Skip to main content

Lacné letenky Al-Fujairah

Akciové letenky

Fujairah

Hlavné mesto rovnomenného Emirátu, Fujairah (čítaj Fudžajra) je moderné priemyselné mesto, ktoré je hlavným sídlom východného pobrežia Spojených Arabských Emirátov. Emirát je od zvyšku krajiny oddelený vrcholkami pohoria Hadžára a hoci mesto samotné je skôr blok kancelárskych výškových budov, v okolí nájdete množstvo krásnych historických pamiatok. Jednou z nich je napríklad mešita Al-Badiyah ležiace pri rovnomennom mestečku asi 40 km severne od hlavného mesta Fujairah. Ide o najstaršiu mešitu v celej krajine.

Emirátu sa niekedy hovorí aj Východné pobrežie, pretože skutočne zaberá celú východnú časť. Na jednej strane ho obmýva Ománsky záliv, z opačnej strany ho obklopujú spomínané hory Hadžára, ktoré na niektorých miestach padajú rovno do mora.

Fujairah sa snaží ponúkať každému niečo - pre toho, kto má radšej pokojnú dovolenku ponúkne nádherne biele, piesočnaté pláže a more s úžasnou tyrkysovou farbou a tých, ktorí dávajú prednosť aktívnej dovolenke, pozýva na potápanie a na výlety za históriou či k horským vrcholkom.

Lacné letenky do oblasti Fujairah z našich končín viete rezervovať z Bratislavy, Viedne, Budapešti i Prahy. Ideálne letecké spojenie ponúkajú letecké spoločnosti, ktoré lietajú do Dubaja, resp. na letisko Šardžá. Priamy let do Emirátu Sharjah prevádzkuje letecká spoločnosť Air Arabia z Prahy a trvá šesť hodín. Komfortne s jedným prestupom možno do Šardžá cestovať aj s leteckou spoločnosťou Turkish Airlines, EgyptAir a Austrian Airlines. Prípadne do Dubaja s flydubai, Emirates, Royal Jordanian alebo Smartwings.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Spojených Arabských Emirátoch

Víza do Spojených Arabských Emirátov

Do Spojených Arabských Emirátov potrebujete pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Do spojených arabských emirátov nebudete potrebovať víza, ak váš pobyt nepresiahne dĺžku 90 dní, počas akéhokoľvek obdobia 180 dní

Počasie v Spojených Arabských Emirátoch

Pre SAE je typické veľmi horúce podnebie s miernymi až teplými zimami a horúcimi letami s vysokou vlhkosťou vzduchu. Horúce leto trvá približne od apríla do novembra a prináša teploty nad 30º C a od júna do začiatku septembra je známy teplotami nad 40º C. S narastajúcou teplotou sa zvyšuje aj vlhkosť vzduchu. Zrážok je tu však veľmi málo. Ročne padne len okolo 100 mm.

Ceny v SAE

Národnou menou je dirham a pohodlne ho zameníte vopred v zmenárni alebo priamo na mieste.

Hľadáte lacné ubytovanie v Spojených Arabských Emirátoch? Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Verejná doprava v meste je riešená veľmi dobre, prostredníctvom rýchlovlaku sa viete dopraviť aj zo vzdielanejších kútov mesta prakticky všade. Ďalším obľúbeným spôsobom prepravy je taxi alebo Uber. Cenu si vždy dohodnite pred začatím jazdy.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie Dubaja, Abú Zabí či celé Emiráty, auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do SAE

V rámci bežnej turistickej návštevy Emirátov nie je predpísané žiadne povinné očkovanie. Keďže Slovensko nemá s Emirátmi dohodu o bezplatnej zdravotnej starostlivosti, odporúča sa vopred uzavrieť cestovné poistenie, ktoré by pokrylo prípadné náklady.

Možné zdravotné riziká konzultujte so svojím lekárom alebo v našich nemocniciach na oddeleniach cudzokrajných chorôb.

Aktuálny čas v SAE

V Spojených Arabských Emirátoch je o dve hodiny viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba zažiť v Emirátoch

10 zaujímavostí o Spojených Arabských Emirátoch

1
Šiesta najbohatšia krajina na svete pozostáva zo siedmich emirátov. Abú Zabí, Dubaj, Šárdžá, Umm al-Kuvajn, Fudžajra, Adžmán a Rás al-Chajmá
2
Miestni obyvatelia tvoria menej ako 20% populácie celých Emirátov
3
Všetci občania Emirátov majú bezplatnú lekársku starostlivosť a právo na bezplatné vzdelanie vrátane vysokej školy
4
V Dubaji vám vláda platí za chudnutie. Za každé kilo, ktoré zhodíte, vám vláda dá 2 gramy zlata
5
V Dubaji je aj najväčšie nákupné centrum na svete The Dubai Mall
6
Nezamestnanosť v Emirátoch dosahuje zanedbateľné číslo. Takmer všetci ľudia majú prácu, prípadne sú v štátnych orgánoch, súdnictve alebo sú členmi predstavenstva ekonomických a finančných organizácií
7
V roku 1991 bol v Dubaji 1 mrakodrap, dnes ich tam je viac než 400
8
Na celom svete sa nachádza dohromady 15 automatov na zlato. V Emirátoch nájdete 3
9
Emiráty majú najvyššiu budovu na svete - Burj Khalifa. Týči sa do výšky 828 metrov a stála 1,5 miliardy dolárov
10
Dubajská polícia vlastní autá ako Lamborghini, Ferrari a Bentley. Tie však slúžia výhradne len na reprezentačné účely
Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)

Objednajte si od Pelikána