Skip to main content

Lacné letenky Svazijsko (eSwatini)

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Jedna z najpodceňovanejších a najmenej navštevovaných afrických krajín je eSwatini, niekdajšie Svazijsko. Názov zmenil kráľ Mswati III. v roku 2018. Vrátil sa tak k historickému menu krajiny. Kráľ zároveň zmenu odôvodnil tým, že si krajinu často mýlia so Švajčiarskom. S cieľom zvýšiť počet turistov v krajine postavili nedávno nové medzinárodné letisko a zlepšili infraštruktúru ciest. Pamiatkové rezervácie a hlavné mesto by mali ľudí prilákať tiež. eSwatini ponúka množstvo dobrodružstiev od zip line dráh cez turistiku, rafting až po nezabudnuteľné stretnutia s nosorožcami.

Svazijsko alebo po novom eSwatin je jedna z najmenších afrických krajín. Nájdete ju v južnej Afrike a takmer celá je obklopená Juhoafrickou republikou. Svazijsko získalo svoju nezávislosť ešte v roku 1968 a aktuálne je jedným z troch kráľovstiev na africkom kontinente.

Veľkú časť krajiny pokrývajú savany, avšak pomerne hornatá krajina poskytuje ideálne podmienky na turistiku a dve divoké rieky Usutu a Umbeluzi aj výbornú príležitosť na rafting.

eSwatini je síce malá krajina, ale ponúka niekoľko cenných prírodných parkov a rezervácií, v ktorých dnes žijú okrem iných divokých zvierat aj malé populácie ohrozených bielych a čiernych nosorožcov.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Svazijsku

Cestovné doklady a víza do Svazijska

Pri vstupe do krajiny budete potrebovať platný cestovný pas, jeho platnosť musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa návratu z krajiny. Víza aktuálne nepotrebujete, avšak odporúčame sledovať stránku Ministerstva zahraničných vecí pre prípadne zmeny či aktuality.

Počasie vo Svazijsku

Pre Svazijsko je veľmi typické subtropické, pomerne vlhké a teplé podnebie. Zrážky prichádzajú do úvahy predovšetkým v lete. Ročne ich spadne medzi 500 až 1 400 mm. Počasie vo Svazijsku je vďaka miernym zimám a letám príjemné po celý rok. Obdobie dažďov trvá od októbra do mája.

Ceny vo Svazijsku

Oficiálnym platidlom v krajine je lilangeni a juhoafrický rand.

Peniaze zameníte ihneď po prílete na letisku, alebo v hlavnom meste Mbabane. Bežne vymeniteľné sú americké doláre a eurá. Banky a bankomaty nájdete najmä v hlavnom meste, vyberajte však menšie čiastky, niektoré bankomaty majú veľmi limitovaný počet bankoviek.

Ceny vo Svazijsku sú pomerne nízke. Za jedlo v pouličnom stánku zaplatíte v prepočte 1-2 eurá, za večeru pre dvoch v reštaurácii zaplatíte v prepočte 15-20 eur. Pivo stojí 1-2 eurá, fľaša vody vyjde 50-80 eurocentov.

Lacné ubytovanie vo Svazijsku nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať. Ubytujete sa už od 8 eur na noc. Odporúčame sa ubytovať v hlavnom meste a čo najviac v centre.

Chcete si požičať auto vo Svazijsku? Urobte tak v predstihu a získate výhodnejšiu cenu. Auto si vyzdvihnete priamo po príchode na letisko.

Aktuálny čas vo Svazijsku

Vo Svazijsku je o hodinu viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Svazijska

Pre vstup do krajiny nepotrebujete absolvovať žiadne povinné očkovanie. Odporúčané očkovania pri ceste do africkej exotiky sú: žltačka typu A, B a brušný týfus.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť vo Svazijsku

10 zaujímavostí o Svazijsku

1
Svazijsko je najmenšia krajina v Afrike
2
Raz ročne sa v Svazijsku koná festival plodnosti a trstinový tanec s názvom umhlanga
3
Svazijský kráľovský národný park Hlane je domovom najväčšej populácie hniezdiacich supov v Afrike.
4
Svazijsko je takmer úplne obklopené Južnou Afrikou a delí sa iba o svoju východnú hranicu s Mozambikom
5
Svazijský kráľ Mswati II predstavil do krajiny kresťanstvo tým, že vyzval misionárov, aby prišli a priniesli jeho ľudu „slovo Božie“
6
Svazijsko je v súčasnosti jedinou krajinou v Afrike, ktorá nevykonáva viacstrannú demokraciu a je jednou z posledných absolútnych monarchií na svete
7
Strážcovia prírody vo Svazijsku môžu strieľať kohokoľvek podozrivého z pytliactva
8
Hory v Svazijskej rezervácii Malolotja patria medzi najstaršie na svete
9
Svazijský kráľ Mswati II (1840 - 1868) bol považovaný za najväčšieho kráľa bojovníka, keď na tróne bojoval so súperiacimi kmeňmi Zulu a niektorými svojimi bratmi
10
Sedem z desiatich ľudí v Svazijsku žije v obrovskej chudobe a krajina trpí podvýživou