eurá, fľaša vody euro. Hlavné jedlo v reštaurácii od 8 do 20 eur.

Ak hľadáte ubytovanie na Réunione, odporúčame skontrolovať ceny na Pelikáne.

Aktuálny čas na Réunione

Na ostrove Réunion je o tri hodiny viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Réunion

Pri cestovaní na Réunion nepotrebujete žiadne špeciálne očkovanie. Ako to už pri takýchto exotických krajinách býva, odporúča sa mať očkovanie proti žltačke typu A a B.

V krajine sa môžu vyskytovať nákazy prenášané komármi, preto odporúčame používať kvalitné repelenty.

Nie je na škodu uzatvoriť pred cestou aj komplexné cestovné poistenie s vyšším krytím nákladov.

Tipy, čo treba vidieť na Réunione

10 zaujímavostí o Réunione

1
Réunion je zámorským departmentom, ktorý patrí k Francúzsku
2
Aj keď Réunion je exotický ostrov, v horách sú počas roka teploty od 11°C do 18°C
3
Pri cestovaní na ostrov Réunion nepotrebujete zamieňať peniaze, platí sa tu eurom
4
Ostrov má svoj víťazný oblúk s hinduistickou výzdobou
5
86% obyvateľstva na ostrove je katolícka
6
Oficiálne sa tu hovorí po francúzsky, no oveľa častejšie počuť miestnu réunionsku kreolčinu
7
Ostrovu dominujú dve sopky. Vyhasnutá Piton des Neiges a jedna z najaktívnejších sopiek na svete - Piton des Neigese
8
Takmer 40 % ostrova pokrýva Národný park Réunion
9
V období od decembra do apríla prichádza na ostrov sezóna cyklónov
10
Réunion je integrálnou súčasťou Francúzska, pri vstupe na ostrov platia rovnaké pravidlá ako pri vstupe do Francúzska