Skip to main content

Dovolenky pri mori 2024

Objav svoje dovolenkové sny pri mori s Pelikánom

Najlepšie ponuky dovoleniek za AKCIOVÉ CENY

Nenašli ste dovolenku vašich snov?

Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Široká ponuka Pelikán dovoleniek pri mori po celom svete

V Pelikáne ponúkame pobyty do celého sveta, ktoré prispôsobujeme tak, aby uspokojili  predstavy zákazníkov s rôznymi preferenciami. U nás máte na výber širokú škálu poznávacích dovoleniek, dovoleniek pri mori, v exotike, na lodi, ale aj na horách. Porovnajte si rôzne first minute, all inclusive alebo last minute dovolenky a vyberte si tú, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Avšak v každej kategórii nájdete výhodnú a lacnú dovolenku, ktorá splní vaše predstavy. U nás si vyberiete akýkoľvek typ pobytu, či už túžite po rodinnej dovolenke s deťmi, dovolenke so psom alebo túžite po dobrodružstve s priateľmi. Okúste horúcu letnú aj čarovnú zimnú dovolenku, ktorá bude presne podľa vašich predstáv. Už viac ako 15 rokov vám prinášame vytúžený oddych v dovolenkových destináciách počas celého roka.


Last minute dovolenka


Last minute dovolenky sú vhodným výberom pre cestovateľov, ktorí chcú dovolenkovať čo najskôr. My sa v Pelikáne staráme o ten najlepší výber last minute dovoleniek za tie najlepšie ceny do rôznych dovolenkových destinácií počas celého roka. Okrem skvelej ponuky u nás nájdete aj poistenie na dovolenku, vďaka ktorému máte možnosť minimalizovať svoje finančné straty v akejkoľvek krízovej situácii. Last minute dovolenku si u nás ľahko vyberiete, či už túžite po exotickej dovolenke alebo pobyte pri Jadranskom mori. Takisto si viete vybrať aj z ponuky populárnych all inclusive dovoleniek, ktoré sú každoročným hitom. Najznámejšími európskymi last minute destináciami sú Grécko, Turecko, Španielsko, Chorvátsko, Malta a Bulharsko. V Afrike Slováci najradšej cestujú do Egypta, Tuniska, Maroka a na Zanzibar. V poslednom čase sú čoraz populárnejšie aj last minute dovolenky v Karibiku a to hlavne v Dominikánskej republike, na Kube, v Mexiku a v Kostarike.


Dovolenka v exotike


Omrzeli vás klasické dovolenkové destinácie? Dovolenky v exotike sa stávajú rok čo rok populárnejšími. Niet sa čomu čudovať, pestrá ponuka pobytov v exotike sa stále viac rozširuje a stáva sa postupne dostupnejšou pre každého. V našej ponuke nájdete first minute aj last minute zájazdy do rôznych exotických destinácií. Zažite najlepšiu exotickú dovolenku s Pelikánom za akciové ceny. Vyberajte z množstva ponúk rôznych typov hotelov v dovolenkových destináciách ako sú Maldivy, Zanzibar, Dominikánska republika, Kuba, Dubaj a iné. Treba si však dávať pozor na to, že práve exotické destinácie majú špecifické počasie v určitých obdobiach roka. Preto je dôležité sledovať poveternostné podmienky krajiny, do ktorej sa chystáte vycestovať.
 

Letná dovolenka


Asi každý rok sa väčšina ľudí zamýšľa nad tým, kam sa vyberie na letnú dovolenku. Horúce letné slnečné počasie nás vyháňa za hranice s cieľom oddýchnuť si od každodenných problémov a zrelaxovať sa pri vode. Pelikán ponúka nespočetné množstvo rôznych typov pobytov do celého sveta a to v rôznych cenových reláciách. Ponúka first minute, last minute aj ultra last minute zájazdy s rôznymi možnosťami stravy. Najpopulárnejšie sú all inclusive dovolenky, ktoré ponúkajú najväčší komfort v stravovaní. V našej výhodnej ponuke nájdete tie najlacnejšie dovolenky pri mori či už pre rodiny s deťmi alebo pre páry.
 

Zimná dovolenka


Dovolenka v zime má svoje čaro. Sneh a chladné počasie dodávajú miestam čarovnú atmosféru, ktorá pôsobí veľmi upokojujúco, ak sa nachádzate najmä na horách. Obľúbenými dovolenkovými aktivitami Slovákov sú počas zimy najmä lyžovačky. Keďže je Pelikán odborníkom na akékoľvek dovolenkové destinácie, v jeho ponuke nechýbajú ani hotely v blízkosti populárnych lyžiarskych stredísk. Ak túžite po ideálnej rodinnej dovolenke v zime, tak máte možnosť vybrať si z množstva hotelov v rôznych cenových kategóriách s rôznymi možnosťami stravy, či už sa chystáte na predĺžený víkend alebo celotýždennú dovolenku. Obľúbenými miestami sú najmä lyžovačky na domácich svahoch ako sú Vysoké a Nízke Tatry, Orava a Kysuce.
 

Poznávacie zájazdy


Ak ste typ, ktorý miluje počas svojej dovolenky objavovať nové miesta, tak vám odporúčame vybrať si pobyt práve z kategórie poznávacie zájazdy. Objavujte históriu, kultúru a zvyky krajín so sprievodcom, ktorý vám poskytne výklad a zavedie vás na potulky po nevšedných miestach. Pelikán ponúka poznávacie pobyty do rôznych exotických destinácií po celom svete. Súčasťou našich pobytov sú letenky, hotely s rôznymi možnosťami stravy a sprievodcovia, ktorí sú špecialisti na vybrané destinácie. Zažite dychberúce dobrodružstvo na cestách a vyberte si z našej pestrej ponuky poznávacích zájazdov.
 

Dovolenka s deťmi


Chystáte sa na prázdninovú dovolenku s deťmi? Tak ste tu na správnom mieste. My v Pelikáne dbáme na to, aby sme vyhoveli požiadavkám aj tých najmenších. V našej ponuke nájdete širokú škálu rodinných dovoleniek pri mori, ale aj dovoleniek na Slovensku, ktoré obsahujú pestré možnosti stravovania, wellness, atrakcie pre deti, ale aj bohaté animačné programy. Rodinnú dovolenku si u nás môžete užiť v každom ročnom období, nakoľko náš tím stále aktualizuje a prispôsobuje ponuku pobytov.