Skip to main content

Lacné letenky Uganda

Uganda - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Ugandy

Zaujímavé info o Ugande

Malá krajina s mnohými možnosťami. Po nemilej minulosti sa turizmus do perly Afriky, ako Ugandu nazývajú, opäť vracia. Od veľmi priateľských miestnych, cez nekonečne zelenú džungľu až po množstvo nádherných jazier a vodopádov – Uganda sa určite zaradí medzi vaše nezabudnuteľné zážitky.

Čo by vám nemalo uniknúť v Ugande? Určite safari a horské gorily v parkoch Bwindi a Mgahinga, hrobky bugandských kráľov v Kasubi, raftovanie na divokej vode v Jinja, prameň Nílu a pohorie Ruwenzori s vrcholkami Mount Stanley a Margherita.

Uganda je vnútrozemský štát a leží vo východnej Afrike. Leží na Východoafrickej vysočine a je tak obklopený mnohými pohoriami - Modré hory či Ruwenzori. Na ugandskom území sa nachádza aj niekoľko významných jazier, Ukerewe (Viktóriino jazero), Albertovo jazero a Edwardovo jazero.

Uganda je nepochybne jednou z najkrajších afrických krajín. Má mimoriadne prírodné scenérie s horami, jazerami a vodopádmi a veľké množstvo národných parkov.

Ako cestovať do Ugandy? Odporúčame na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Turkish Airlines, Kenya Airways či Air France/KLM.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Ugande

Cestovné doklady a víza do Ugandy

Pri vstupe do krajiny budete potrebovať platný cestovný pas a víza. Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

Vízum možno získať buď na Veľvyslanectve Ugandy v Berlíne alebo priamo pri vstupe do krajiny na medzinárodnom letisku v Entebbe.

K žiadosti o turistické vízum budete potrebovať:

  • platný cestovný doklad - cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov a 1 čistá dvojstrana
  • vyplnený formulár
  • spiatočná letenka
  • fotografia
  • zaplatený poplatok 50 amerických dolárov pre 1 vstup

Počasie v Ugande

Pre Ugandu je typické tropické rovníkové podnebie, avšak počasie v jednotlivých regiónoch krajinu závisí od nadmorskej výšky.

Kedy navštíviť Ugandu? Najteplejšie obdobie panuje od decembra do februára s priemernou teplotou okolo 29°C. Obdobia dažďov v južnej časti krajiny od apríla do mája a v mesiacoch október-november. Na severe krajiny je obdobie dažďov od apríla do októbra.

Ceny v Ugande

Oficiálnym platidlom v krajine je ugandský šiling.

Peniaze zameníte ihneď po prílete na letisku, alebo v hlavnom meste Entebbe. Bežne vymeniteľné sú americké doláre a eurá. Banky a bankomaty nájdete v každom väčšom meste, vyberajte však menšie čiastky, niektoré bankomaty majú veľmi limitovaný počet bankoviek.

Ceny v Ugande sú pomerne nízke. Za jedlo v pouličnom stánku zaplatíte v prepočte 1-2 eurá, za večeru pre dvoch v reštaurácii zaplatíte v prepočte 10 eur. Fľaša vody vyjde 50 eurocentov.

Lacné ubytovanie v Ugande nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať. Ubytujete sa už od 10 dolárov na noc. Odporúčame sa ubytovať v hlavnom meste a čo najviac v centre.

Chcete si požičať auto v Ugande? Urobte tak v predstihu a získate výhodnejšiu cenu. Auto si vyzdvihnete priamo po príchode na letisko.

Aktuálny čas v Ugande

V Ugande je o dve hodiny viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Ugandy

Povinné očkovanie pred vstupom do krajiny je očkovanie proti žltej zimnici. Odporúčané sú očkovanie proti žltačke typu A, B a brušnému týfusu.

Uganda je jednou z krajín najviac postihnutou výskytom vírusu HIV / AIDS. Po celej krajine panuje riziko ochorenia maláriou, aj keď vo vysokých nadmorských výškach už komáre, ktoré roznášajú toto ochorenie nežijú.

V ugandských jazerách platí zákaz kúpania z dôvodu rizika nakazenia bilharziózou. Jediné miesto, kde sa táto choroba nevyskytuje, je jazero Bunyonyi na juhozápade krajiny.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Ugande

10 zaujímavostí o Ugande

1
Uganda je domovom 11% zo svetovej populácie vtákov
2
Za každý strom, ktorý ste vyťali v Ugande, zasadíte ďalšie tri
3
Bicykle sú hlavným dopravným prostriedkom v mestách
4
Uganda má na svojom území 6,8% svetových druhov motýľov
5
Mt. Elgon má najväčšiu sopečnú základňu na svete
6
Vozidlá v Ugande jazdia po ľavej strane cesty
7
Uganda má jeden z najmenších kostolov na svete
8
Po Etiópii je druhou najviac vnútrozemskou krajinou na svete
9
V Ugande sa hovorí vyše 30 rôznymi domorodými jazykmi
10
Vyprážané kobylky sú servírované špeciálnym hosťom v Ugande