Skip to main content

Dovolenka v Dubaji - do Emirátov s Pelikánom

Kam
Najskôr od
Najneskôr do
Počet osôb
Naše tipy na obľúbené letecké pobyty v Dubaji
Široká ponuka
Akciové ceny
Experti na Dubaj
Partnerské benefity
Online z pohodlia domova
Klientský servis

FAQ - často kladené otázky

Potrebujem víza do Dubaja?

Cestujete do Dubaja alebo Emirátov ako turista? V tomto prípade nepotrebujete víza. Upozorňujeme však, že táto výnimka platí len v prípade, ak pricestujete do krajiny a plánujete sa v nej zdržať maximálne 90 dní počas akéhokoľvek obdobia 180 dní. Zároveň zdôrazňujeme, že musíte mať pri sebe cestovný pas platný najmenej 6 mesiacov od dátumu vstupu.

Kedy je ideálne cestovať na dovolenku do Dubaja?

Pre Dubaj je typické veľmi horúce podnebie s miernymi až teplými zimami a horúcimi letami s vysokou vlhkosťou vzduchu. Horúce leto trvá približne od apríla do novembra a prináša teploty nad 30ºC a od júna do začiatku septembra je známy teplotami nad 40ºC. S narastajúcou teplotou sa zvyšuje aj vlhkosť vzduchu. Zrážok je tu však veľmi málo. Ročne padne len okolo 100 mm.

Najlepší čas na dovolenku v Dubaji je preto od novembra do marca. V týchto mesiacoch sú teploty príjemné a môžete sa vyhnúť najväčším horúčavám v Emirátoch. Zároveň je v tomto čase v Dubaji rušno vďaka množstvu aktivít ako sú napríklad rôzne festivaly s jedlom či Dubajský Svetový pohár.

Počas letných mesiacov je Dubaj cenovo dostupnejší a umožňuje stráviť dovolenku klientom v luxusných hoteloch za prijateľné ceny, kam by sa počas hlavnej sezóny kvôli vysokým cenám nedostali.

Aký je aktuálny čas v Dubaji?

V Dubaji je o dve hodiny viac ako na Slovensku počas letného času a o tri hodiny viac počas zimného času.

Kde v Dubaji sa ubytovať?

Dubaj cestovateľom ponúka obrovské množstvo možností ubytovania. V závislosti od vašich aktivít sa môžete rozhodnúť pre plážový hotel alebo mestský hotel, z ktorých niektoré ponúkajú aj možnosť bezplatných shuttle busov na pláž alebo do nákupných centier.
Najvyhľadávanejšími lokalitami, v ktorých odporúčame našim klientom sa ubytovať, sú lokality s peknými plážami ako Dubai Marina, The Palm , Jumeirah Beach. Mestské hotely v blízkosti Dubai Marina, Jumeirah Beach, Kite Beach alebo v blízkosti Burj Khalify, Downtown, ktoré sú vyhľadávané klientmi, ktorí chcú byť blízko ku všetkým najväčším atrakciám v Dubaji.

Môžem piť alkohol v Dubaji?

Konzumácia alkoholu nie je trestným činom a pre obyvateľov ani turistov sa už nevyžaduje licencia. Avšak stále platí, že alkohol sa môže konzumovať len v súkromí alebo na licencovaných verejných miestach. Osoba musí mať minimálne 21 rokov, aby mohla v Dubaji legálne piť alkohol, a každý, kto bude prichytený pri predaji alkoholu osobe, ktorá sa považuje za neplnoletú, bude potrestaný.

Aké sú aktuálne podmienky vstupu do Spojených Arabských Emirátov?

Podmienky vstupu do Spojených Arabských Emirátov sú nasledovné:

Cestujúcim do Dubaja, Abu Dhabi a Ras Al Khaimah stačí splniť jednu z nasledujúcich požiadaviek:

  • preukázať sa platným vakcinačným certifikátom (ktorákoľvek vakcína schválená WHO), ktorý musí obsahovať QR kód),
  • preukázať sa negatívnym PCR testom nie starším ako 48 hodín od odobrania vzorky certifikovaným laboratórnym zariadením. Tento doklad musí obsahovať QR kód,
  • preukázať sa lekárskym potvrdením o prekonaní COVID-19, nie starším ako 1 mesiac od zotavenia pri príchode do Spojených arabských emirátov.

Návštevníci musia mať platné zdravotné poistenie.

Za plne zaočkovanú osobu emirátske orgány považujú osobu, ktorej od podania 2. dávky neubehlo viac ako 6 mesiacov, alebo ktorá je zaočkovaná aj 3. dávkou vakcíny proti COVID-19."

  • Deti do 12 rokov sú z testovania vyňaté.

Je v Dubaji metro?


Dubajské metro (po arabsky مترو دبي - mitruw Dubajj) je sieť automatického metra v Dubaji, má dve linky a je jedným z najlacnejších a najpohodlnejších spôsobov dopravy v Dubaji.

Akou menou sa platí v Emirátoch?

Miestnou menou SAE je Dirham (Dhs / AED), ktorý sa delí na 100 filsov.

Orientačný kurz v EUR, 1 EUR = 3,80 Dhs

Čo v Emirátoch znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen v Emirátoch označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky v Emirátoch.

Sú uvedené ceny za dovolenku v Dubaji konečné?

