Skip to main content

Maldivy ostrovy - ktorý je vhodný pre vašu dovolenku?

Obsah článku

Vitajte v kráľovstve rajských ostrovov - Maldív! Vydajte sa s nami do úchvatného sveta luxusu a oddychu, ktorý vás očarí na každom kroku. 

Maldivy tvorí viac ako 1000 ostrovov, z ktorých je len niekoľko obývaných. Nachádzajú sa v srdci Indického oceánu. Miestni obyvatelia sa snažia ochraňovať koralové útesy a ekosystémy a aj napriek stúpajúcemu počtu turistov sa snažia cestovanie viesť ekologickým a udržateľným spôsobom. 
Maldivy sa v ostatných rokoch stali synonymom pre dokonalú dovolenku. Ich snehobiele pláže, tyrkysové lagúny a fascinujúci podmorský svet vytvárajú dokonalé prostredie pre nezabudnuteľné zážitky.  Let do tohto raja trvá približne 9 hodín z Viedne a letieť môžete dokonca aj bez prestupu.

Ak sa chcete dozvedieť viac, ste na správnom mieste. Na nasledujúcich riadkoch sa dozviete, prečo sú Maldivy obľúbeným cieľom pre veľa dovolenkárov. Nájdete tu tipy na rozmanité miesta ideálne pre akýkoľvek druh dovolenky - od romantických svadobných ciest až po rodinné priateľské rezorty.
Okrem relaxácie na pláži s kokosovým koktejlom v ruke vás Maldivy zabavia aj rôznorodými aktivitami. Zážitky ako potápanie pri korálových útesoch, šnorchlovanie s tropickými rybami, prechádzky po plážach súostrovia, či výlety na lodiach a kayakoch vás dostanú do tesného kontaktu s týmto jedinečným morským svetom.

Atoly Maldív

V spojení s Maldivami často počujeme aj pojem atol. Atoly sú kruhové alebo oválne útvary tvorené z koralov. Často sa vyskytujú napríklad v tropických a subtropických oblastiach.  Atoly okrem toho, že sú obrovským lákadlom pre turistov, plnia aj dôležitú funkciu z ekologického hľadiska. Sú útočiskom a zdrojom potravy pre množstvo morských živočíchov a prispievajú tak k biodiverzite oceánskych ekosystémov. 
Maldivy tvorí 26 atolov. Sú usporiadané do formácií, ktoré sa nazývajú “atolové reťazce”. Každý z nich tvorí zoskupenie ostrovov. Niektoré z nich sú obývané, na niektorých sa rozprestierajú rezorty. 

Je dôležité poznamenať, že nie všetky ostrovy na Maldivách sú tvorené atolmi. Niektoré ostrovy tvoria iné geologické útvary, ako sú napríklad koralové kopce alebo vyvýšeniny.

maldivy atoly
Atoly na Maldivách

Dovolenka na vlastnom ostrove? Prečo nie!

Ostrovné rezorty na Maldivách fungujú ako samostatné luxusné hotelové komplexy, ktoré sa nachádzajú na súkromných ostrovoch. Inak povedané, ide o koncept jeden-rezort-jeden-ostrov. Tieto rezorty sú špeciálne navrhnuté a vybudované s dôrazom na luxus, komfort a súkromie pre hostí.

Väčšina ostrovných rezortov má vlastné pristávacie miesto na letisku hlavného mesta Malé, odkiaľ prepravujú hostí na ostrovy vodnými dopravnými prostriedkami ako sú lode alebo hydroplány. Tieto rezorty väčšinou tvoria unikátne vilky nad vodou, plážové bungalovy či iné luxusné ubytovacie možnosti s dôrazom na súkromie a prvotriedne služby. 

