Skip to main content

Lacné letenky Svätá Helena

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Predstavte si ostrov hlboko uprostred Atlantického oceánu. Je ďaleko od Afriky, Južnej Ameriky, skrátka od každej pevniny. Máte? Vitajte na ostrove Svätej Heleny. Tento zdanlivo stratený ostrovček uprostred južného Atlantiku si vybral aj Napoleon ako miesto posledného exilu.

Svätá Helena je ostrov nachádzajúci sa v Atlantickom oceáne. Patrí Spojenému kráľovstvu Veľkej Británie a Severného Írska. Svätá Helena je jeden z najnedostupnejších ostrovov na svete. Široko ďaleko od neho nenájdete žiadnu pevninu. Až do roku 2017 neexistoval komerčný let, ktorým by ste sa dostali na ostrov.

Svätá Helena ponúka úžasné scenérie. Môžete sa vydať na túru okolo týčiacich sa skál a cez horské lúky, vyraziť na lodi na more alebo si prezrieť historické dediny a pritom si porozprávať sa ústretovými miestnymi ľuďmi.

Jamestown ako hlavné mesto Svätej Heleny, je úhľadne umiestnený medzi brehy Atlantiku a strmé steny pohoria. Bol založený roku 1659 anglickými kolonistami, ktorí ho pomenovali po kráľovi Jakubovi (Jamesovi) II., ktorý v tej dobe bol ešte vojvodom z Yorku. V Jamestownu sa nachádza niekoľko historických miest a rad pekných georgiánskych sídiel.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Svätej Helene

Cestovné doklady a víza Svätá Helena

Pri ceste na ostrov Svätej Heleny budete potrebovať platný cestovný pas. Jeho platnosť musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa návratu z krajiny. Víza nepotrebujete. Pre občanov Slovenskej republiky platí bezvízový styk za účelom turistiky do 90 dni.

Počasie Svätá Helena

Vďaka studenému juhoatlantickému pasátu a morskému prúdu má ostrov vo všeobecnosti príjemné mierne podnebie. Ale od nižšie položeného pobrežného pásma k hornatému vnútrozemiu sú tu veľmi rozmanité poveternostné podmienky.

Ceny na ostrove Svätej Heleny

Oficiálnym platidlom v krajine je britská libra a libra Svätej Heleny (SHP).

Ceny na ostrove Svätej Heleny sú vyššie v porovnaní s Afrikou. Za jedlo v domácej reštaurácii zaplatíte v priemere 9-10 libier, za večeru pre dvoch v reštaurácii zaplatíte v priemere 40 libier. Pivo stojí 2-3 libry, fľaša vody vyjde na 1 libru.

Lacné ubytovanie na ostrove Svätej Heleny nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať. Ubytujete sa už od 12 libier na noc.

Aktuálny čas Svätá Helena

Na ostrove Svätej Heleny je o hodinu menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Svätú Helenu

Pred cestou na ostrov Svätej Heleny nemusíte absolvovať žiadne povinné očkovanie.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na ostrove Svätej Heleny

10 zaujímavostí o Svätej Helene

1
Svätá Helena je jeden z najnedostupnejších ostrovov na svete
2
Ostrov je 16 kilometrov dlhý a 8 km široký
3
Štatút Svätej Heleny je britské zaoceánske teritórium
4
OSN klasifikuje ostrov Svätá Helana ako krajinu Západnej Afriky, napriek veľkej vzdialenosti
5
Svätá Helena je sopečného ostrovu
6
Na mape Svätú Helenu nájdete 4 000 kilometrov na východ od Ria de Janeira a 1950 km od hranice Namíbie a Angoly
7
Ostrov dostal meno podľa svätej Heleny z Konštantínopola
8
Svätá Helena je asociovaná s dvoma ďalšími ostrovmi. Ostrov Ascension sa nachádza 1300 kilometrov severozápadne. Ostrov Tristan da Cunha sa nachádza 2430 kilometrov smerom na juh
9
Najvyšší vrch je Mt Diana, ktorej vrchol sa týči do nadmorskej výšky 818 metrov nad morom
10
Svätá Helena je známa po celom svete najmä tým, že tu svojho času bol väznený Napoleon