Skip to main content

Lacné letenky Rovníková Guinea

Rovníková Guinea - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Rovníkovej Guiney

Zaujímavé info o Rovníkovej Guiney

Rovníková Guinea je menej známy africký štát pozostávajúci z kontinentálnej časti, ktorá nesie názov Río Muni, a ostrovov Bioko a Pagal. Rozkladá sa v západnej Afrike v Guinejskom zálive.

Pre turistov je zaujímavý najmä ostrov Bioko s opustenými plážami, na ktorých kladú v období sucha korytnačky svoje vajcia. Krásne pláže ponúka aj kontinentálna časť krajiny a vo vnútrozemí odporúčame tiež treky v dažďovom pralese národného parku Monte Alen.

Medzi veci, ktoré v Rovníkovej Guiney treba určite zažiť patrí aj panenský ostrov Corisco Island, plavba na kanoe po riekach Benito a Ntem a hlavné mesto Malabo.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Rovníkovej Guiney

Cestovné doklady a víza do Rovníkovej Guiney

Pre vstup na územie Rovníkovej Guinei budete potrebovať platný cestovný pas a víza. Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa návratu z krajiny.

O víza je potrebné požiadať na príslušnom veľvyslanectve v Berlíne, orientačná doba na vybavenie je 2 až 3 týždne. Víza stoja 100 eur. K vybaveniu budete potrebovať:

  • cestovný pas s minimálne 1 čistou dvojstranou
  • 3 x vyplnený a podpísaný dotazník
  • 3 x dokumentová fotografia
  • potvrdenie o ubytovaní potvrdené imigračným úradom
  • spiatočná letenka
  • potvrdenie o očkovaní proti žltej zimnici
  • potvrdenie o zdravotnom stave – negatívny HIV test
  • výpis z bankového účtu, kde by ste mali mať aspoň 2-tisíc eur
  • výpis z registra trestov (nie starší ako 3 mesiace)

Počasie v Rovníkovej Guiney

Pre Rovníkovú Guineu je typické veľmi horúce a tropické africké podnebie. Rovníkové, studenšie je obdobie medzi mesiacmi jún a september s dostatkom zrážok.

Kedy teda cestovať na Rovníkovú Guineu? Najslnečnejšími mesiacmi sú január a február. V tomto období je aj najnižší počet zrážok, teploty však zostávajú vysoké.

Ceny v Rovníkovej Guiney

Oficiálnym platidlom v Rovníkovej Guiney je stredoafrický frank. Platiť však môžete aj americkými dolármi. Bankomatov v krajine je menej a platby kartou sú obmedzené len na niektoré hotely a reštaurácie, prípadne letisko. Na zámenu peňazí odporúčame zmenáreň na letisku.

Ceny v Rovníkovej Guiney sú pomerne vysoké. Hlavné jedlo v lokálnej reštaurácii vyjde v priemere na 7-8 eur a večera v reštaurácii pre dvoch najmenej 40 eur. Domáce pivo vás vyjde v prepočte na 4-5 eur a fľaša vody zhruba na 1 euro.

Lacné ubytovanie v Rovníkovej Guiney nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať. Ubytujete sa už od 15 eur na noc pre dvoch v lokálnom ubytovaní a pri turistickom hoteli je cena na noc 80 eur pre dvoch.

Chcete si požičať auto v Rovníkovej Guiney? Urobte tak v predstihu a získate výhodnejšiu cenu. Auto si vyzdvihnete priamo po príchode na letisko.

Aktuálny čas v Rovníkovej Guiney

V Rovníkovej Guiney je presne toľko isto hodín ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Rovníkovej Guiney

Pred cestou do Rovníkovej Guiney budete potrebovať absolvovať očkovanie proti žltej zimnici. Všetky ostatné očkovania sú odporúčané, najmä očkovanie proti žltačke typu A, B, brušnému týfusu a meningokoku.

Letecké zaujímavosti o Rovníkovej Guiney

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Rovníkovej Guiney je: 0.

10 zaujímavostí o Rovníkovej Guiney

1
Rovníková Guinea je malá krajina na západnom pobreží strednej Afriky
2
Celková rozloha tejto krásnej krajiny je 28 051 kilometrov štvorcových
3
Hlavným mestom je Malabo, ktoré sa nachádza na ostrove Bioko a nie na pevnine
4
Obyvatelia tu majú najvyššiu mieru gramotnosti v celej subsaharskej Afrike
5
Úradnými jazykmi Rovníkovej Guiney sú španielčina, portugalčina a francúzština
6
Je ohraničený Kamerunom na severe a Gabonom na východe a na juhu. Na západe ju obklupuje Atlantický oceán
7
Veľkosť populácie je viac ako 1,2 milióna obyvateľov
8
Priemerná dĺžka života je tu 57 rokov
9
Názov Rovníkovej Guiney pochádza z jej blízkosti rovníka a Guinejského zálivu
10
Je to najmenšia africká krajina, ktorá je členom OSN