Na ostrovoch dostanete všetko, čo potrebujete pre svoju vysnívanú dovolenku. Či už ide o špičkové gastronomické zážitky, výborné drinky, wellness služby, masáže, možnosti rôznych aktivít, fakultatívnych výletov, či kozmetických procedúr. Personál týchto rezortov jednoducho poteší aj tú najrozhýčkanejšiu klientelu a snaží sa splniť (takmer) všetko, čo im vidia na očiach!

Tipy na dovolenku na mieru podľa vašich preferencií

Predstavujeme vám tipy pre dovolenku na Maldivách pre rôzne kategórie cestovateľov, aby ste mohli naplno využiť svoj čas na tomto rajskom ostrove a vrátiť sa s nezabudnuteľnými spomienkami.

Najlepšie rezorty pre rodiny s deťmi

Pre rodinnú dovolenku na Maldivách je výber ostrova kľúčový, pretože niektoré rezorty sú určené vyslovene dospelým, prípadne nedisponujú ideálnym ubytovaním prispôsobeným pre potreby rodiny s deťmi. Mnoho ich však ponúka veľké rodinné vily či izby a to s oddelenými alebo spoločnými spálňami - záleží od vašich preferencií. Taktiež rezorty ponúkajú detské kluby s množstvom aktivít pre najmenších, detské bazény či špeciálne menu pre deti. Vybrali sme pre vás pár rezortov, kde vaša rodinná dovolenka určite dopadne na jednotku s hviezdičkou! 

OBLU XPERIENCE Ailafushi 4*

Nový rezort, ktorý je otvorený od roku 2021, ponúka ubytovanie  v modernom, príjemnom dizajne a je vhodný ako pre páry, tak aj pre rodiny s deťmi. Nachádza sa len kúsok od letiska a dostanete sa sem za 15 minút rýchloloďou.k dispozícii tu je viacero izieb, vrátane rodinnej izby s dvoma spálňami. Rodičia si tu oddýchnu vo wellness centre. Zážitkom pre celú rodinu bude určite aj obed v podmorskej reštaurácií (pre návštevu s deťmi treba rezervovať vopred). Večer je podmorská reštaurácia určená len pre dospelých. 

výhlad na rezort OBLU XPERIENCE Ailafushi Maldivy
OBLU XPERIENCE Ailafushi 4*
 

Cocoon Maldives 4* 

Dizajnový hotel v talianskom štýle je vhodný pre dokonalú rodinnú dovolenku! Nachádza sa tu niekoľko reštaurácií a barov, typy izieb podľa vašich preferencií, wellness centrum s kozmetickými procedúrami či detský miniklub. Vyskúšať môžete niektoré  v množstva vodných aktivít a večer sa zabavíte na karaoke show, tanečnom večeri alebo živej hudbe. Z letiska sa sem dostanete 30 minútovým letom hydroplánom, ktorý je sám o sebe zážitkom! 

rezort Cocoon Maldives 4* a krásne more
Cocoon Maldives 4*
 

Kurumba Maldives 5* 

Ak cestujete na dovolenku s deťmi, toto bude ideálne miesto pre vás! Ide o jeden z najstarších rezortov Maldív. Rezort ponúka množstvo služieb ako detský klub, bazény, ihrisko, materskú školu či stráženie detí. Rodičia si môžu zatiaľ vychutnať wellness procedúry či drink v jednom z barov. Nachádza sa tu tiež 7 reštaurácií, možnosti vodných aktivít a športov, tenisový kurt, biliard a fitness centrum. Vo večerných hodinách sa sa môžete zúčastniť zábavného programu. Transfer z letiska trvá približne 10 minút motorovým člnom. 

rezort Kurumba Maldives 5* a krásne more
Kurumba Maldives 5*
 

Pre páry a adults only rezorty

Ak túžite po dovolenke plnej pokoja a relaxu, adults-only rezorty na Maldivách sú pre vás tou správnou voľbou. Na rozdiel od tradičných rezortov, kde sa deti veselo hrajú na pláži, adults-only rezorty vás obklopia pokojom. Tieto rezorty nešetria na luxuse a vytvárajú prostredie, v ktorom môžete nájsť útočisko pred ruchom bežného života. Môžete tak relaxovať v súkromných bazénoch, kochať sa západom slnka s koktejlom v ruke alebo sa nechať hýčkať vo wellness centre vyhradenom iba pre dospelých. Treba podotknúť, že na Maldivách nájdete aj rezorty, ktoré nie sú celé adults only, ale obsahujú časti ostrova, ktoré sú adults only, ako napríklad rezort Meeru Island.
 