Ceny všetkých pobytov v Dubaji na Pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov. Ceny nezahŕňajú voliteľné služby (napr. cestovné poistenie) ani poplatky, ak sa platia len na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela), ani poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a tak ďalej.

Čo by som ešte mal vedieť o dovolenke v Dubaji?

Pre viac informácií, tipov a rád pred odletom do Dubaja si prečítajte náš článok, kde nájdete všetko čo potrebujete vedieť o dovolenke v Dubaji.

Čo vidieť a zažiť počas dovolenky v Dubaji?

Spojené Arabské Emiráty sú na vzostupe aj u slovenských dovolenkárov. Preslávil ich najmä megalomanský Dubaj a všetky jeho lákadlá. Už len pri vyslovení názvu tohto mesta sa nám všetkým vybavia luxusné obchody, veľkolepé mrakodrapy (medzi nimi slávna Burj Khalifa – najvyššia budova sveta), prepychové hotely a tropické teploty. Jeho prednosťou je, že podniknúť tu môžete úžasné veci vonku aj vnútri, takže sa dokážete ľahko prispôsobiť horúcim dňom. Dubaj v zime je ideálna dovolenka, pretože ide o hlavnú turistickú sezónu. Príďte sa zahriať do unikátnej exotiky.
Okrem Dubaja máte na výber niekoľko rôznych destinácií v niektorom zo zvyšných 6 arabských emirátov (Abu Dhabi, Sharjah, Ajman, Umm al-Qaiwain, Ras al-Khaimah a Fujairah). Ide o jeden z najrýchlejšie sa vyvíjajúcich regiónov na svete, ktorý má všetky potrebné ingrediencie dokonalej dovolenky: slnko, more, vynikajúce hotely, dobré jedlo, kultúra a odkazy minulosti

Dubaj na pláži alebo v meste

Dovolenka v Dubaji nie je ani zdaľeka len o nákupoch v slávnych nákupných centrách. Zažiť ho môžete aj v krásnom plážovom rezorte a vychutnať si piesočnaté pláže s poriadnym oddychom. Príďte si oddýchnuť na nádhernu pláž Jumeirah, zažiť nezabudnuteľný výhľad z najvyššej budovy sveta Burj Khalifa, zaplávať si v najvyššie položenom infinity bazéne v hoteli Address Beach Resort a nazrieť do budúcnosti v novom Múzeu budúcnosti, ktoré je podľa jeho tvorcov najkrajšou budovou sveta. Niekoľko štvrtí Dubaja si zachovalo pôvodnú orientálnu atmosféru, napríklad Bastakia a Dejra, kde sú vôňa korenia a zjednávanie na trhoch súčasťou každodenného života.

dubaj dovolenka

Super programom pre celú rodinu je tiež unikátne Dubai Akvarium či nezabudnuteľné púštne safari. Na nekonečné piesočné duny sa môžete vybrať na ťave alebo terénnom vozidle. Poďte si pozrieť tradičný život beduínov s ochutnávkou jedál, vodnou fajkou či ukážkou brušných tancov. Užite si more zábavy v Aquaventure Waterpark, vodnom svete, ktorý je súčasťou hotela Atlantis The Palm. Ten sa môže pochváliť aj najvyšším tobogánom na svete s výškou 48 metrov.

Pobytové balíky v Dubaji:

Nie každý vie, že dovolenka v Dubaji môže byť aj veľmi budget-friendly. Nemusíte minúť tisícky eur na to, aby ste si Dubaj užili naplno. V pobytových balíkoch, ktoré ponúka Pelikán, nájdete Dubaj za výhodné ceny, pričom zahŕňajú letenky aj hotel. Ak si ho však chcete užiť vo veľkom štýle, siahnuť môžete po all inclusive dovolenke v Dubaji, ktorá vás rozmazná. Kombinácia obľúbeného hotelu a výborného jedla zaručí nezabudnuteľný zážitok vlastný pre Arabské emiráty. 

Dovolenka v Dubaji s Pelikánom a poistením na istotu

Zaleťte si do najlepšej svetovej destinácie s najväčším slovenským vyhľadávačom dovoleniek a leteniek a expertom na Dubaj. V ponuke Pelikána nájdete široký výber leteniek a dovolenkových ponúk pre všetky kategórie cestovateľov. A keďže záujem o Dubaj je veľký a tento rok rastie o 3000 percent, rozširujeme našu ponuku o tie najobľúbenejšie hotely - mestské či plážové, luxusné či cenovo výhodné.

Pelikán prináša unikátne doplnkové služby k vašej letenke. S jedinečnou službou Zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť akékoľvek prvky v rezervácii, ako dátumy letov, samotnú destináciu či mená cestujúcich. Poslúži vám na to kredit vo výške 80% vašej pôvodnej objednávky. Podmienkou je, že nám žiadosť o zmenu oznámite minimálne 72 hodín pred odletom prvého letu v rezervácii, a to bez udania akéhokoľvek dôvodu. Novinkou medzi našimi službami je tiež Poistenie meškania letu od Koaly, vďaka ktorému dostanete kompenzáciu vo výške 200 eur za každý let, ktorý mešká dve a viac hodín. Nemusíte o nič žiadať ani nič dokladovať. Koala vás bude v prípade takejto udalosti priamo kontaktovať.