Skip to main content

Lacné letenky Saint Lucia

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Svätá je miniostrov v Karibiku a ide o jeden z najmenších štátov na svete vôbec. Patrí k súostroviu Malých Antíl a nachádza sa severozápadne od Barbadosu a južne od Martiniku. Svoj názov získal od svätej Lucie zo Syrakúz.

Je to zelený ostrov s hornatým vnútrozemím, jeho pobrežnú líniu vytvárajú romantické pláže a tajuplné jaskyne. A na juhu ostrova sa dramaticky týčia dva vulkanické vrcholky Petit Piton a Gros Piton, podľa ktorých je ostrov dobre rozoznateľný.

Hlavným mestom Svätej Lucie je mesto Castries, kde kotvia aj veľké výletné lode z celého sveta a kde sa nachádza aj medzinárodné letisko.

Aj keď v posledných rokoch prešiel turistický ruch na ostrove dynamickým vývojom, nepatrí toto miesto k preplneným destináciám. Väčšina hotelových zariadení je na severozápadnom pobreží a vo vnútrozemí a juh ostrova predstavuje zaujímavú zmes dažďového lesa, malých rybárskych dediniek a rozľahlých banánových plantáží.

Lacné letenky na ostrov Svätej Lucie viete rezervovať aj s odletom z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností British Airways, Air France, Delta či KLM. Priamy let na Svätú Luciu z našich končín neexistuje. Najlepšie letecké spojenie máte cez Londýn. Odtiaľ lieta na ostrov Svätej Lucie priama letecká linka.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Castries

Castries je hlavným mestom ostrova Svätej Lucie a tiež pulzujúcim centrom s viac ako 50-tisíc obyvateľmi. Castries je vstupnou bránou k dovolenke na ostrove Svätej Lucie.

Je veľmi obľúbenou zastávkou výletných lodí a ponúka obrovské množstvo možností na nákupy v bezcolných obchodoch, návštevu koloniálnych pamiatok a predovšetkým krásne pláže.

Množstvo návštevníkov smeruje aj za krásnou sopečnou prírodou, ktorej vládnu ostrovné sopky Pitons. Na členitom pobreží ostrova sa nachádzajú pôvabné zátoky ako je Soufriére Bay, či Marigot Bay, ktorá patrí k najkrajším v Karibiku.

Lacné letenky do Castries viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností British Airways, KLM, Delta Air Lines či Iberia.

Užitočné info o Svätej Lucii

Cestovné doklady a víza na ostrov Svätej Lucie

Pred vstupom do krajiny sa musíte preukázať platným cestovným pasom. Jeho platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu.

Na Svätú Luciu nepotrebujete víza. Bezvízový styk za účelom turistiky platí do 90 dni. Za iným účelom ako turistika sú potrebné víza.

Počasie na Svätej Lucii

Pre Svätú Luciu je typické veľmi horúce a tropické podnebie. Teploty sú rovnako vysoké takmer po celý rok.

Dažde aj počas sezóny hurikánov (jún-október) netrvajú dlho. V januári dosahuje priemerná teplota v hlavnom meste 27°C. V júli je to okolo 29°C, v noci klesajú na 22°C.

Ceny na Svätej Lucii

Oficiálnym platidlom na ostrove je východokaribský dolar. Platiť však môžete aj americkými dolármi, to sa vám však kvôli nevýhodnému kurzu veľmi neoplatí.

Ceny jedla a potravín sú na Svätej Lucii pomerne drahé. Za pivo zaplatíte takmer 5 eur, hlavný chod v reštaurácii vyjde takmer na 15 eur. Najlacnejšie vás vyjde lokálne jedlo v lokálnych reštauráciach a miestne trhy.

Ceny ubytovania si môžete skontrolovať aj cez Pelikán. Lacné ubytovanie môžete rezervovať najmä v apartmánoch mimo pláže, na ostrove nájdete aj množstvo luxusných hotelov svetových značiek.

Chcete si požičať auto na ostrove Svätej Lucie? Odporúčame tak urobiť v časovom predstihu, vozidlo si vyzdvihnete ihneď po príchode na letisko.

Aktuálny čas na Svätej Lucii

Na ostrove Svätej Lucie je o 5 hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Svätú Luciu

Pred vstupom do krajiny nepotrebuje podstúpiť žiadne špeciálne očkovanie. Úplne vám postačí očkovanie podľa slovenského očkovacieho kalendára.

Pri cestách do exotiky odporúčame očkovanie proti žltačke typu A a typu B a tetanus.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na Svätej Lucii

10 zaujímavostí o Svätej Lucii

1
Svätá Lucia je pomenovaná po Svätej Lucii zo Syrakúz a je tak jedinou krajinou na svete, ktorá je pomenovaná podľa ženy
2
Krajina má pri svojej nízkej veľkosti obyvateľstva dokonca dvoch nositeľov Nobelovej ceny
3
Ostrov pôvodne obývali Aravakovia, čo bolo mierumilovné domorodé etnikum
4
O Svätú Luciu sa bili Francúzi s Britmi: 14 krát vyhrali Francúzi a 14 krát Briti
5
Miestna angličtina je kreolská, takže turistovi môže spôsobovať zo začiatku trochu problém
6
Svätá Lucia je tiež jeden z posledných ostrovov v Karibiku, kde miestni domorodí Karibovia dokázali odolávať snahám o kolonizáciu Európanmi
7
Vrcholky Pitons sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO
8
Na ostrove Svätá Lucia sa jazdí vľavo
9
Pre zapožičanie auta potrebujete miestny vodičský preukaz, ktorý dostanete na tunajších úradoch hneď po predložení slovenského oprávnenia na šoférovanie áut
10
Svätá Lucia je obľúbenou destináciou Američanov a Kanaďanov a veľmi frekventovanou zastávkou veľkých výletných lodí