Náš tip:

Dovolenkoví špecialisti odporúčajú voliť stravovanie aspoň formou polpenzie - v ideálnom prípade formou all inclusive. Maldivy sú izolovanou ostrovnou krajinou, čo znamená, že všetko sa musí na ostrovy importovať. Tento fakt výrazne predražuje dodatočné stravovanie v reštauráciách a baroch.

 

Romantické možnosti pre páry

Plánujete zásnuby, chcete zažiť nezabudnuteľnú svadobnú cestu alebo len hľadáte miesto pre romantické chvíle? Maldivy sú aj v tomto prípade ideálnou destináciou. Mnoho adults-only rezortov rado splní vaše najodvážnejšie sny o tom, ako by mali tieto chvíle vyzerať. Tu je zoznam ideálnych adults only rezortov:

 Oblu Select Lobigili 5*

V doslovnom preklade z maldivského jazyka znamená meno Lobigili ostrov lásky.  Tento rezort bol otvorený v roku 2022 a je určený výhradne pre dospelých. Dostanete sa sem z letiska približne za 15 minút rýchlo loďou. Ponúka všetko, čo budete na vašej romantickej dovolenke potrebovať. Samozrejmosťou sú wellness služby, možnosti potápania v priezračnej vode pri neďalekých útesoch, vodné športy či zážitková večera pod hladinou mora. Pre novomanželov tu majú pripravené služby ako dekorácia postele, romantická večera pre dvoch pri sviečkach, honeymoon cake, aromatická vírivka raz za pobyt (na vyžiadanie). 

rezort Oblu Select Lobigili 5* pláž a krásne more
Oblu Select Lobigili 5*
 

You & Me by Cocoon 5*

Tento rezort sa nachádza na atole Raa vzdialenom 45 minút hydroplánom a ponúka zamilovaným párom dokonalý zážitok v krásnom prostredí. Disponuje súkromnou plážou, podmorskou reštauráciou, záhradou, súkromným bazénom, SPA centrom či moderným fitness centrom. Rezort je taktiež vhodný na romantické pobyty, či svadobné cesty. Vybrať si môžete zo stravovacích možností plnej penzie alebo all inclusive.

rezort You & Me by Cocoon 5* pláž a krásne more
You & Me by Cocoon 5*
 

Komandoo Island Resort & Spa 4*

Rezort na ostrove Komandu leží približne 40 minut cesty hydroplánom od letiska. Má vlastnú pláž, reštaurácie, SPA, bazén a je ideálnym miestom pre tých ktorý sa chcú venovať vodným športom či šnorchlovaniu.

rezort Komandoo Island Resort & Spa 4* pláž a krásne more
Komandoo Island Resort & Spa 4*
 

Centara Ras Fushi Resort & Spa

Svadobná cesta, ktorá nezruinuje rozpočet? Centara Ras Fushi Resort & Spa túto podmienku spĺňa a určite to nie je na úkor kvality! Príjemný adult only hotel so špičkovými službami all inclusive a tradičným SPA vám určite vyčaruje krásne nezabudnuteľné chvíle. A nudiť sa tu tiež nebudete. K dispozícií máte množstvo aktivít, výletov a ako bonus na spríjemnenie svadobnej cesty dostanete fľašu vína a čokoládu. 

