Skip to main content

Malta - dovolenka, ktorá je hitom roku 2024

Najskôr od
Najneskôr do
Počet osôb
Najlepšie pobyty na Malte
Akciové letenky na Maltu
Široká ponuka
Akciové ceny
Experti na Maltu
Online z pohodlia domova
Partnerské benefity
Klientský servis

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek konečné?

Ceny všetkých dovoleniek na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie ) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Aké turistické atrakcie by sme nemali premeškať na Malte?

Malta ponúka množstvo turistických atrakcií, ktoré by ste nemali premeškať. Medzi najznámejšie patria mesto Mdina, Hal Saflieni Hypogeum, Blue Grotto a hlavné mesto Valetta. Tieto atrakcie vás zavedú do histórie Malty a poskytnú vám možnosť vidieť najzaujímavejšíe miesta v krajine.

Aké pláže na Malte sa oplatí vidieť?

Malta ponúka pláže pre každého, od opaľujúcich sa až po windsurfistov. Medzi najobľúbenejšie patria Golden Bay, Mellieha Bay, Blue Lagoon, Paradise Bay a St. George's Bay. Tieto pláže ponúkajú jemný piesok, krištáľovo čistú vodu a rôzne možnosti pre vodné športy. Pre viac detailov sme pre vás vytvorili zoznam najkrajších pláži na Malte.

Ako funguje doprava na Malte?

Verejná doprava funguje vo všeobecnosti dobre, ale počas hlavnej sezóny môžu autobusy meškať aj 40 minút ba dokonca neprísť vôbec. Pre vaše pohodlie a flexibilitu Vám odporúčame prenájom auta. Prenájom auta na Malte je navyše lacnejší v porovnaní s inými európskymi destináciami. Majte však na pamäti, že na Malte sa jazdí po ľavej strane vozovky.

Ak plánujete navštíviť ostrovy Gozo a Comino, máte možnosť dopravy loďou. Zo zástavky Cirkewwa Ferry Terminal chodí pravidelne loď na ostrovy Gozo aj Comino.

Aké je počasie na Malte?

Malta má horúce a suché letá. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 27 °C, ktorá sa však počas dňa šplhá oveľa vyššie. Zimy sú teplé a mierne. Najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 13 °C. Počas zimy zvykne spŕchnuť. Najviac zrážok padne v novembri s priemernými zrážkami 108,6 mm. Kedy je teda správny čas pre dovolenku na Malte? Ak si chcete užiť more, ideálnym obdobím pre vás bude máj až október, kedy je teplota mora ideálna na kúpanie.

Čo na Malte znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty na Malte neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Čo by som ešte mal vedieť o dovolenke na Malte?

Pre viac informácií, tipov a rád pred odletom na Maltu si prečítajte náš článok, kde nájdete všetko čo potrebujete vedieť o dovolenke na Malte.

Objednajte si výlet na Malte

 

Dovolenka na Malte s Pelikánom a poistením na istotu

Malta je ideálna dovolenková destinácia pre plážové typy, ale aj pre tých, čo neobsedia na jednom mieste. Na tomto krásnom ostrove sa nudiť rozhodne nebudete. Okrem krásnych pláži a známych jazykových pobytov vás tento ostrov počas dovolenky prekvapí a očarí dobrodružnou a dávnou históriou, divokou prírodou a priezračnou vodou. Zaleťte si na ostrov, ktorý je hitom roku 2024, s najväčším slovenským vyhľadávačom dovoleniek a leteniek a expertom na Maltu. V ponuke Pelikána nájdete široký výber leteniek a dovolenkových ponúk pre všetky kategórie cestovateľov. A keďže záujem o Maltu je veľký a tento rok rastie dvojnásobne, rozširujeme našu ponuku o tie najobľúbenejšie hotely - mestské či plážové, luxusné či cenovo výhodné.

Pelikán prináša unikátne doplnkové služby k vašej letenke. S jedinečnou službou Zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť akékoľvek prvky v rezervácii, ako dátumy letov, samotnú destináciu či mená cestujúcich. Poslúži vám na to kredit vo výške 80% vašej pôvodnej objednávky. Podmienkou je, že nám žiadosť o zmenu oznámite minimálne 72 hodín pred odletom prvého letu v rezervácii, a to bez udania akéhokoľvek dôvodu. Novinkou medzi našimi službami je tiež Poistenie meškania letu od Koaly, vďaka ktorému dostanete kompenzáciu vo výške 200 eur za každý let, ktorý mešká dve a viac hodín. Nemusíte o nič žiadať ani nič dokladovať. Koala vás bude v prípade takejto udalosti priamo kontaktovať.