Skip to main content

Lacné letenky San Marino

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Tretí najmenší štát Európy a jeden z najmenších štátov na svete. Ako to? Rozprestiera sa len na 61 kilometroch štvorcových. Nájdete ho neďaleko letoviska Rimini na brehu Jadranského mora a z Rimini sem niekoľko krát denne odchádza priamy spoj.

Na fotografiách často vidíte San Marino vykresľované ako staré mestečko na vrchole kopca Monte Titano, ale pravdou je, že do San Marina vstúpite už oveľa skôr a až potom začnete stúpať na vrchol kopca. Mestský štát ma krásne staré centrum s kamennými uličkami, farebnými domami, peknými fasádami a jeho špecialitou sú tri vrchy ozdobené tromi pevnosťami. Ku každej sa dá dostať a dokonca v niektorých nájdete aj múzeá.

V San Marine nájdete okrem pevností aj Baziliku, námestie s Palazzo Publico, kde sídli vláda. Ozaj, viete o tom že San Marino je jednou z najstarších republík na svete? Už v 3.storočí ju mal založiť Marinus a stala sa súčasťou Rímskej ríše. Aj preto má tak bohatú históriu.

Hľadáte lacné letenky do San Marína? Hľadajte letenky do neďalekého Rimini. San Maríno totiž nemá vlastné letisko. Viete sa sem však dostať komfortne aj z Viedne či Budapešti. Lietajú sem nízkonákladové spoločnosti Lauda či Wizz Air.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

San Maríno

Leží vo vnútrozemí Talianska a každoročne na svoje územie priláka viac ako dva milióny turistov. Považovaný je za najstarší suverénny štát sveta, založený v roku 301, na čele ktorého momentálne stoja dvaja regenti. V skutočnosti však boli základy jeho právneho rámca položené až v roku 1600.

Tento mikroštát sa rozkladá na šesťdesiatich kilometroch štvorcových, ktoré obýva tridsaťdvatisíc ľudí. V jeho topografickom reliéfe dominuje Apeninské horské pásmo. Obrovské množstvo obchodov, jednoduchá a chutná kuchyňa, plná miestnych byliniek. Príďte si aj vy po originálnu pečiatku do svojho pasu v krajine bielo-modrej vlajky.

Lacné letenky do San Marína viete rezervovať tak, že si vyhľadáte letenky do talianskeho Rimini. San Maríno totiž nemá svoje vlastné letisko. Avšak Rimini je od San Marína vzdialené len pár kilometrov. Autobusom sa tam dostanete zhruba za 5 eur. Do Rimini lietajú lowcostové aerolinky Lauda či Wizz Air.

Užitočné info o San Maríne

Cestovné doklady do San Marína

Do San Marína môžete cestovať na občiansky preukaz alebo cestovný pas. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Počasie v San Maríne

Pre San Maríno je typické vnútrozemské talianske podnebie s chladnými zimami a horúcimi slnečnými letami. Odporúčame ho navštíviť od mája až do neskorého septembra.

Ceny v San Maríne

San Maríno síce nie je oficiálnym členom Európskej únie, avšak platidlom je tu euro. Bankomaty sú v San Maríne dostupné, vo väčšine obchodov, prevádzok a ubytovacích zariadení možno platiť platobnou kartou.

Ceny v San Maríne sú obdobné tým v Taliansku. Za taliansku zmrzlinu zaplatíte od jedného do troch eur, káva stojí 1-2 eurá a za hlavné jedlo v reštaurácii zaplatíte od 15 do 25 eur.

Hľadáte lacné ubytovanie v San Maríne? Odporúčame pozrieť ponuku hotelov a apartmánov na Pelikan.sk.

Chcete si požičať auto a cestovať do San Marína? Výborný nápad. Leťte do neďalekého Rimini a rezervujte si auto vopred cez Pelikán. Vyzdvihnete si ho priamo na letisku a do San Marína pricestujete komfortne.

Aktuálny čas v San Maríne

V San Maríne je presne toľko isto hodín ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v San Maríne

10 zaujímavostí o San Maríne

1
San Maríno je najstaršou republikou na svete
2
V San Maríne sa hovorí po taliansky
3
Krajina nepatrí do Európskej únie, ale používa ako platidlo euro
4
V San Maríne žije necelých 30 000 obyvateľov z čoho je 80% Sanmarincov, 17% Talianov a zvyšok prisťahovalci
5
San Maríno bola prvá krajina, kde sa dobrovoľne bez nátlaku dostala k moci komunistická strana
6
San Maríno má viac registrovaných vozidiel ako obyvateľov
7
San Maríno sa nachádza zhruba medzi Rímom a Benátkami, takmer na pobreží Jadranského mora
8
Najvyšším bodom krajiny je hora Monte Titano vysoká 756 m.n.m
9
Hlavné mesto San Marína je prekvapivo San Maríno
10
So San Marínom sa spája aj známy okruh F1 a preteky známe ako Grand Prix San Marína. V posledných rokoch je v rekonštrukcii a nie je súčasťou série okruhov