Centara Ras Fushi Resort & Spa a krásne more
Centara Ras Fushi Resort & Spa
 

Rezorty pre milovníkov šnorchlovania a potápania

Jednou z najúchvatnejších aktivít, kvôli ktorej na Maldivy cestujú tisíce turistov je určite šnorchlovanie a potápanie. Vďaka unikátnej faune a flóre sú atoly a koralové útesy Maldív dokonalým miestom na objavovanie podmorského života. Voda je tu jednou z najpriezračnejších na svete, čo robí tento zážitok ešte dokonalejším. Nezáleží či ste začiatočník alebo pokročilí, na svoje si tu príde každý. V takmer každom rezorte sú na vás pripravení skúsení inštruktori v potápačských centrách, kde vám požičajú výstroj na potápanie, či šnorchlovanie a zoberú vás loďou na tie najlepšie miesta. Obdivovať tu tak môžete okrem pestrofarebných koralov a rýb aj vraky potopených lodí či iné zaujímavé zákutia podmorského sveta. 

Vilamendhoo Island Resort

Vilamendhoo je skvelou vstupnou bránou pre šnorchlovanie na Maldivách. Toto miesto splní sny mnohým šnorchlistom - plytká útesová rovina ideálna pre začiatočníkov, koralové útesy ľahko dostupné z pláže a nádherný morský život. Okrem desiatok iných tropických druhov tu možno pozorovať aj kŕdle papagájov, šesťzorníkov, králikovcov a púzdrovcov. V určitých oblastiach koralovej roviny, najmä v okolí reštaurácie Asian Wok sa zhromažďujú aj malé útesové žraloky čiernoplutvé.

Vilamendhoo Island Resort pláž a krásne more
Vilamendhoo Island Resort
 

Atmosphere Kanifushi 5*

Rezort sa nachádza neďaleko koralového útesu, ktorý patrí k najkrajším lokalitám na potápanie. Navyše vďaka jeho polohe na atole Lavijani sú preň typické dlhé prírodné pláže. Atmosphere Kanifushi je vhodný aj pre rodinnú dovolenku, na svoje si však prídu aj milovníci vodných športov. Rezort ponúka hosťom tri reštaurácie a tri bary. Hostia majú okrem priezračnej čistej vody k dispozícii tiež dva bazény či tradičné kúpele a moderne vybavené wellness centrum. V rámci športových aktivít sú tiež k dispozícii tenisové kurty, vodné športy na pláži a certifikované centrum potápania. Rodiny s deťmi poteší detský klub s programom a tiež samostatný detský bazén. Dovolenkári majú k dispozícii stravovanie formou all inclusive či all inclusive ultra, ktoré ponúka dodatočné benefity ako zľavy na párové masáže, šnorchlovanie či voľný vstup do fitness centra.

rezort Atmosphere Kanifushi 5* pláž a krásne more
Atmosphere Kanifushi 5*
 

Sun Siyam Olhuveli Maldives 4*

Tento rezort sa nachádza na dvoch ostrovoch spojených mostom. Je to ideálne miesto na potápanie sa či šnorchlovanie a to pre začiatočníkov aj pokročilých. Samozrejmosťou je škola potápania a požičovňa výbavy. Vyskúšať tiež môžete iné vodné športy a aktivity. Venovať sa tu môžete tiež suchozemským aktivitám ako je napríklad tenis, bedminton, biliard či volejbal. V rezorte nájdete aj fitness centrum, wellness s kozmetickými  procedúrami a masážami. Perfektným bonusom je aj adult only infinity pool. Keď vám vyhladne, môžete sa najesť v jednej zo štyroch ala carte reštaurácií.

rezort Sun Siyam Olhuveli Maldives 4* pláž a krásne more
Sun Siyam Olhuveli Maldives 4*
 

