Skip to main content

Lacné letenky Spojené arabské emiráty

Spojené Arabské Emiráty - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Emirátov

Zaujímavé info o Emirátoch

Emiráty sú mimoriadne obľúbenou exotickou destináciou pre slovenských dovolenkárov. Dubaj, Abu Dhabi, Ras Al-Khaimah, Sharjah a Fujairah. Lacné letenky do Spojených Arabských Emirátov viete rezervovať z Bratislavy, Košíc, Viedne, ale aj z Budapešti a Prahy. Priamy let trvá približne päť a pol hodiny. Slováci lietajú do Emirátov najradšej s leteckými spoločnosťami Emirates, Turkish Airlines, Royal Jordanian, Smartwings – ale aj nízkonákladovými aerolinkami flydubai a Wizzair.

Hlavné medzinárodné letisko v Dubaji sa nachádza bezprostredne v blízkosti mesta a je výborne dostupné. Použiť však možno aj vzdialenejšie medzinárodné letisko Al Maktoum, ktoré je od centra vzdialené približne 50 kilometrov.

Hlavne dovolenka v Dubaji sa pre slovákov stáva stále atraktívnejšou. Toto mesto plné luxusu toho dokáže pre turistov ponúknuť naozaj veľa a turisti si turisti si tu prídu na svoje.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Emirátoch

Dubaj

Dubaj. Už len pri vyslovení názvu tohto mesta sa nám ihneď vybavia luxusné obchody, veľkolepé mrakodrapy, prepychové hotely a tropické teploty. V meste akým je Dubaj, je prakticky nemožné sa nudiť. Je ideálnou destináciou ako pre mladých cestovateľov, tak aj pre rodiny s deťmi.

Ak sa bojíte, že jediné čo v Dubaji môžete robiť je prechádzať sa v tieni výškových budov, ste na omyle. Vyberte sa na nádhernú pláž Jumeirah alebo si zalyžujte na zasneženom svahu v obchodnom centre zatiaľ, čo vonku panujú tropické teploty. Nezahoďte ani chvíľku voľného času a pokračujte na miestne trhy so zlatom alebo korením, alebo sa vydajte za nákupmi do nákupného centra Dubai Mall.

Spoznajte Dubaj z vtáčej perspektívy a vyvezte sa na najvyšší mrakodrap na svete Burj Khalifa s úžasným výhľadom na Perzský záliv. Ak vás zaujíma tá viac tradičná stránka Dubaja, rozhodne nevynechajte plavbu loďou v zátoke Dubai Creek.

Dubaj je mimoriadne obľúbená destinácia Slovákov. Lacné letenky do Dubaja viete rezervovať najmä z Bratislavy, Viedne, ale aj z Budapešti a Prahy. Priamy let trvá približne päť a pol hodiny. Slováci lietajú na dovolenku do Dubaja najradšej s leteckými spoločnosťami Emirates, Royal Jordanian – ale aj nízkonákladovými aerolinkami Flydubai a Wizzair.

Hlavné medzinárodné letisko v Dubaji sa nachádza bezprostredne v blízkosti mesta a je výborne dostupné. Použiť však možno aj vzdialenejšie medzinárodné letisko Al Maktoum, ktoré je od centra vzdialené približne 50 kilometrov.

Abú Zabí (Abu Dhabi)

V Dubaji ste už boli a túžite spoznať ďalšiu krásku z Perzského zálivu? Máme odpoveď: Abú Zabí (Abu Dhabi). Nájdete tu najväčší ručne tkaný koberec, najrýchlejšiu húsenkovú dráhu na svete a najmodernejšie budovy na svete. Všetko uprostred púšte. Cítiť tu viac ako kdekoľvek inde, že peniaze mestu nechýbajú. Ak chcete spoznať kultúru Blízkeho východu, Abú Zabí je na to perfektné miesto.

Najbohatší Emirát sa nachádza len pár desiatok kilometrov od Dubaja. V porovnaní s gigantickým Dubajom však pôsobí omnoho pokojnejšie i cenovo prijateľnejšie.

Lacné letenky do Abú Zabí (Abu Dhabi) viete rezervovať z Viedne, Košíc, Budapešti i Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. Avšak komfortne s jedným prestupom možno do Abú Zabí cestovať najmä s aerolinkami Turkish Airlines, Pegasus, Etihad Airways, EgyptAir, KLM, Air France alebo British Airways.

