Skip to main content

First minute dovolenka vo Francúzsku 2024

dní

Najpopulárnejšie dovolenky vo Francúzsku

Nice - Relais Acropolis
Letecký zájazd do Nice s ubytovaním v 3* hoteli s raňajkami
Hodnotenie
5.4/6
Výborné
7 hodnotení
od
219
Cena na osobu
Hodnotenie
5.4/6
Výborné
7 hodnotení
Nice - Relais Acropolis
Letecký zájazd do Nice s ubytovaním v 3* hoteli s raňajkami
Raňajky v cene
Odlety z: Viedne
Možnosť priameho letu
Hodnotenie hotela:
Vladimír
Júl 2020
Personál bol veľmi priateľský, zariadenie hotela bolo dosť čisté a raňajky vynikajúce. Mne osobne sa páčila aj lokalita hotela. Nachádzal sa blízko Acropolis centra, kde som chodil na... Čítať viac
Izabela
Júl 2020
Lokalita hotela bola skvelá, bolo naozaj jednoduché ho nájsť. Raňajky, ktoré sme mali v hoteli, boli veľmi chutné a personál bol veľmi milý, ale zároveň si udržiaval taký profesionálny odstup.
Zobraziť menej
od
219
Cena na osobu
Zobraziť menej
od
219
€ / Cena na osobu
Boscolo Nice Hotel & Spa
Tento hotel v štýle Belle Époque sa nachádza v centre Nice a ponúka krytý bazén. Hostia majú bezplatný vstup do...
Hodnotenie
4.8/6
Veľmi dobré
1948 hodnotení
od
529
Cena na osobu
Hodnotenie
4.8/6
Veľmi dobré
1948 hodnotení
Boscolo Nice Hotel & Spa
Tento hotel v štýle Belle Époque sa nachádza v centre Nice a ponúka krytý bazén. Hostia majú bezplatný vstup do kúpeľov a fitnescentra s rozlohou 500 m². Má tiež biliardovú sálu a nachádza sa necelých 10 minút chôdze od Promenade des Anglais.
Raňajky v cene
Odlety z: Viedne
Zobraziť menej
od
529
Cena na osobu
Zobraziť menej
od
529
€ / Cena na osobu
Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek vo Francúzsku konečné?

Ceny všetkých dovoleniek vo Francúzsku na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie do Francúzska) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo vo Francúzsku znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty vo Francúzsku neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky vo Francúzsku záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky vo Francúzsku nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku vo Francúzsku uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky vo Francúzsku nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky vo Francúzsku umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku vo Francúzsku.

Aký je postup po úhrade dovolenky vo Francúzsku?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky vo Francúzsku z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo vo Francúzsku znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen vo Francúzsku označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky vo Francúzsku.

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka vo Francúzsku

Dovolenka vo Francúzsku je čoraz viac populárna aj medzi Slovákmi. Francúzsko je totiž jedna z krajín, kde si na svoje príde snáď každý - je to krajina s rôznorodými mestami, či podnebiami. Od veľkomiest ako Paríž, Lyon, Marseille, Bordeaux, Nice a Toulouse, až po malé útulné mestečká, Francúzske Alpy až k pobrežiu. Určite si vyberiete. Dovolenka vo Francúzsku je tiež dovolenkou v krajine, kde hrá hlavnú úlohu výborné jedlo, syry, víno a umenie.

Romantický Paríž je miesto, kam chce ísť na výlet azda každý. Od júna do augusta máte tiež jedinečnú možnosť navštíviť levanduľové polia na historickom území v juhovýchodnom Francúzsku – Provensálsku. Záhrady vo Versailles sú jednoducho dostupné z Paríža, ktorý je rozhodne najnavštevovanejším mestom v celom Francúzsku. Pre milovníkov prírody a zasnežených výhľadov sú Francúzske Alpy skvelou voľbou. Pýši sa tu Mont Blanc, ktorý je najvyššou horou v Európe. Côte d’Azur je nepochybne jedno z najpríťažlivejších prímorských destinácií v Európe a mesto Nice je často označované za „Crème de la crème“ – teda voľne preložené z francúštiny – absolútnou čerešničkou na torte.

Kedy cestovať do Francúzska?

Francúzsko môžete navštíviť kedykoľvek počas roka. Ak sa chcete vyhnúť davom turistov, jar a jeseň sú skvelým obdobím na návštevu metropol ako Paríž, Nice alebo Lyon. Ak túžite po krásnej prímorskej dovolenke, vyberte sa na juh Francúzska kedykoľvek od mája do septembra. Koho lákajú hory, zasnežené vrcholky Álp sú dostupné celoročne a ponúkajú lyžovačku na ľadovci kedykoľvek.