Kuramathi Maldives 4*

Luxusný plážový rezort s rodinnou atmosférou a vynikajúcimi službami. Nachádza sa v obklopení prírody a exotický dojem hosťom umocnia zvuky tropických vtákov. Hostia majú k dispozícii vodné či plážové vily. V hlavnom pavilóne nájdu dvanásť gourmet reštaurácií napríklad s medzinárodnými bufetmi či indickou, talianskou a pravou maldivskou kuchyňou, kaviareň a niekoľko barov. K dispozícii sú tri bazény, moderné fitness centrum a hneď niekoľko športovísk. Oddýchnuť si môžete vo wellness centre, ktoré ponúka taktiež masáže a rôzne kozmetické procedúry. Rodiny s deťmi poteší dostupnosť detského klubu s bohatým programom, staršie deti a dospelých zas centrum vodných športov. Vyskúšať môžete kanoe, jachting, motorové vodné športy, šnorchlovanie, windsurfing, katamarán či rybolov na otvorenom mori. Večer vás zabaví bohatý program so živou hudbou, či karaoke. 

rezort Kuramathi Maldives 4* pláž a krásne more
Kuramathi Maldives 4*
 

Výber luxusných rezortov na Maldivách

Maldivy sú bezpochyby domovom niektorých z najluxusnejších rezortov na svete. Či už si chcete vychutnať zábavu na pláži, najesť sa v hriešne dobrej reštaurácií, nechať sa hýčkať v prvotriednych SPA alebo preferujete súkromie a pokoj vo vlastnej vile nad vodou s bazénom či vírivkou - výber je len na vás. Tu si môžete vychutnať vytúžený oddych, kde sa o vás postará pozorný personál s dôrazom na každý malý detail, aby sa táto vaša dovolenka stala jedinečnou. Pripravení vyraziť? Stačí si len vybrať niektorý z rezortov:

OZEN Life Maadhoo

Tu o vás bude postarané tak, že sa vám nebude chcieť vrátiť domov. Ubytovanie v luxusných vilkách, prvotriedne reštaurácie s najlepších surovín od špičkových šéfkuchárov. Nájdete tu tiež wellness so širokou ponukou masáži a procedúr či detský klub. Vo forme vás udržia súkromní tréneri v najlepšom fitness centre na Maldivách. Každý deň môžete vyraziť na výlety, vyskúšať niektoré z vodných športov či iných zážitkov. Vo večerných hodinách vás zase zabaví rozmanitý program. 

rezort OZEN Life Maadhoo pláž a krásne more
OZEN Life Maadhoo
 

The Westin Maldives Miriandhoo Resort 5*

Takto vyzerá raj na zemi! Rezort The Westin Maldives Miriandhoo sa nachádza na neobývanom atole Baa, ktorý nájdete v biosférickej rezervácií UNESCO. Bývať tu budete v súkromných vilách s vlastným bazénom a terasou priamo nad vodou s neuveriteľným výhľadom. Chuťové poháriky vám pošteklia vo výbornej japonskej reštaurácií The Pearl. Tento ostrov je zameraný na wellbeing a zdravý životný štýl, nájdete tu wellness centrum s možnosťou masáži a kozmetických procedúr, špičkovo vybavené fitness centrum, a ak sa vám zachce ísť si zabehať, no nemáte pri sebe tenisky, žiadny problém! Požičajú vám tu dokonca aj tie! 

rezort The Westin Maldives Miriandhoo Resort 5* pláž a krásne more
The Westin Maldives Miriandhoo Resort 5*
 

LUX* South Ari Atoll 5*

Zaslúžite si to najlepšie! Presne to nájdete v rezorte South Ari Atoll, kde vám útočisko poskytnú súkromné vilky obklopené tropickou zeleňou s priamym vstupom na pláž. O zábavu tu budete mať rozhodne postarané. Môžete si zaplávať po boku veľrýb či žralokov, zajazdiť si po móle na bicykli, vyskúšať niektorú z vodných aktivít, požičať si skúter, zacvičiť v posilňovni, popustiť uzdu kreativity v umeleckom štúdiu či zrelaxovať sa v luxusnom wellness centre. Ak vám náhodou vyhladne, svieže a chutné pokrmy vám naservírujú v jednej z ôsmich kvalitných reštaurácií. Transfer z medzinárodného letiska v Malé trvá približne 30 minút hydroplánom. 

rezort LUX* South Ari Atoll 5* pláž a krásne more
LUX* South Ari Atoll 5*
 

Pre gurmánov a gastronomické zážitky

Ak si potrpíte na výborné jedlo pripravené z prvotriednych a najčerstvejších  surovín, servírované v tom najkrajšom prostredí, aké si viete predstaviť, tu sklamaní rozhodne nebudete. 

