Skip to main content

Saudská Arábia: Cestovateľská novinka dekády

Najskôr od
Najneskôr do
Počet osôb
Akciové letenky do Saudskej Arábie
Celá ponuka leteniek

Dovolenka s Pelikánom a poistením na istotu

Saudská Arábia je plná kontrastov, dovolenkárom ponúka nezabudnuteľné spojenie histórie a moderného luxusu. Môžete navštíviť moderné metropoly ako napríklad Rijád s jeho vysokými mrakodrapmi a nákupnými centrami, ale aj historické a prímorské mesto Jeddah, ktoré bude jedným z najobľúbenejších letovísk krajiny. Zaleťte si do Saudskej Arábie s najväčším slovenským vyhľadávačom dovoleniek a leteniek. V ponuke Pelikána nájdete široký výber leteniek pre všetky kategórie cestovateľov. Zaujímavou možnosťou je aj poznávací zájazd so sprievodcom, kde na vás čaká 11 dní bohatého programu a spoznávania perly Blízkeho východu.

Novinkou v ponuke Pelikána je unikátne poistenie leteniek KOALA, vďaka ktorému dostane každý pasažier 200 eur za každý zrušený let alebo za meškanie viac ako 2 hodiny.

Bonusom a istotou pre cestovateľov je možnosť dokúpenia si poistenia ISTOTA, ktoré zaručuje preplatenie liečebných nákladov a následkov po úraze. Platí však aj v iných rôznych nečakaných a nie veľmi príjemných situáciách, ako napríklad problémy s batožinou, meškanie dopravného prostriedku, potreba pátrania alebo záchrany alebo poškodenie zdravia a majetku tretích osôb. Ak máte poistenie STORNO a viete sa preukázať potvrdením o udalosti ako ochorenie, úraz alebo aj strata práce a ďalšie neočakávané situácie, za nepreletenú časť vašej letenky sa vám vrátia peniaze. Pri niektorých dovolenkových ponukách môžete využiť aj službu FLEX, s ktorou môžete vybrané pobyty zrušiť bez udania dôvodu aj 14 dní pred plánovaným odletom.