Skip to main content

Cestovanie s jednotkou na trhu

Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.
svadobna cesta

Darčeková poukážka

Našli ste svoju vysnívanú svadobnú cestu? Inšpirujte svojich hostí, že viac ako sada pohárov by vás potešil príspevok na svadobnú cestu. Beriete sa predsa iba raz. 

Darovať zážitok

FAQ - často kladené otázky

Ak si po svadbe plánujem zmeniť priezvisko, môžeme si kúpiť svadobnú cestu pred svadbou?

Pri kúpe akéhokoľvek pobytu, ktorý sa uskutočni po svadbe, je potrebné pri rezervácii uviesť meno, ktoré bude uvedené na cestovnom doklade, na ktorý budete cestovať. Ak si teda plánujete zmeniť meno a následne si zmeníte aj cestovné doklady (občiansky preukaz alebo cestovný pas) je potrebné uviesť do rezervácie nové priezvisko.
V prípade, že pri rezervácii uvediete Vaše priezvisko za slobodna a cestovať budete s cestovným dokladom s novým priezviskom, pri zmene mena v už existujúcej rezervácii počítajte s poplatkom. Zmena mena niekedy nemusí byť možná alebo Vás môže stáť aj niekoľko stoviek eur. (v závislosti od hotela či leteckej spoločnosti a tarifnej triedy letenky)


Máme ako novomanželia výhody a zľavy pri kúpe svadobnej cesty?

Ak hotel ponúka zľavy alebo špeciálne balíčky pre novomanželov zvyčajne je možné ich uplatniť 6 alebo 9 mesiacov od svadby a v hoteli je potrebné sa preukázať sobášnym listom.
Výhody a zľavy sa líšia v závislosti od destinácie a od hotela, ktorý chcete navštíviť. Medzi najčastejšie „honeymoon“ benefity patria:
zľavy pre vybrané typy izieb, špeciálna výzdoba izby po príchode, fľaša šumivého vína lebo košík s ovocím pri príchode, špeciálna romantická večera pri sviečkach, zľavy na Spa a wellness procedúry a pod.

Je potrebné si na svadobnú cestu zobrať sobášny list?

V prípade, že si rezervujete hotel, ktorý ponúka špeciálne výhody pre novomanželov je potrebné sa počas pobytu preukázať originál sobášnym listom. (novomanželské zľavy sa zvyčajne dajú uplatniť 6 – 9 mesiacov od svadby, v závislosti od destinácie a hotela)

Je možné svadbu v zahraničí spojiť so svadobnou cestou?

Svadby v zahraničí spojené so svadobnou cestou sú stále populárnejšie. Určite odporúčame začať plánovanie v predstihu aspoň pol roka vopred. Je potrebné mať aspoň základu predstavu o rozpočte a o tom, či Vám bude stačiť symbolická svadba alebo chcete právoplatnú svadbu. Hlavne od tých faktorov Vám vieme poradiť správnu destináciu. Medzi obľúbené krajiny, kde uzavriete právoplatného manželstva je možné, patrí napr. Maurícius, Seychely, Srí Lanka, Dominikánska republika a samozrejme európske destinácie – najväčším favoritom je zrejme grécky ostrov Santorini. Naopak destinácie, kde obrad je iba symbolický a po návrate je potrebné absolvovať legálny sobáš sú napr. Bali, Thajsko či Maledivy.