Skip to main content

Lacné letenky Taiwan

Taiwan - Vstupné podmienky

Pred vycestovaním na Taiwan odporúčame naštudovať si podmienky vstupu na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).
Návrat na Slovensko prebieha ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania. Pre aktuálne informácie odporúčame sledovať stránku MZV SR.

Akciové letenky na Taiwan

Zaujímavé info o Taiwane

Taiwan je jedinečnou kombináciou prírodných krás, kultúrneho bohatstva, teplého počasia, skvelého jedla a veľmi milých ľudí. Hlavné mesto Tchaj-pej je miestom, kde sa často prestupuje, napr. Pri ceste do Austrálie alebo na Nový Zéland.

Taiwan je veľmi moderná a organizovaná krajina, čomu zodpovedá aj úroveň dopravy. Sever a juh ostrova spájajú autobusy aj rýchlovlaky. Najviac obývaný je západ ostrova, kde je cestná sieť veľmi hustá. Na východe a najmä v stredu Taiwane je krajina hornatá a ciest je menej.

Tchaj-pej je veľmi modernou ázijskou metropolou, kde sa určite nudiť nebudeš. Okrem rady budhistických a čínskych chrámov sa môžeš tešiť aj na prehliadku gastronómie.

Z nášho okolia možno cestovať na Taiwan veľmi pohodlne priamym leteckým spojením spoločnosti EVA Air.

Viac Zobraziť menej

Top mestá na Taiwane

Tchaj-Pej (Taipei)

Malý ostrov v Juhočínskom mori ukrýva zatiaľ turistami nie príliš objavený poklad. Tchaj-pej. Mesto obklopené sýto zelenými horami a obývané siedmimi miliónmi obyvateľov, rovnako ako Hongkong.

Nech už sa v tomto meste zatúlate kdekoľvek, najspoľahlivejším orientačným bodom pre vás bude Taipei 101. Slávny mrakodrap, ktorý bol donedávna najvyššou budovou sveta, kým tento titul neprevzal dubajský Burj Khalifa. Vyviesť sa najrýchlejším výťahom na svete a pozrieť si výhľad z Taipei 101 je jeden z najsilnejších momentov, ktoré toto mesto ponúka.

Ale zďaleka to nie je všetko. Je tu skvelé a lacné jedlo, polnočné trhy, milí ľudia. Zaujímavosťou je, že Taiwan má vlastnú vládu, aj prezidenta, no Čína ho stále považuje za jednu zo svojich provincii a neuznáva jeho samostatnosť. Samotné mesto začalo vznikať až za vlády Japoncov, teda niekedy v 19. storočí a do dnešnej podoby sa dostáva zhruba pred 60 rokmi. Vďaka histórii Taiwanu tu stretneš to najlepšie z Číny a to najlepšie z Japonska.

Lacné letenky do Tchaj-pej viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z Viedne prevádkuje špičková letecká spoločnosť EVA Air a China Airlines, trvá presne dvanásť hodín. Veľmi komfortne s jedným prestupom možno však letieť z Viedne aj s aerolinkami Austrian Airlines, Cathay Pacific, Emirates či Air France. Z Budapešti sú to najmä KLM, Air France, Turkish Airlines a z Prahy potom okrem iného aj China Eastern.

Užitočné info o Tchaj-Pej

Víza do Tchaj-Pej

K vašej ceste na Taiwan potrebujete pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate. Pri pobyte do 30 dní na Taiwane vízum nepotrebujete.

Počasie na Taiwane

Na väčšine územia Taiwanu panuje subtropické podnebie. Priemerné denné teploty sa v lete pohybujú okolo 25°C, na jeseň okolo 15 ° C. V lete je možné sa stretnúť aj s výdatnými zrážkami a tajfúnmi.

Ceny na Taiwane

Oficiálnou menou v Tchaj-pej je taiwanský dolar (TWD) označovaný na Taiwane ako NT$ (New Taiwan Dolar). Na Taiwane platia bežné medzinárodné predpisy.

Môžete bezcolne doviezť 1 l tvrdého alkoholu, 200 ks cigariet a 25 cigár. V hotovosti môžete priviezť do krajiny maximálne 5000 USD. Keď odchádzate, môžete si odviezť maximálne 5000 TWD v hotovosti. Bezcolne možno z Taiwanu vyviezť všetky nakúpené suveníry. Zakázaný je vývoz starožitností starších 100 rokov a vzácnych druhov fauny a flóry. Upozorňujeme, že akýkoľvek alkohol zakúpený na ázijských letiskách je pri prestupe v krajinách schengenského priestoru zabavovaný.

Hľadáte hotel v Tchaj-pej? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Zdravie a očkovanie pred cestou na Taiwan

Všeobecne najčastejšími chorobami, proti ktorým sa cestovatelia očkujú, je jednoznačne žltačka typu A a B (hepatitída) a brušný týfus, prípadne cholera. Ďalej je dobré si dostatočnú dobu pred cestou skontrolovať platnosť očkovania proti tetanu a obrne. Povinné očkovanie však nie je žiadne.

Aktuálny čas v Tchaj-Pej

V Tchaj-pej je o 7 hodín viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Taipei

10 zaujímavostí o Číne

1
Podľa legiend vznikla Čína pred 4000 rokmi počas obrovskej potopy
2
Číňania ročne spotrebujú 45 miliárd párov drevených paličiek
3
Na niektorých miestach v Číne slnko vychádza až o 10 hodine
4
Hracia konzola Playstation je v Číne zakázaná
5
V Číne platí cenzúra na slovo cenzúra
6
Čína udeľuje tresty smrti 4-krát častejšie ako všetky krajiny sveta dohromady
7
V Číne žije dodnes viac než 35 miliónov ľudí v jaskyniach
8
V Číne existuje most, na ktorom sa mení strana jazdy z pravej na ľavú
9
V priemere je každých 5 dní v Číne postavený nový mrakodrap
10
Brad Pitt má zákaz vstupu do Číny. Kvôli jeho úlohe vo filme Sedem rokov v Tibete