Ras Al Khaimah

Len hodinku cesty od Dubaja nájdete Ras Al Khaimah alebo aj po slovensky Rás al-Chajmá, najsevernejší Emirát so Spojených Arabských Emirátov. Je odpoveďou pre všetkých tých, ktorí si pýtajú famóznu exotickú dovolenku, avšak nepotrebujú vidieť a cítiť všetkú tú slávu Dubaja alebo Abú Zabí.

Ras Al Khaimah má nádherné pláže zo zlatistého piesku, priezračné more, ale aj kilometre púští a dún. Ponúka veľmi pokojnú dovolenku v Emirátoch a veľmi kvalitné služby hotelových a reštauračných zariadení.

Medzi najväčšie atrakcie v Ras Al Khaimah patrí Národné múzeum v pevnosti Dhayah, kúpele Khatt Springs, Adžarské hory a zábavný park Saqr. Zaujímavosť na záver: Ras Al Khaimah je najúrodnejší Emirát.

Lacné letenky do Rás al-Chajmá z našich končín viete rezervovať z Bratislavy, Viedne, Budapešti i Prahy. Ideálne letecké spojenie ponúkajú letecké spoločnosti, ktoré lietajú do Dubaja, resp. na letisko Šardžá. Priamy let do Emirátu Sharjah prevádzkuje letecká spoločnosť Air Arabia z Prahy a trvá šesť hodín. Komfortne s jedným prestupom možno do Šardžá cestovať aj s leteckou spoločnosťou Turkish Airlines, EgyptAir a Austrian Airlines. Prípadne do Dubaja s flydubai, Emirates, Royal Jordanian alebo Smartwings.

Sharjah (Šardžá)

Sharjah alebo po slovensky Šardžá je tretím najväčším emirátom, má 1,1 milióna obyvateľov a susedí s megalomanským Dubajom. Nádherné miesto, ktoré roky stojí v tieni slávnejšieho Dubaja.

Zatiaľ, čo ostatné Emiráty majú len jedno, emirát Sharjah má ako jediný pobrežie v Perzskom aj Ománskom zálive. Kultúrne centrum arabského sveta Mesto Shajrah je hlavným mestom emirátu Sharjah a je nesmierne bohaté na návštevy múzeí najrôznejšieho typu.

Sharjah považujú za najkonzervatívnejší a najprísnejší emirát. Zákon tu určuje čo si smiete a nesmiete obliecť a prijatý bol už v roku 2001. Od tej doby sa veľmi prísne kontroluje jeho dodržiavanie a platí rovnako pre domácich, aj pre turistov. Na verejnosti, vo verejných budovách, ale aj v obchodných centrách, je mužom zakázané nosiť krátke šortky a odhalenú hruď a ramená. Väčšina hotelových rezortov uplatňuje na pravidlá obliekania sa výnimku.

Lacné letenky do destinácie Sharjah rezervujete z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Emirátu Sharjah prevádzkuje letecká spoločnosť Air Arabia z Prahy a trvá šesť hodín. Komfortne s jedným prestupom možno do Šardžá cestovať aj s leteckou spoločnosťou Turkish Airlines, EgyptAir a Austrian Airlines.

Ďalšie mestá
Fujairah

Hlavné mesto rovnomenného Emirátu, Fujairah (čítaj Fudžajra) je moderné priemyselné mesto, ktoré je hlavným sídlom východného pobrežia Spojených Arabských Emirátov. Emirát je od zvyšku krajiny oddelený vrcholkami pohoria Hadžára a hoci mesto samotné je skôr blok kancelárskych výškových budov, v okolí nájdete množstvo krásnych historických pamiatok. Jednou z nich je napríklad mešita Al-Badiyah ležiace pri rovnomennom mestečku asi 40 km severne od hlavného mesta Fujairah. Ide o najstaršiu mešitu v celej krajine.

Emirátu sa niekedy hovorí aj Východné pobrežie, pretože skutočne zaberá celú východnú časť. Na jednej strane ho obmýva Ománsky záliv, z opačnej strany ho obklopujú spomínané hory Hadžára, ktoré na niektorých miestach padajú rovno do mora.

Fujairah sa snaží ponúkať každému niečo - pre toho, kto má radšej pokojnú dovolenku ponúkne nádherne biele, piesočnaté pláže a more s úžasnou tyrkysovou farbou a tých, ktorí dávajú prednosť aktívnej dovolenke, pozýva na potápanie a na výlety za históriou či k horským vrcholkom.

