Skip to main content

Lacné letenky Anguilla

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Anguilla je karibský ostrov, ktorý sa rozprestiera na sever od ostrova Sv. Martina a na východ od Amerických Panenských ostrovov. Patrí do skupiny tzv. Malých Antíl, medzi Záveterné ostrovy.

Anguilla je zaujímavou výnimkou od ostatných karibských ostrovov, pretože nejde o vulkanický, ale koralový ostrov. Aj preto je väčšina povrchu rovinatá a nenájdete tu žiadne kopce.

Krajina bola dlho britskou kolóniou a svojou veľkosťou nebola tak významná, aby si občania pýtali jej nezávislosť. Dnes je ostrov známy najmä preto, že ide o daňový raj a aktivitou číslo jeden zostáva pre miestnych rybolov. Anguilla totiž vyváža ryby na všetky susedné ostrovy. Známa je aj vďaka svojim excelentným plážam, ktoré spôsobujú čoraz väčší rast cestovného ruchu.

Lacné letenky na Anguillu viete rezervovať s odletom z Európy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Delta Air Lines, American Airlines či Austrian Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Anguille

Cestovné doklady a víza na ostrov Anguilla

Ak cestujete do Anguilly za účelom turizmu, nepotrebujete víza. Postačí vám cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

Počasie na Anguille

Pre ostrov Anguilla je typické veľmi suché a tropické podnebie, ktoré ovplyvňujú pasáty. Teploty sú počas celého roka stabilné a pohybujú sa okolo 26-29 stupňov Celzia. Obdobie sucha teda hlavná sezóna - trvá od februára do apríla. Obdobie dažďov trvá od júla do novembra.

Ceny na Anguille

Oficiálnym platidlom na ostrove Anguilla je východokaribský dolár, ale omnoho bežnejšie sa používajú americké doláre.

Platby kartami sú možné najmä v hoteloch a reštauráciách, odporúčame však radšej disponovať hotovosťou v dolároch. Bankomatov je v hlavnom meste dostatok.

Ceny na Anguille sú pomerne vysoké, najmä čo sa týka ubytovania. Jedna noc pre dve osoby v hoteli na pláži môže vyjsť až na niekoľko stoviek dolárov. Odporúčame skontrolovať ceny ubytovania cez Pelikán.

Chcete si prenajať auto v Karibiku? Odporúčame rezervovať vopred a auto vyzdvihnúť po príchode na letisko. Odporúčame tiež požičaž si skúter priamo na ostrove. Stojí to pár eur, cesty sú dobré a premávka bezpečná. Ostrov je tak malý, že ho bez problémov prejdete za jeden deň aj trikrát.

Aktuálny čas na Anguille

Na Anguille je o päť hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Anguilly

Pred cestou do Anguilly nie je potrebné absolvovať žiadne špeciálne očkovanie.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na Anguille

10 zaujímavostí o Anguille

1
Anguilla je britským zámorským územím a nie je nezávislou krajinou
2
Celková rozloha územia Anguilly je 91 štvorcových kilometrov
3
Hlavným mestom je Valley, v preklad do slovenčiny údolie
4
Oficiálnym jazykom Anguilly je angličtina
5
Anguilla bola kedysi obývaná kanibalistickým kmeňom Carib
6
Je jedinou krajinou na svete, ktorá má na vlajke podobizeň delfína
7
Populácia ostrova je menej ako 20-tisíc obyvateľov
8
Ostrov má dve letiská, ale iba jedno z nich má spevnenú pristávaciu dráhu
9
Krištof Kolombus ostrov prvýkrát objavil v roku 1493 a pomenoval ho Anguilla, pretože má podobu úhora
10
Priemerná dĺžka života je tu 81 rokov