Skip to main content

Lacné letenky Severné Mariany

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Krajina rozprestierajúca sa na 16 sopečných ostrovoch, z ktorých obývaných je 6, je lákavým dobrodružstvom ďaleko v Tichom oceáne. Severné Mariany nepochybne sú tropický raj s nádhernými plážami a priezračným morom.

Severné Mariány sú samosprávnym voľne pridruženým štátom USA. Tri najväčšie ostrovy sa volajú Saipan, Tinian a Rota. Ponúkajú pekné pláže so šnorchlovaním a potápaním v okolitých vodách, hornaté vnútrozemie naopak láka k turistike.

Hlavný ostrov Saipan je najväčším zo súostrovia Severné Mariány. Zažijete tu exotickú dovolenku s krásnym podmorským svetom. Okrem množstva tradičných plážových aktivít si tu môžete užiť aj golf či jazdu na koni. Alebo vychutnajte si kajakovanie pri západe slnka.

Severné Mariány tvorí hraničnú čiaru medzi Tichým oceánom a filipínskymi morom. Na východnej strane súostrovia leží známa Mariánska priekopa - najhlbšie miesto na zemeguli. Ostrovy sú všetky vulkanického pôvodu, na niektorých sú dodnes činné sopky (sopka na ostrove Pagan).

Ako sa dostať na Severné Mariany? Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností ako Qatar Airways a Asiana Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Severných Marianoch

Cestovné doklady a víza Severné Mariany

Na Severné Mariány budete potrebovať cestovný pas a elektronickú autorizáciu k vstupu na územie USA - ESTA.

Víza do USA, ESTA – Electronic System fot Travel Authorization je automatizovaný americký vládny systém, ktorý umožňuje vycestovať do USA. Prostredníctvom ESTA môžeš požiadať a následne získať povolenie online. Je povinná od roku 2009 v rámci posilnenia bezpečnosti a cestujúci sú povinní získať elektronické povolenie pred cestou do Spojených štátov. Zisti, ako získať povolenie ESTA na vstup do USA (postup krok po kroku).

Počasie na Severných Marianoch

Kedy navštíviť Severné Mariany? Najlepší čas na cestu je od januára do apríla. Sezóna vrcholí od júla do decembra.

Ceny na Severných Marianoch

Oficiálnym platidlom na Severných Marianoch je americký dolár. Odporúčame prísť na ostrovy už s hotovosťou, zámena peňazí na mieste nemusí byť výhodná.

Ceny na Severných Marianoch sú pomerne vysoké. Jedlo v bežnej reštaurácii vás vyjde v priemere na 10 dolárov. Večeru pre dvoch v reštaurácii kúpite od 30 dolárov. Pivo stojí 5 dolárov, fľaša vody vás vyjde zhruba na 1-2 doláre.

Lacné ubytovanie na Severných Marianoch viete rezervovať priamo cez Pelikáne. Odporúčame skontrolovať ponuky priamo v našom vyhľadávaní. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať. Ubytujete sa už od 30 dolárov na noc pre dvoch v lokálnom ubytovaní a pri turistickom hoteli je cena na noc 80-100 dolárov pre dvoch.

Aktuálny čas na Severných Marianoch

Na Severných Marianoch je o osem hodín viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Severné Mariany

Pred cestou na Severné Mariany nie je potrebné absolvovať žiadne špeciálne očkovanie. Pri ceste do exotiky však odporúčame zvážiť očkovanie proti žltačke typu A, B, brušnému týfusu a meningokoku.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na Marianských ostrovoch

10 zaujímavostí o Mariánskych ostrovoch

1
Severné Mariány sú skupinou 22 ostrovov a ostrovčekov v Tichom oceáne
2
Južné ostrovy sú väčšinou rovinaté vápencové a pobrežné koralové útesy, zatiaľ čo severné ostrovy pozostávajú z vrcholkov sopečných hôr
3
Populácia ostrovov neprevyšuje 60-tisíc obyvateľov
4
Priemerná dĺžka života je 78 rokov
5
Oficiálnou menou je americký dolár
6
Ostrovy ohraničuje Taiwan na severozápade, Japonsko na severe, Marshallove ostrovy, Mikronézia a Indonézia na juhovýchode, Guam a Papua-Nová Guinea na juhu a Filipíny na západe
7
Celková rozloha tejto krásnej krajiny je len 477 štvorcových kilometrov
8
Hlavným mestom a tiež hlavným ostrovom je Saipan
9
Úradnými jazykmi ostrovov Severné Mariány sú angličtina, karolinčina a Chamorro
10
Osotrv Saipan sa pýši 18 samostatnými miestami na potápanie, z ktorých jedno je známe ako jedno z najlepších na svete - nájdete tam koralové útesy, jaskyne, jaskyne a dokonca aj vraky z druhej svetovej vojny