Skip to main content

Dovolenka na Malte 2021

dní

Najpopulárnejšie dovolenky na Malte

Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek na Malte konečné?

Ceny všetkých dovoleniek na Malte na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie na Maltu) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo na Malte znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty na Malte neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky na Malte záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky na Malte nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku na Malte uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky na Malte nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky na Malte umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku na Malte.

Aký je postup po úhrade dovolenky na Malte?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky na Malte z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo na Malte znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen na Malte označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky na Malte.

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka na Malte

Dovolenka na Malte rozhodne znamená, že idete na miesto, kde sú krásne pláže, historické mestá i turistika. Malta je ideálna dovolenková destinácia pre plážové typy, ale aj pre tých, čo neobsedia na jednom mieste. Na tomto krásnom ostrove sa nudiť rozhodne nebudete. Okrem krásnych pláži a známych jazykových pobytov vás tento ostrov počas dovolenky prekvapí a očarí dobrodružnou a dávnou históriou, divokou prírodou a priezračnou vodou.

 

Čo vidieť a zažiť počas dovolenky na Malte?

 

Ostrovy Gozo a Comino

Čo určite treba vidieť počas dovolenky na Malte sú ostrovy – Gozo a Comino. Gozo je menší ostrov, na ktorom sa sústreďuje niekoľko príjemných pláži, krásne útesy, ale aj mnoho historických budov. Comino je maličký ostrov, na ktorom sa nachádza slávna modrá lagúna.

 

Najkrajšie pláže na Malte

Malta je plná prekrásnych pláží, ktoré potešia aj tých najnáročnejších turistov túžiacich po oddychu na svojej dovolenke. Medzi najkrajšie a najpopulárnejšie pláže patria najväčšia pláž Malty Mellieha, Golden Bay na severozápadnom pobreží Malty, St George’s Bay v srdci Paceville, menej navštevovaná pláž Ghajn TuffiehaGhar Lapsi na južnom pobreží Malty a pokojná pláž na severe Malty Paradise Bay.

Pláž na Malte z vtáčej perspektívy

 

Nové hlavné mesto Malty - Valetta

Najvyhľadávanejšie mesto na Malte je hlavné mesto Valleta, kde väčšina dovolenkárov začína svoj pobyt. Valetta patrí aj medzi svetové dedičstvo UNESCO. Zrazu sa z pokojnej maltskej atmosféry dostávate do ruchu hlavného mesta, v ktorom sa to hemží turistickými skupinkami, obchodmi so suvenírmi a pouličnými umelcami. Mnohí ju považujú za jedno z najkrajších miest ostrova. Iba málokto vie, že pod Vallettou leží sústava stáročia starých tunelov. O pôvode týchto podzemných chodieb Valetty sa dodnes vedú diskusie. Mali vraj obrannú funkciu, niektorí archeológovia však tvrdia, že niektoré ich časti sú pozostatkom veľmi vyspelej kanalizácie zo 16. storočia. Dnes sú tieto tunely populárnym miestom trávenia času mnohých turistov.

Počas vašej dovolenky na Malte navštívte vo Valette aj Tautru Manoel, ktoré je divadlom a múzeom zároveň a Katedrálu sv. Jána.

 

Staré hlavné mesto Malty -  Mdina

Mdina má prezývku „The Silent City“, čiže „tiché mesto“. Je ideálne na romantické prechádzky, ale ak ste fanúšikom barokovej architektúry, tiež si prídete na svoje. Neďaleko katedrály stojí neogotický dom, ktorý je veľmi ojedinelý na území celej Malty.

 

Mestečká Senglea, Cospicua a Vittoriosa

Tieto mestečká kedysi slúžili ako pevnosti, teraz sú tieto miesta už historickou atrakciou Malty. Senglea a Cospicua sú známe svojimi romantickými promenádami na brehu mora a prístavmi, ale práve Vittoriosa je z týchto troch miest najpôsobivejšia. Ak počas dovolenky na Malte túžite spoznať miestnu kultúru čo najviac, tieto 3 mestečká určite zaradte do svojich plánov.

 

Ochutnávka tradičného maltského drinku Bajtra

Bajtra je typický maltský figový likér. Ak túžite po netradičných chutiach, určite ju vyskúšajte. Okrem bajtry odporúčame počas dovolenky na Malte ochutnať aj miestne pivo Ċisk a niektorý z miestnych vín z vychýrených maltských vinárskych oblastí.

 

Ostrov Comino a Modrá lagúna 

Comino je najmenším obývaným ostrovom Malty. Jeho najväčšou pýchou je Modrá lagúna, ktorá patrí medzi najpopulárnejšie atrakcie celej krajiny. Na ostrove Comino sa však nachádzajú aj menej známe podmorské jaskyne. Ak sa nebojíte hĺbok a radi by ste sa počas dovolenky ponorili do odtieňov modrej v kombinácii s drobnými trblietkami, tak sa Comino ľahko stane vaším obľúbeným.

 

Popeye Village

Táto dedinka nie je skutočnou obývanou dedinou, ale bývalou filmovou kulisou muzikálu Popeye. Tvorcovia muzikálu sa rozhodli Popeye Village ponechať postavenú aj po skončení natáčania, vďaka čomu sa z miesta stala populárna dovolenková a tak trochu gýčová atrakcia Malty. 

 

Koľko trvá let na Maltu?

Ak na dovolenku na Malte letíte z Bratislavy alebo z Viedne, tak priamy let trvá 1 hodinu a 50 minút. Pokiaľ letíte na Maltu z Košíc, tak trvá let 2 hodiny. Vzdialenosť medzi Slovenskom a Maltou je približne 1400 km, v závislosti od toho, z ktorého letiska presne letíte. 

 

Kedy cestovať na Maltu?

Malta má stredomorské podnebie, pre ktoré sú typické horúce letá a mierne zimy. Zimy na Malte prinášajú zrážky v podobe dažďa, často vo forme lejakov. Toto obdobie trvá približne od októbra do marca, kedy padne odhadom 500 mm zrážok. V hlavnej letnej sezóne vôbec neprší. Najteplejšími mesiacmi na Malte sú júl a august s priemernou maximálnou teplotou 30ºC. Na dovolenke na Malte si tak užijete až 12 hodín jasného slnečného svitu!

 

Aké doklady potrebujem na dovolenku na Malte?

Pri cestovaní na dovolenku na Malte vám bude stačiť platný pas alebo občiansky preukaz. Dajte si pozor na to, že platnosť dokladu musí byť aspoň 6 mesiacov po návrate. Deti budú potrebovať mať vlastný cestovný pas.