Skip to main content

Lacné letenky Severná Korea

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Návšteva Kórejskej ľudovodemokratickej republiky, teda Severnej Kórey vyžaduje odvahu, ale zároveň ponúka pohľad na život v najizolovanejšej krajine na svete.

Tam, kde internet je aj v 21. storočí relatívne neznámy a milióny ľudí žijú v tieni kultu osobnosti. O individuálnom výlete, samozrejme, nemôže ísť v žiadnom prípade. Turisti musia byť súčasťou vedenej obhliadky, vždy sú sprevádzaní dvomi štátnymi zamestnancami. Tí majú za úlohu predstaviť Severnú Kóreu v najlepšom možnom svetle – čo sa týka súčasnosti aj histórie, turisti majú za úlohu tento uhol pohľadu akceptovať.

Ten, kto by takúto prednášku nedokázal nespochybniť, nech do Severnej Kórey ani nechodí.

Cestu do Severnej Kórei si musíte starostlivo naplánovať. Potrebujete si zabezpečiť letenky do Pekingu a pricestovať do KĽDR je možné buď lietadlom z Pekingu, alebo vlakom z Pekingu. Dá sa to aj skombinovať.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Severnej Kórei

Cestovné doklady a víza do Severnej Kórei

Víza do Severnej Kórei z Európy nemožno vybaviť. Do krajiny sa dostanete len v organizovanej skupine pod dohľadom miestnych sprievodcov. Väčšinou sú dvaja sprievodcovia a jeden „tajný“. Najlepšie je pripojiť sa ku skupine cez oficiálnu cestovnú kanceláriu, ktorá sídli v Pekingu a vybaví vám všetky potrebné víza a povolenia.

Počasie v Severnej Kórei

Počasie v Severnej Kórei je mierne až chladné so studenými zimami a teplými, vlhkými letami. Ideálny čas na návštevu je leto, vtedy sa teploty pohybujú okolo 23 až 29° C.

Ceny v Severnej Kórei

Keďže Severná Kórea nie je slobodná krajina a vy sa nemôžete bez sprievodcu voľne pohybovať, ťažké je to aj s nákupmi suvenírov. Teda, ak nepočítame pivo k obedu alebo nejaký ten suvenír, ktorý je väčšinou s podobizňou vládnucej dynastie. Lacné to však vôbec nie je.

Kórejský sprievodca vám môže vymeniť peniaze za severokórejský won (KPW), ale za všetko mimo programu sa dopláca americkým dolárom alebo eurom.

Do obchodov sa nedostanete, len do špeciálnych turistických centier.

Aktuálny čas v Severnej Kórei

V Severnej Kórei je o 8 hodín viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Severnej Kórei

Pred vstupom do krajiny sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie.

Tipy, čo treba vidieť v Severnej Kórei

10 zaujímavostí o Severnej Kórei

1
Severná Kórea je najizolovanejšia krajina na svete
2
Do Severnej Kórei sa individuálne nedostanete, iba v sprievode miestneho sprievodcu
3
Od 15. augusta 2015 má krajine vlastné časové pásmo, je posunuté najmenej o pol hodiny od akéhokoľvek iného miesta na Zemi
4
Severná Kórea je marihuanový raj, rastlinu tu pestujú vo veľkom množstve
5
Severná Kórea určila 15 účesov pre ženy a 15 pre mužov, z ktorých si môžu vybrať
6
V krajine je zakázané používanie internetu, trestá sa veľmi prísne
7
V Severnej Kórei je aktuálne rok 108
8
Distribúcia pornografie, pozeranie juhokórejských filmov a vlastníctvo Biblie sa trestá smrťou
9
Obyvatelia Severnej Kórey nemôžu mať piercing a musia sa vyhýbať oblečeniu v západnom štýle
10
Najväčší štadión na svete je severokórejský, má kapacitu 150-tisíc ľudí