Skip to main content

Lacné letenky Togo

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Poznáte africkú krajinu Togo? Leží v Guinejskom zálive v západnej Afrike. Od nížinatého a močaristého pobrežia sa terén postupne zvyšuje a prechádza v plošinu Ouatchi a Togskú vysočinu, pokrytú tropickým pralesom.

Ak sem zavítate, určite by vám nemali uniknúť preslávané animistické dediny v pohorí Kabyé, vodopády Cascades d'Akrowa či trhy v hlavnom meste Lomé plné ručne vyrobených produktov.

Hlavné mesto Lomé leží na pobreží Atlantického oceánu a kedysi bolo považované za perlu Afriky. Togo je však v súčasnosti kvôli trochu nestabilnému politickému prostrediu zanedbávaná krajina a odporúčame pred cestou sledovať odporúčania Ministerstva zahraničných vecí.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Togu

Cestovné doklady a víza do Toga

Pri ceste do krajiny potrebujete platný cestovný pas a jeho platnosť musí byť ešte aspoň rok po vycestovaní z krajiny. Budete tiež potrebovať vízum a platné potvrdenie o očkovaní proti žltej zimnici. V cestovnom pase budete potrebovať minimálne tri voľné strany.

Podmienky získania víz:

  • o víza možno požiadať na zastupiteľskom úrade vo Viedni
  • 1x vyplnený formulár
  • 2x foto
  • cestovný pas
  • kópia letenky
  • zdravotné poistenie
  • výpis z účtu
  • rezervácia ubytovania.

Doba vybavenia je 10 dní, poplatok za vybavenie je 55-60 eur.

Počasie v Togu

Pre Togo je typické tropické africké podnebie. Južná časť krajiny sa vyznačuje tropickým podnebím, celoročne horúcim a vlhkým . pôvodne tu prevládali tropické dažďové pralesy, ktoré však väčšinou ustúpili plantážam.

Sever Toga má podnebie monzúnového typu s horúcim a vlhkým letom a suchou zimou, typickým porastom je savana. Je tu menej zrážok ako v okolitých krajinách Guinejského zálivu.

Na juhu sú dve obdobia dažďov od marca do začiatku júla a od konca septembra do začiatku novembra, najsilnejšie dažde sú na horách na západe a na juhozápade a v strede krajiny.

Ceny v Togu

Oficiálnym platidlom v krajine je západoafrický frank.

Peniaze zameníte ihneď po prílete na letisku, alebo v hlavnom meste Lomé. Bežne vymeniteľné sú americké doláre a eurá. Banky a bankomaty nájdete najmä v hlavnom meste, vyberajte však menšie čiastky, niektoré bankomaty majú veľmi limitovaný počet bankoviek.

Ceny v Togu sú pomerne nízke. Za jedlo v pouličnom stánku zaplatíte v prepočte 3-4 eurá, za večeru pre dvoch v reštaurácii zaplatíte v prepočte 20 eur. Pivo stojí 1-2 eurá, fľaša vody vyjde 80 eurocentov.

Lacné ubytovanie v Togu nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať. Ubytujete sa už od 8 eur na noc. Odporúčame sa ubytovať v hlavnom meste a čo najviac v centre.

Chcete si požičať auto v Togu? Urobte tak v predstihu a získate výhodnejšiu cenu. Auto si vyzdvihnete priamo po príchode na letisko.

Aktuálny čas v Togu

V Togu je o hodinu menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Toga

Povinné očkovanie pri vstupe do krajiny je očkovanie proti žltej zimnici, musíte mať pri sebe medzináročný očkovací preukaz.

Pre najaktuálnejšie informácie sa so žiadosťou o odbornú konzultáciu obráťte na špecializované centrá cestovnej medicíny, hygienickú stanicu alebo očkovacie centrum.

10 zaujímavostí o Togu

1
Oficiálnym názvom krajiny je Togská republika
2
Úradným jazykom je francúzština
3
Rozloha krajiny je len 56 785 štvorcových kilometrov
4
Najvyššia hora krajiny je Mont Agou v nadmorskej výške 986 metrov
5
Pokiaľ ide o rieky, najvýznamnejšia je 400 km dlhá rieka Mono a jej prítoky
6
Na západe s Togom hraničí s Ghana na, na východe Benin, Burkina Faso na severe a Guinejský záliv na juhu
7
Počet obyvateľov Toga je viac ako 7,6 milióna ľudí
8
Lomé je hlavné a najväčšie mesto Toga
9
Jazero Togo je dlhé asi 15 kilometrov a široké 6 kilometrov
10
Togo má 56 kilometrov pobrežia