Skip to main content

First minute dovolenka Slovinsko 2024

dní

Najpopulárnejšie dovolenky Slovinsko

Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek konečné?

Ceny všetkých dovoleniek na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie do Slovinska) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku .

Aký je postup po úhrade dovolenky ?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky .

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka v Slovinsku

Krajina jazier, vodopádov, hôr i slnečných pláží. Slovinsko je destinácia, kde si na svoje príde naozaj každý. Krištáľové jazerá, burácajúce vodopády, monumentálne Júlske Alpy a šarmantná Ľubľana. Na dovolenke v Slovinsku sa toho dá vidieť za pár dní naozaj veľa. Nájdete tu alpské pohoria, ktoré sú výzvou pre lyžiarov, snowboardistov, skialpinistov a vysokohorských turistov. Západom a juhom sa tiahnu krasové územia, jaskyne a alpské potoky, ktoré cestou z hôr do dolín naberajú na sile, aby potešili milovníkov splavov a kaňonov. Na úplnom cípe juhozápadného Slovinska natrafíte na otvorené pobrežie Jadranského mora. Východ Slovinska je zas popretkávaný rovinatými cestičkami popri jazerách, vodných tokoch a vinohradoch typických pre cyklotúry a pre peších zvedavcov. Tieto všetky dobrodružstvá na vás čakajú na dovolenke v Slovinsku.


Čo vidieť v Slovinsku?


Jazerá Bled a Bohinj


Jazero Bled je poznávacou značkou krajiny a každoročne priláka tisíce turistov. Ikonicky známu vodnú plochu s kostolom uprostred by na výlete po Slovinsku bola škoda vynechať. Po jazere Bled sa dá plaviť gondolou alebo si pohľad naň vychutnať z vtáčej perspektívy a vyšliapať na jeden z okolitých vrchov Ojstrica a Osojnica. Ak chcete mať nezabudnuteľný zážitok počas dovolenky v Slovinsku, prenocujte v Garden Village. Vybrať si môžete z klasických a luxusnejších glampingových stanov alebo domčekov na strome.


Túry v doline Triglavských jazier


Dovolenka v Slovinsku by bez túry nebola tým “pravým orechovým”. Najväčšou výzvou turistov je zdolať najvyšší vrch Slovinska a Júlskych Álp – Triglav (2864). My však odporúčame vybrať sa radšej niektorou z trás, ktoré vedú korytami riek. Veľmi obľúbenou je napríklad túra popri rieke Mostnica. Pokojný prúd sa strieda s perejami a výstup zvládnu aj menej skúsení turisti. Na konci trasy vás ohromí vodopád Mostnica. Vodopádov, ktoré stoja za návštevu je v Slovinsku viac. Azda najznámejší a najkrajší je vodopád Sávica. Je dlhý 78 metrov a vodou zásobuje rieku Bohinjka, ktorá sa vlieva do jazera Bohinj. Túra k Sávici sa dá absolvovať buď za tri alebo štyri až päť hodín.


Rieka Soča a horský priesmyk Vršič


Rieka Soča vás dostane svojou smaragdovo zelenou farbou. Ideálne je splavovať ju na juhozápade Júlskych Álp v meste Bovec. Kajakovať môžete v pokojnejších vodách na vlastnú päsť alebo, ak máte chuť na väčšie dobrodružstvo, pripojiť sa k organizovanému splavu. Horský priesmyk Vršič je najvyššie položená cesta v Slovinsku. Ak sa chystáte na dovolenku v Slovinsku, určite by ste ho nemali vynechať. Spája sever a juh Júlskych Álp a ponúka dychberúce výhľady. Postavili ho ruskí väzni počas prvej svetovej vojny a je to skutočný zázrak cestnej prepravy. Zastávok na fotenie je popri ceste neúrekom. Priesmykom sa dostanete do Krajnskej Gory, kde vás opäť čaká krištáľové jazero a výborná slovinská kuchyňa.


Hlavné mesto Ľubľana


Či budete oddychovať pri niektorom z jazier alebo chodiť po slovinských kopcoch, hlavné mesto je odvšadiaľ blízko, a preto by bol hriech ho nenavštíviť. Takmer 300 tisícové mesto je zmesou rôznych architektonických štýlov, ktoré do seba perfektne zapadajú. V centre mesta vás očaria stavby z obdobia stredoveku, ktoré dopĺňajú budovy dvorného architekta Ľubľany Jožefa Plečnika. Ten navrhol napríklad známy trojitý most, centrálne trhovisko, národnú knižnicu či ľubľanský cintorín. Mesto je plné nádherných parkov, najznámejší je určite park Tivoli, útulných kaviarní a reštaurácií. Navyše celé mesto sa dá pohodlne prejsť pešo, prípadne si môžete požičať bicykel. Kolízií sa obávať nemusíte, trasy sú značené výborne a bicykluje tu takmer každý.


Portorož


Portorož je asi najznámejšia dovolenková destinácia v Slovinsku. Ponúka nádherné pláže s možnosťou požičania ležadiel či slnečníkov a tiež rôzne vodné športy. V noci sa tu môžeš zabaviť na diskotékach a rôznych zábavách. Portorož doslova v preklade znamená prístav ruží. A pokiaľ si fanúšik typických dovolenkových destinácii, tak toto mesto je vhodné priamo pre teba.


Čo vidieť v Portoroži?
 

