Skip to main content

Lacné letenky Šalamúnove ostrovy

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Šalamúnove ostrovy sú súostrovie s rozlohou 28 tisíc kilometrov štvorcových. Učaruje vám – najmä jeho pobrežie lemované kokosovými palmami a tyrkysovou vodou Pacifiku.

Najznámejším ostrovom Šalamúnových ostrovov je Guadalcanal s pohorím, ktoré dosahuje 2 500 metrov nad morom. Okrem slávnej bitky z druhej svetovej vojny, ktorá sa tu odohrala medzi japonskými a americkými vojakmi, je ostrov známy ako raj pre potápačov.

Nájdete tu tiež viac ako 200 druhov orchideí a tropických kvetov, žije tu množstvo vtáctva a nočných hlodavcov. Ak milujete prírodu a chcete zažiť málo prebádanú turistickú destináciu, určite vám odporúčame navštíviť Šalamúnove ostrovy.

Lacné letenky na Šalamúnove ostrovy nájdete len veľmi ťažko. Z času na čas sa však objaví dobrá multicity kombinácia, vďaka ktorej sa dostanete za menej peňazí aj na toto súostrovie. Sleduje akciové ponuky spoločností Singapore Airlines alebo Virgin Atlantic.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Honiara

Honiara je hlavné mesto Šalamúnových ostrovov a leží na známom ostrove Guadalcanal. Aj napriek malej rozlohe tu žije desiatky tisíc obyvateľov.

Mesto Honiara je takmer pre celý svet vstupným bodom do krajiny. Z ostrova Guadalcanal teda budú viesť vaše ďalšie kroky na vybraný ostrov. Funguje tu najmä lodná doprava, avšak je pomerne dosť nepravidelná a z časového hľadiska je lepšie využiť vnútroštátne lety Solomon Airlines.

Guadalcanal je najvyspelejší ostrov súostrovia. Len tu nájdete asfaltové cesty a väčšie množstvo výdobytkov súčasnosti.

Medzinárodné letisko Šalamúnových ostrovov sa nachádza v meste Henderson. To je vzdialené približne 11 km od hlavného mesta Honiara. Pravidelne sem lietajú linky z austrálskeho Brisbane a susedných štátov. Pri odletoch sa platí poplatok vo výške 40 austrálskych dolárov.

Lacné letenky do mesta Honiara nájdete len veľmi ťažko. Z času na čas sa však objaví dobrá multicity kombinácia, vďaka ktorej sa dostanete za menej peňazí aj na toto súostrovie. Sleduje akciové ponuky spoločností Singapore Airlines alebo Virgin Atlantic.

Užitočné info o Šalamúnovych ostrovoch

Cestovné doklady a víza na Šalamúnove ostrovy

Pri vstupe do krajiny sa budete musieť preukázať platným cestovným pasom. Jeho platnosť musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

Víza na Šalamúnove ostrovy pri turistickej ceste nemusíte vybavovať dopredu. Pracovníci imigračného oddelenia vám ich po prílete na letisko vydajú, platia 90 dní.

Počasie na Šalamúnovych ostrovoch

Šalamúnove ostrovy sú známe veľmi tropickým podnebím. To sa vyznačuje vysokými dennými teplotami a vysokou vlhkosťou vzduchu. Obdobie dažďov trvá od novembra do apríla. Najlepší čas na návštevu Šalamúnskych ostrovov je preto od mája do októbra.

Ceny na Šalamúnskych ostrovoch

Oficiálnym platidlom na Šalamúnskych ostrovoch je tzv. Dolár šalamúnskych ostrovov (SBD).

Ceny na Šalamúnskych ostrovoch sú pomerne vysoké. Najlacnejšie vás vyjde stravovanie sa v lokálnych reštauráciach a ovocie na miestnych trhoch. Doprava je pomerne drahá.

Hľadáte lacné ubytovanie na Šalamúnskych ostrovoch? Porovnajte si ceny ubytovania cez Pelikána a rezervujte apartmán či luxusný hotel so zľavou.

Aktuálny čas na Šalamúnskych ostrovoch

Pred vstupom do krajiny nie je vyžadované žiadne špeciálne očkovanie. Vo všeobecnosti však pri cestách do exotiky odporúčame očkovanie proti hepatitíde typu A a typu B a takisto vziať so sebou kvalitný repelent.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Šalamúnske ostrovy

Pred vstupom do krajiny nie je vyžadované žiadne špeciálne očkovanie. Vo všeobecnosti však pri cestách do exotiky odporúčame očkovanie proti hepatitíde typu A a typu B a takisto vziať so sebou kvalitný repelent.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na Šalamúnovych ostrovoch

10 zaujímavostí o Šalamúnovych ostrovoch

1
Šalamúnove ostrovy zdieľajú námorné hranice s Austráliou, Papuou-Novou Guineou, Novou Kaledóniou (Francúzsko) a Vanuatu
2
Angličtina je úradným jazykom, no hovorí ňou len 1–2% populácie, zvyšok hovorí jedným zo 74 lokálnych jazykov
3
Krajina sa skladá zo šiestich hlavných ostrovov a viac ako 900 menších ostrovov
4
Mount Popomanaseu je sopečná hora a najvyššia hora Šalamúnových ostrovov. Meria 2 335 metrov nad morom
5
História Šalamúnových ostrovov sa začína prvým zaľudnením ostrovov Papuáncami pred najmenej 30 000 rokmi
6
Od 1. januára 2017 sa počet obyvateľov Šalamúnových ostrovov odhadoval na 602 041 ľudí
7
Šalamúnove ostrovy patria rozlohou medzi najmenšie krajiny sveta (29-tisíc kilometrov štvorcových)
8
Šalamúnove ostrovy sa skladajú najmä zo sopečných ostrovov a koralových atolov
9
Šalamúnove ostrovy sú jedným z najlepších svetových miest na potápanie
10
Po nezávislosti susednej Papuy-Novej Guiney od Austrálie v roku 1975 získali aj Šalamúnove ostrovy samosprávu v roku 1976