Chceli by ste ochutnať niečo z miestnej kuchyne? 

Tu je zopár jedál, ktoré určite musíte vyskúšať:

 • Mas Huni - tradičné raňajky na Maldivách. Je to nasekaný tuniak s kokosovým olejom, cibuľou, chilli papričkou a citronovou šťavou. Podáva sa často s chlebíkmi a kokosovým džúsom,
 • Garudhiya - klasická rybacia polievka, ktorá je pripravená z čerstvého rybacieho vývaru s pridaním korenín, ako sú kari listy, kurkuma, zázvor a čerstvá limetková šťava. Garudhiya sa podáva s ryžou  alebo chlebom, 
 • Fihunu Mas -  je jednoduché a chutné jedlo z grilovaných kúskov čerstvých rýb, ktoré sú marinované v zmesi korenín a citrónovej šťavy. K Fihunu Mas sa podáva ako príloha citrónová omáčka či ľahké zeleninové šaláty, 
 • Hedhikaa - tradičné, obľúbené maldivské drobné občerstvenie podávané aj vo forme ako snack. Ide o pečivo alebo fritované gule, ktoré sú plnené tuniakom, krevetami, kokosom alebo zeleninou. Servíruje sa s rôznymi druhmi omáčok. 

Podmorské reštaurácie

Stravovanie pod hladinou mora je na Maldivách rastúcim trendom, ktorý umožňuje turistom vychutnať si skvelé jedlo a neuveriteľný výhľad pod hladinou. Nemusíte byť potápač, aby ste mohli jesť a piť uprostred krištáľovo modrých vôd jednej z najkrajších destinácií na svete. Luxusné podmorské reštaurácie predstavujú jedinečné kulinárske zážitky na svete a nie každý deň si môžete povedať, že ste jedli s rybami. Prinášame vám zoznam rezortov, ktoré vám  ponúkajú neskutočný zážitok zo stolovania pod hladinou mora:
 

 • Only Blu at OBLU SELECT Lobigili & OBLU XPERIENCE Ailafushi
 • Ithaa, Conrad Maldives Rangali Island
 • 5.8 Undersea, Hurawalhi Island Resort
 • SEA, Anantara Kihavah Maldives Villas
 • SUBSIX, Niyama Private Islands
 • M6m, by OZEN LIFE MAADHOO - A Luxury All Inclusive Resort
 • H2O by Chef Andrea Berton, YOU & ME MALDIVES

Conrad Maldives Rangali Island

Jednou z najväčších atrakcií ostrova je Ithaa Undersea Restaurant, ktorá je jednou z prvých podvodných reštaurácií na svete. Tu môžete vychutnať jedinečnú atmosféru a výhľad na koralový útes a morský život, zatiaľ čo si pochutnávate na vybraných jedlách.
Môžete tu tiež navštíviť podvodnú vínnu pivnicu či podvodný bar, kde si môžno vychutnať obľúbené koktaily. Nachádza sa tu tiež obradná svadobná miestnosť, ak by ste si chceli svoje symbolické áno povedať s výhľadom na koraly. 
Rezort ponúka aj ďalšie reštaurácie s rôznymi gastronomickými konceptmi. Môžete si vychutnať medzinárodné jedlá v reštaurácii Atoll Market, pokojné večere pri sviečkach na pláži, tradičné maldivské špeciality v reštaurácii Ufaa alebo piknik na súkromnom ostrove s gurmánskym jedlom.