Lacné letenky do oblasti Fujairah z našich končín viete rezervovať z Bratislavy, Viedne, Budapešti i Prahy. Ideálne letecké spojenie ponúkajú letecké spoločnosti, ktoré lietajú do Dubaja, resp. na letisko Šardžá. Priamy let do Emirátu Sharjah prevádzkuje letecká spoločnosť Air Arabia z Prahy a trvá šesť hodín. Komfortne s jedným prestupom možno do Šardžá cestovať aj s leteckou spoločnosťou Turkish Airlines, EgyptAir a Austrian Airlines. Prípadne do Dubaja s flydubai, Emirates, Royal Jordanian alebo Smartwings.

Užitočné info o Spojených Arabských Emirátoch

Potrebujem víza do Spojených Arabských Emirátov?

Do Spojených Arabských Emirátov potrebujete pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Do spojených arabských emirátov nebudete potrebovať víza, ak váš pobyt nepresiahne dĺžku 90 dní, počas akéhokoľvek obdobia 180 dní

Aké je počasie v Spojených Arabských Emirátoch?

Pre SAE je typické veľmi horúce podnebie s miernymi až teplými zimami a horúcimi letami s vysokou vlhkosťou vzduchu. Horúce leto trvá približne od apríla do novembra a prináša teploty nad 30º C a od júna do začiatku septembra je známy teplotami nad 40º C. S narastajúcou teplotou sa zvyšuje aj vlhkosť vzduchu. Zrážok je tu však veľmi málo. Ročne padne len okolo 100 mm.

Aké sú ceny v SAE a ako v SAE funguje doprava?

Národnou menou je dirham a pohodlne ho zameníte vopred v zmenárni alebo priamo na mieste.

Hľadáte lacné ubytovanie v Spojených Arabských Emirátoch? Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Verejná doprava v meste je riešená veľmi dobre, prostredníctvom rýchlovlaku sa viete dopraviť aj zo vzdielanejších kútov mesta prakticky všade. Ďalším obľúbeným spôsobom prepravy je taxi alebo Uber. Cenu si vždy dohodnite pred začatím jazdy.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie Dubaja, Abú Zabí či celé Emiráty, auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikan.

Aké zdravotné riziká hrozia v SAE a ktoré očkovania sú povinné?

V rámci bežnej turistickej návštevy Emirátov nie je predpísané žiadne povinné očkovanie. Keďže Slovensko nemá s Emirátmi dohodu o bezplatnej zdravotnej starostlivosti, odporúča sa vopred uzavrieť cestovné poistenie, ktoré by pokrylo prípadné náklady.

Možné zdravotné riziká konzultujte so svojím lekárom alebo v našich nemocniciach na oddeleniach cudzokrajných chorôb.

Aký je aktuálny čas v SAE?

V Spojených Arabských Emirátoch je o dve hodiny viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba zažiť v Emirátoch

10 zaujímavostí o Spojených Arabských Emirátoch

1
Šiesta najbohatšia krajina na svete pozostáva zo siedmich emirátov. Abú Zabí, Dubaj, Šárdžá, Umm al-Kuvajn, Fudžajra, Adžmán a Rás al-Chajmá
2
Miestni obyvatelia tvoria menej ako 20% populácie celých Emirátov
3
Všetci občania Emirátov majú bezplatnú lekársku starostlivosť a právo na bezplatné vzdelanie vrátane vysokej školy
4
V Dubaji vám vláda platí za chudnutie. Za každé kilo, ktoré zhodíte, vám vláda dá 2 gramy zlata
5
V Dubaji je aj najväčšie nákupné centrum na svete The Dubai Mall
6
Nezamestnanosť v Emirátoch dosahuje zanedbateľné číslo. Takmer všetci ľudia majú prácu, prípadne sú v štátnych orgánoch, súdnictve alebo sú členmi predstavenstva ekonomických a finančných organizácií
7
V roku 1991 bol v Dubaji 1 mrakodrap, dnes ich tam je viac než 400
8
Na celom svete sa nachádza dohromady 15 automatov na zlato. V Emirátoch nájdete 3
9
Emiráty majú najvyššiu budovu na svete - Burj Khalifa. Týči sa do výšky 828 metrov a stála 1,5 miliardy dolárov
10
Dubajská polícia vlastní autá ako Lamborghini, Ferrari a Bentley. Tie však slúžia výhradne len na reprezentačné účely