Skip to main content

Lacné letenky Stredoafrická republika

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Stredoafrická republika je vnútrozemský štát uprostred Afriky. Väčšinu krajiny pokrývajú kopce a pohoria, na západe Karra, na severovýchode Bango. V krajine sa tiež nachádza niekoľko národných parkov a rezervácií.

Park Manovo-Gounda Saint Floris zaradili v roku 1988 aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Krajina je aj napriek tomu veľmi málo vyhľadávaná turistami. Je to tiež preto, že niektoré jej časti sú aj v súčasnosti považované za menej bezpečné (predovšetkým hlavné mesto Bangui a sever krajiny). Na vidieku však ešte stále nájdete to, čomu hovoríme "pravá" Afrika.

Čo treba vidieť a zažiť v Stredoafrickej republike? Určite tropický prales v národnom parku Dzanga-Ndoki, gorily v rezervácii Dzanga-Sangha, plavbu po rieke Sangha, národný park Manovo-Gounda Saint Floris a vodopády Boali Falls.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Stredoafrickej republike

Cestovné doklady a víza do Stredoafrickej republiky

Do Stredoafrickej republiky môžete cestovať s platným cestovným pasom a vízami. O víza sa žiada na veľvyslanectve Francúzska vo Viedni.

Ktoré dokumenty budete potrebovať na získanie víz?

  • Cestovný pas s platnosťou aspoň 6 mesiacov a 1 čistou dvojstranou
  • 2 x vyplnený a podpísaný dotazník
  • 2 x dokumentová fotografia
  • Potvrdenie ubytovania z hotela alebo od CK
  • Spiatočná letenka
  • Potvrdenie o očkovaní proti žltej zimnici

30-dňové jednovstupové víza stoja 80 eur.

Počasie v Stredoafrickej republike

Pre Stredoafrickú republiku je veľmi typické horúce tropické podnebie a to najmä z titulu, že sa nachádza tesne nad rovníkom.

Juh krajiny má veľmi horúcu klímu s obdobím dažďov v trvaní šesť mesiacov (od mája do októbra). Na severe sú podmienky suchšie, s priemernými dennými teplotami od 29 do 32°C.

Ceny v Stredoafrickej republike

Oficiálnym platidlom je stredoafrický frank.

Zmenárne sa v Bangui vyskytujú na každom rohu a nie je problém vymeniť eurá či doláre. Platba kartou ešte nie je tak zaužívaná, ale to sa v budúcnosti určite zmení.

Ceny v Stredoafrickej republike sú pomerne nízke. Za jedlo v lokálnej reštaurácii síce zaplatíte v prepočte 5-6 eur, za trojchodovú večeru pre dvoch v reštaurácii zaplatíte v prepočte 20 eur. Pivo stojí 3-4 eurá, fľaša vody 1 euro.

Lacné ubytovanie v Stredoafrickej republike nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať. Ubytujete sa už od 7 eur na noc.

Chcete si požičať auto v Stredoafrickej republike? Urobte tak v predstihu a získate výhodnejšiu cenu. Auto si vyzdvihnete priamo po príchode na letisko.

Aktuálny čas v Stredoafrickej republike

V Stredoafrickej republike je toľko isto hodín ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Stredoafrickej republiky

Pred vstupom do krajiny je potrebné absolvovať povinné očkovanie proti žltej zimnici. Ostatné očkovania sú odporúčané: žltačka typu A, B a brušný týfus.

10 zaujímavostí o Stredoafrickej republike

1
Stredoafrická republika, bývalá súčasť francúzskej rovníkovej Afriky, je malá vnútrozemská krajina v strednej Afrike
2
Hraničí s Čadom na severe, Sudánom na severovýchode, Južným Sudánom na východe, Konžskou demokratickou republikou a Konžskou republikou na juhu a Kamerunom na západe
3
Populáciu krajiny tvorí takmer 5 miliónov ľudí
4
Podnebie v Stredoafrickej republike je tropické s horúcimi, suchými zimami a miernymi až horúcimi, vlhkými letami
5
Stredoafrická republika je krajinou s najmenším vplyvom na svetelné znečistenie
6
Stredoafrická republika získala nezávislosť od Francúzska v roku 1960
7
Územie krajiny je 622 984 kilometrov štvorcových
8
Priemerná dĺžka života je tu 52 rokov
9
Úradnými jazykmi Stredoafrickej republiky sú francúzština a kreolský jazyk Sango
10
Stredoafrická republika vyváža diamanty, kávu, bavlnu, drevo a tabak