Conrad Maldives Rangali Island pláž a krásne more
Conrad Maldives Rangali Island
 

Vellasaru Maldives

Vellasaru Maldives je luxusný ostrov na Maldivách, ktorý ponúka skvelé gastronomické zážitky pre náročných gurmánov. Ostrov má niekoľko vybraných reštaurácií, ktoré ponúkajú širokú škálu kulinárskych možností. Môžete si vychutnať špičkové jedlá s čerstvými morskými plodmi, miestnymi špecialitami a medzinárodnou kuchyňou. Reštaurácie tu často zdôrazňujú použitie lokálnych surovín a zaujímavých kombinácií chutí.

Vellasaru Maldives pláž a krásne more
Vellasaru Maldives
 

Rezorty s pekným a dlhým sandbankom

Predstavte si malý piesočnatý ostrov uprostred oceánu, ktorý sa mení pod vplyvom odlivu a prílivu, vytvárajúc tak ideálny prírodný bazén pre plávanie a relaxáciu. To sú presne sandbanky, ktoré sú symbolom Maldív.  Zamilujete sa do ich pôvabu, rovnako ako tisíce turistov, ktorí na sandbanky absolvujú výlety priamo z ostrovov. Ak túžite po dlhom a nádhernom sandbanku, máme pre vás skvelé tipy na nasledujúcich rezortoch:

hurawalhi island a typický sandbank
Hurawalhi Island a jeho sandbank
 

Cenovo výhodné rezorty na Maldivách

Chcete zažiť Maldivy a nechcete pri tom zároveň rozplakať svoju peňaženku? Treba vopred zvážiť niektoré z faktorov, ktoré cenu pobytu môžu ovplyvniť:

 • Dátum dovolenky -  Jedným z faktorov, ktorý ovplyvňuje cenu dovolenky na Maldivách, je sezóna, počas ktorej plánujete cestovať. Ak ste ochotní cestovať mimo sezóny alebo v období s menším dopytom, môžu sa ceny výrazne líšiť.
 • Výber ostrova - Niektoré ostrovy na Maldivách ponúkajú cenovo dostupnejšie možnosti ubytovania a rezorty s nižšími cenami. Môžete skúsiť vyhľadať menšie, menej známe ostrovy alebo ostrovy, ktoré nie sú úplne súkromné, ale ponúkajú príjemné ubytovanie.
 • All-inclusive balíčky - Výhodou je zvoliť rezorty s all-inclusive balíčkami, kde sú strava, nápoje a niektoré aktivity zahrnuté v cene. Týmto spôsobom môžete mať lepší prehľad o celkových nákladoch na dovolenku.

Dôležité je tiež si uvedomiť, že Maldivy sú považované za destináciu s vyššími nákladmi. Aj keď existujú možnosti budget dovolenky, je dobré mať reálne očakávania a byť pripravený na príslušné výdavky. 
Vybrali sme pre vás niektoré z overených rezortov v prijateľných cenových reláciách

Malahini Kuda Bandos

Ideálny ostrov pre mladých, ktorý ponúka obrovské množstvo športových a vodných aktivít ako volejbal, surfovanie, šnorchlovanie, windsurfing či možnosť jazdy na vodných skútroch. Rezort má tiež k dispozícií SPA, ktoré ponúka rôzne procedúry a masáže. Vo večerných hodinách vás zabaví DJ, plážová párty alebo kino na pláži. 

Malahini Kuda Bandos pláž a krásne more
Malahini Kuda Bandos
 

Summer Island Maldives

Ideálne miesto pre milovníkov šnorchlovania a potápania - v blízkosti rezortu sa nachádza lagúna a koralový útes. Na mieste je tiež škola potápania. Ubytovaní tu budete v moderných izbách alebo vilkách s priamym prístupom na pláž. V rezorte sa nachádza bazén, wellness centrum s masážami a kozmetickými procedúrami, dve reštaurácie, centrum vodných športov a požičovňa športového vybavenia. 

