Skip to main content

Lacné letenky Rwanda

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Majestátne hory v sopečnom národnom parku Virunga, posledné horské gorily na svete, jedny z najlepších pláži v Afrike a horské dažďové pralesy. Rwanda, krajina v minulosti zasiahnutá krvavou genocídou, je dnes jedna z najkrajších a najbezpečnejších v Afrike.

Krajina známa aj ako zem tisícich kopcov je nezabudnuteľnou prírodnou scenériou. Ponúka treky za gorilami, dychberúce národné parky a dokonca aj nádherné pláže.

Kigali, hlavné mesto Rwansy, je označované za najčistejšie mesto v Afrike a jedno z najčistejších miest na svete vôbec. Stretnete tu priateľských domácich, zabavíte sa v nekonečných baroch a ochutnáte skvelú miestnu kuchyňu.

Ako sa dostať do Rwandy? Stači na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Turkish Airlines, Kenya Airways, Lufthansa či EgyptAir.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Rwande

Cestovné doklady a víza do Rwandy

Pri cestovaní do Rwandy budete potrebovať platný cestovný pas a víza. Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

Už pár rokov možno požiadať o spoločné víza s krajinami ako Keňa, Rwanda a Uganda - ide o tzv. East Africa Tourist Visa na viac vstupov s platnosťou 90 dní. Poplatok za víza je 90 eur.

K vybaveniu víz budete potrebovať:

  • cestovný pas s 1 čistou dvojstranou
  • 2 x vyplnený a podpísaný dotazník a list (žiadosť o vydanie víz) pre veľvyslanectvo
  • 2 x dokumentová fotografia
  • spiatočná letenka
  • očkovanie proti žltej zimnici

Počasie v Rwande

Pre Rwandu je typické veľmi horúce a tropické africké podnebie. Priemerná teplota sa v tejto krajine pohybuje okolo 30 stupňov Celzia po celý rok. Vo vyšších polohách môže klesnúť až o polovicu.

Kedy cestovať do Rwandy? Obdobie dažďov trvá od októbra do mája s prestávkou od polovice decembra do polovice marca, kedy tu prevláda sucho. Medzi najsuchšie mesiace vo všeobecnosti patri mesiace od júna až do septembra.

Ceny v Rwande

Oficiálnym platidlom v Rwande je rwandský frank. Platiť však môžete aj americkými dolármi. Bankomatov v krajine je menej a platby kartou sú obmedzené len na niektoré hotely a reštaurácie, prípadne letisko. Na zámenu peňazí odporúčame zmenáreň na letisku.

Ceny v Rwande sú pomerne vysoké. Hlavné jedlo v lokálnej reštaurácii vyjde v priemere na 3-4 eurá a večera v reštaurácii pre dvoch najmenej 40 eur. Domáce pivo vás vyjde v prepočte na 1-2 eurá a fľaša vody zhruba na 50 eurocentov.

Lacné ubytovanie v Rwande nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať. Ubytujete sa už od 12 eur na noc pre dvoch v lokálnom ubytovaní a pri turistickom hoteli je cena na noc 50-60 eur pre dvoch.

Chcete si požičať auto v Rwande? Urobte tak v predstihu a získate výhodnejšiu cenu. Auto si vyzdvihnete priamo po príchode na letisko.

Aktuálny čas v Rwande

V Rwande je o hodinu viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Rwandy

Pred cestou do Rwandy musíte absolvovať očkovanie proti žltej zimnici s aspoň desaťdňovým predstihom.

Medzi odporúčané očkovania je potom očkovanie proti hepatitíde A a B, brušný týfus alebo besnota. Antimalariká Chloroquine v Rwande nezaberajú.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Rwande

10 zaujímavostí o Rwande

1
Rwanda má na svojom území najviac horských goríl na svete
2
Podľa Svetovej banky má Rwanda jedny z najlepších podmienok na naštartovanie biznisu v celej Afrike
3
Jedna z najvyšších hustôt obyvateľstva na svete je práve v Rwande
4
Gorilia turistika je hlavným ťahúňom cestovného ruchu krajiny
5
Rwanda bola od prvej svetovej vojny súčasťou belgickej ríše, väčšina z nich si neuvedomuje, že pred Belgičanmi bola Rwanda súčasťou Nemecka, ktoré tiež ovládalo Tanzániu
6
Krajina zakázala plastové vrecúška v roku 2008
7
Rwanda má 64% žien v parlamente, to je najvyšší pomer žien zákonodarkýň na svete
8
V Rwande sa v 20. storočí odohrala jedna z najväčších genocíd v histórii ľudstva, v Kigali z tohto titulu odporúčame navštíviť Múzeum genocídy
9
Nadmorská výška krajiny je v priemere 1 000 metrov nad morom, najvyšší vrch Karisimbi má 4 500 metrov a krajina sa na svojom území nikdy nedostáva na hladinu mora
10
Všetky cesty v hlavnom meste Kigali sú dokonale čisté a veľmi udržiavané