Skip to main content

Lacné letenky Senegal

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o Senegale

Hľadáte lacnú letenku do Senegalu? Výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut, či poistiť sa pred cestou do Senegalu

Senegal a hlavné mesto Dakar sú pre Slovákov ešte stále menej známe destinácie. Krajina vás nebude lákať na najkrajšie pláže sveta, ani na luxusné megalomanské hotely. Senegal je skrátka o zážitkoch. Ak je Senegal vaša prvá Afrika v tom pravom význame slova, vyrazí vám dych. Ale nebojte sa, je to bezpečná krajina.

Portugalčania tu kedysi založili prvé osady. Pre obchodníkov na lodiach to bol ideálny vstupný bod do Afriky. Po druhej svetovej vojne sa Senegal stal francúzskou kolóniou, no dnes už je nezávislou krajinou.

Západné brehy Senegalu obmýva Atlantický oceán. Krajina susedí s Gambiou, Guineou, Guineou-Bissau, Mali a Mauritániou. Delí sa až na 14 regiónov.

V severe krajine nájdete obrovskú polopúšť, juh zase zdobia savany a tropické lesy. Symbolom krajiny je strom baobabu, ten nájdete takmer na každom rohu.

Lacné letenky do Senegalu viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Senegalu síce z našich končín neexistuje, no pomerne komfortne možno cestovať aj s jedným prestupom s aerolinkami ako TAP Air Portugal, Iberia, Air France či Brussels Airlines.

Viac Zobraziť menej

Top mestá Senegale

Dakar

Dakar je hlavným mestom Senegalu. Je najzápadnejším mesto celej Afriky a žijú tu viac ako dva milióny obyvateľov. Predstavuje veľmi živé a kozmopolitné mesto.

Mesto Dakar, to nie je len slávna rallye Paríž-Dakar. Ponúka úžasné miesta k návšteve, je obmývaný oceánom a je to výborný východiskový bod pre spoznávanie Senegalu. Dakar je plný historických pamiatok ako Veľká mešita či prezidentský palác. Zážitkom je nepochybne aj návšteva miestneho trhu či múzea.

Lacné letenky do Dakaru viete rezervovať aj z okolitých letísk. Priamy let do Dakaru síce z našich končín neexistuje, avšak pomerne komfortne možno cestovať s jedným prestupom z Viedne, Budapešti i Prahy aerolinkami ako TAP Air Portugal, Air France, Brussels Airlines či Iberia.

Užitočné info o Senegale

Víza a cestovné doklady do Senegalu

Pri ceste do Senegalu budete potrebovať platný cestovný pas. Slovenskí občania cestujúci do Senegalskej republiky nepotrebujú víza (ak ich návšteva nepresiahne 90 dní).

Počasie v Senegale

Pre Senegal je typické tropické, horúce a veľmi vlhké podnebie. Najvhodnejší čas na návštevu je december až apríl, ktorý sa považuje za obdobie sucha. Obdobie dažďov trvá od mája do novembra so silným juhovýchodným vetrom.

Ceny v Senegale

Dovolenka v Afrike môže patriť medzi tie drahšie. Senegal je však niekde uprostred cenového rozpätia. Ceny v obchodoch sa pohybujú plus mínus ako na Slovensku, ale niektoré potraviny sú dva- až trikrát drahšie. Obed či večera v reštauráciách vychádza približne rovnako ako u nás.

Ubytovanie v Senegale rezervujete už od 30 eur na noc pre 1 osobu s raňajkami. Odporúča sa cestovať v skupine a dohodnúť si auto aj so šoférom - cena môže vyjsť až 12 eur na osobu na deň pri počte 6-7 ľudí.

Ceny v obchodoch sú približne rovnaké ako u nás, za hlavné jedlo v reštaurácii zaplatíte od 5 do 10 eur. Pivo stojí 2 eurá, ceny taxíkov sú približne na rovnakej úrovni ako na Slovensku.

Aktuálny čas v Senegale

V Senegale je o hodinu menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Senegalu

Pred cestou do Senegalu platí všeobecné odporúčanie očkovať sa proti žltej zimnici, taktiež meningitíde, žltačke A a B brušnému týfusu. V období od júna do novembra sa v oblasti Senegalu vyskytuje malária, preto odporúčame pribaliť antimalariká a vybaviť sa kvalitnými repelentmi.

Letecké zaujímavosti o Senegale

Tipy, čo treba vidieť v Dakare

10 zaujímavostí o Senegale

1
Senegal patrí k politicky najstabilnejším a najdemokratickejším krajinám Afriky
2
Celé územie štátu sa rozkladá na rozlohe takmer 200-tisíc kilometrov štvorcových
3
Spolu s ostatnými západoafrickými krajinami bol aj Senegal po dlhé roky francúzskou kolóniou
4
Spolu so svojimi západoafrickými kolegami zdieľa Senegal vzájomnú menu, ktorou je západoafrický frank
5
Celú západnú hranicu krajiny v dĺžke 531 kilometrov tvorí oceán
6
Hlavné mesto Dakar sa preslávilo najmä motoristickou súťažou rallye Paríž - Dakar
7
Najvyšší senegalský vrch meria len 581 metrov nad morom a nemá žiadne meno
8
Popri francúzštine miestni obyvatelia používajú svoje vlastné jazyky - hlavne wolof, pular, jola a mandinka.
9
Baobab je národným stromom Senegalu, pričom z jeho vlákien sa tu tkajú aj látky
10
V krajine je najrozšírenejším náboženstvom islam