Summer Island Maldives pláž a krásne more
Summer Island Maldives
 

Bandos Maldives

Výborné služby a ubytovanie za naozaj super ceny. Bandos Maldives disponuje všetkým, čo potrebujete pre svoju dokonalú dovolenku. Ostrov je plný zelene a záhrad, pre deti je tu možnosť využiť miniklub či stráženie, zatiaľ čo dospelí si doprajú relax vo wellness centre. Perfektné osvieženie nájdete v priestrannom bazéne alebo mori, do ktorého je pohodlný vstup zo snehobielych pieskových pláži. Milovníci aktívneho životného štýlu môžu vyskúšať vodné športy či iné aktivity, vo večerných hodinách sa o zábavu postará rozmanitý program. Keď budete hladní, môžete si vybrať jednu z piatich reštaurácií. 

Bandos Maldives pláž a krásne more
Bandos Maldives
 

Royal Island Resort & Spa

Rezort Royal Island & Spa sa nachádza na atole Baa na ostrove Horubadhoo. Môžete tu očakávať dovolenkový raj uprostred tropickej vegetácie. Ako doma sa tu môžu cítiť tí, ktorí hľadajú pokoj a pohodu, ako aj aktívni dovolenkári. Vďaka krásnej a mierne sa zvažujúcej piesočnatej pláži je dovolenkový dom ideálny aj pre dovolenku s deťmi. V modrej lagúne láka krištáľovo čistá voda na plávanie a šnorchlovanie. Široká škála športov od vodného lyžovania, kitesurfingu a mnohých ďalších ponúka aktívne voľnočasové aktivity. Vo wellness centre zrelaxujete svoje telo aj myseľ. O večernú zábavu sa postará živá hudba a rôzne predstavenia. 

Royal Island Resort & Spa pláž a krásne more
Royal Island Resort & Spa
 

Na čo treba myslieť pred cestou

Ak už ste si vybrali svoj ideálny pobyt, dovolíme si vás oboznámiť s pár praktickými radami na záver, ktoré môžu byť pre váš pohodový pobyt na Maldivách užitočné: 

 • Klimatické podmienky: Maldivy majú tropickú klímu, preto je dobré sledovať predpovede počasia a prispôsobiť svoje plány podľa aktuálnych podmienok. Obdobie monzúnu môže ovplyvniť cestovanie, takže sa uistite, že ste si zvolili vhodné obdobie. Vo všeobecnosti platí, že Maldivy sú krajina so stabilným podnebím, preto sú vhodné na únik do tepla počas celého roka. Teploty sa tu pohybujú v rozmedzí 25-30 stupňov. Hlavná sezóna na ostrovoch prebieha od apríla do októbra.
 • Oblečenie a obuv: Vzhľadom na teplé a vlhké podnebie je odporúčané nosiť ľahké a pohodlné oblečenie z ľahkých materiálov. Nezabudnite si so sebou vziať plavky, opaľovací krém, slnečné okuliare a pokrývku hlavy. Prechádzky po plážach a koralových útesoch vyžadujú vhodnú obuv - ideálne topánky určené do vody. Na miestnych ostrovoch je potrbné kúpanie sa v kúpacom tričku, voľný dress code je len na rezortných ostrovoch. 
 • Rešpektujte miestnu kultúru: Miestna kultúra na Maldivách je moslimská, preto je dôležité rešpektovať miestne zvyky a tradície. Vyhnite sa oblečeniu, ktoré je príliš odhaľujúce a buďte ohľaduplní k miestnym obyvateľom a ich náboženským zvyklostiam.
 • Zdravotné poistenie: Zabezpečte si medzinárodné zdravotné poistenie, ktoré vám poskytne ochranu v prípade nečakaných udalostí alebo potreby lekárskeho ošetrenia na Maldivách.

 

maldivy dovolenka na mieru