 

Miestna pláž – čistá krásna pláž (pre Slovinsko je typické, že do mora sa ide po schodíkoch, ktoré sú umiestnené na betónovom múriku) plná možností – skvelého jedla, pitia a športu. Pláž ponúka možnosť vyskúšať rôzne vodné športy ako je paddleboard.

Termálne kúpele – okús počas dovolenky v Slovinsku wellness, ktorý sa nachádza v centre mesta a zrelaxuj pri bahenných zábaloch, ktoré sú tu tak populárne.


Piran


Piran je starobylé mestečko ležiace na cípe Slovinska. Dovolenka v Slovinsku by sa nemala zaobísť bez návštevy tunajších pamiatok, krásnych pláží a degustácie výborného jedla. Je to dokonalé miesto na dovolenku či výlet. Do centra mesta sa však nedostaneš autom a budeš musieť zaparkovať v parkovacom dome neďaleko mesta. Parkovné na celý deň stojí 19 eur a v cene je zahrnutá aj bezplatná preprava autobusom priamo do centra. Pokiaľ však chceš ušetriť tak môžeš zaparkovať v Luciji či Portoroži (ďalšie mestečká vzdialené približne 5 km od Piranu) a zvyšok cesty ísť autobusom. V prípade cesty autobus je nutné si zakúpiť kartu na autobus v cene 2,50 eur a pri každej jazde si kúpiť lístok v hodnote 70 centov. Na jednu kartu môžete kúpiť lístky aj pre celú rodinu, takže nie je nutné kupovať kartu pre každého cestujúceho osobitne.


Čo vidieť v Pirane?
 

 

Tartiniho námestie – hlavné námestie Piranu, kde nájdeš rôzne kaviarničky a reštaurácie.

Mestské hradby – hradby dlhé približne 200 metrov ponúkajú prekrásne výhľady a kúsok histórie. Vstupné stojí 2 eurá.

Mys Madona – je cípik Piarnu, ktorý je známy sochou morskej panny a kostolom Panny Márie. Zároveň je aj skvelým miestom na sledovanie západu slnka.

Prešernovo nábrežie – je miestna pláž prepojená s podnikmi. Môžete si tu vychutnať chutnú kávu či drink s výhľadom na more.

Zvonica kostola sv. Jakuba – pohľad zo zvonice ponúka tie najkrajšie výhľady na malebný Piran. Vstupné stojí 2 eurá a cestou hore ťa bude sprevádzať 147 schodov, no ten výhľad bude určite stáť za to.


Koper


Navštív počas svojej dovolenky v Slovinsku je najväčšie prístavné mestečko Slovinska - Koper. Nachádzajú sa tu rôzne pamiatky, nákupné centrá či reštaurácie. Okúpať sa tu môžeš na mestských plážach, ktoré sú umelo vytvorené a prepojené s reštauráciami. V noci tu môžeš zažiť diskotéky a bujarý nočný život.


Čo vidieť v Koperi?
 

 

Titové námestie – Titovo námestie má štvorcový tvar a nájdeš tu rôzne stavby ako je Pretoriánský palác či Palác Loggia. Dominantou námestia je veža, ktorá ponúka vyhlaď na Koper.

Mestská braná Muda – je brána, ktorou sa dostaneš do starého mesta. Hneď ako ňou sa prejdeš ocitneš na malom námestí plnom reštaurácií a kaviarní.

Pretoriánsky palác – ide o krásny gotický palác z 15. storočia.

Množstvo múzeí – pre milovníkov histórie sú tu rôzne múzeá ako je Etnografické múzeum či regionálne múzeum.
 

Izola
 

Izola je prímorské mestečko s nádychom Talianska. Je úplne odlišné od každého slovinského mestečka a obsahuje rôzne farebné domčeky, kvety na každom rohu a prekrásne fontány. Taktiež tu nájdeš veľké množstvo obchodov so suvenírmi. Veľmi populárne sú tu aj obchody s levanduľovými produktami. Predávajú sa tu rôzne sviečky, prívesky či vázičky. Izola je presne to mestečko, kde sa môžeš hodiny prechádzať bez mapy v ruke a len nasávať atmosféru.

 

Čo vidieť v Izole?

 

Kostol svätého Maura – nádherný kostol týčiaci sa na vrchole mesta. Dostaneš sa sem tak, že prejdeš cez hlavnú bránu, a potom už len vyjdeš po schodíkoch a uličkách hore.

Besenghi degli Ughi – barokový palác, ktorý slúži ako hudobná škola.

Kostol Panny Márie Alietskej – najstarší kostol v Izole.

Nádherné námestie plné farebných domčekov

Dlhé pláže – popri celom mestečku sa tiahne dlhá pláž. Nájdeš tu úseky s kamienkovými vstupmi do mora.
 

Slovinsko a užitočné tipy pre dovolenku počas celého roka

 

Cestovanie a diaľnica Slovinsko

 

Vzdialenosti medzi miestami sú krátke, pokojne si preto môžete naplánovať viacero zastávok nad jeden deň. Cestu vám uľahčí aj diaľničná známka, ktorá stojí okolo 15 €. Zíde sa vám najmä pri ceste naspäť na Slovensko, ušetríte si tak 2 hodiny cestovania.

 

Parkovanie a kemping

 

Parkovanie v Slovinsku vás vyjde naozaj draho, pomáhajte si preto odporúčaniami z appky Park4night. Prespávanie v autách a kempervanoch je na parkoviskách prísne zakázané, platené kempy však nájdete pri každom turistickom mestečku.