Skip to main content

Lacné letenky Aruba

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Užitočné info o ostrove Aruba

Víza na ostrov Aruba

Občania EÚ majú na Arubu bezvízový vstup na dobu 30 až 60 dní. Na dovolenku na ostrove Aruba potrebujete platný cestovný pas. Jeho platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Počasie na ostrove Aruba

Na rozdiel od mnohých iných karibských oblastí, ostrov Aruba má suché podnebie s vyprahnutou krajinou plnou kaktusov a kamenných chodníčkov. Teploty sú celoročne stabilné a držia sa okolo 27 – 30 °C. Takmer celý rok je na ostrove bez zrážok.

Ceny na ostrove Aruba

Oficiálnou menou Aruby je Arubský florin, ktorý sa delí na 100 centov. Častejšie sa však stretnete s platbou v dolároch. Platí sa predovšetkým v hotovosti, kreditné karty vám vezmú len v zariadeniach vyššej triedy. Ceny potravín aj ubytovania sú vyššie ako u nás. Mimo sezónu vás jedna noc v hoteli vyjde na zhruba 100 USD. Večera v reštaurácii stojí približne 20 – 25 USD. V reštaurácii či bare zaplatíte za nealkoholický nápoj cca 3 USD a alkoholický cca 5 USD.

Hľadáte hotel v Karibiku? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Hlavné turistické rezorty sa nachádzajú na severovýchode a juhozápade ostrova. Ostrov je relatívne malý, a preto je všetko nablízku. Nemusíte preto riešiť taxíky, ani požičanie auta. Všetko za vás vybaví hotel. Najobľúbenejším rezortom je mestečko Palm Beach.

Zdravie a očkovanie pred cestou na ostrov Aruba

Ak cestujete na Arubu, musíte mať klasické očkovanie, ako je napr. Tetanus, ďalej sa odporúča očkovanie proti žltačke typu A a brušný týfus.

Aktuálny čas na ostrove Aruba

Na Arube je o 5 hodín menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť na ostrove Aruba

10 zaujímavostí o ostrove Aruba

1
Aruba má jednu z najviac diverzifikovaných populácií. Žije tu viac ako 90 národnostných menšín
2
Na ostrove je viac ako 300 prehistorických piktogramov
3
Vrak lode pri Arube je destináciou číslo jeden pre potápačov z Karibiku
4
Najobľúbenejší šport na Arube? Baseball
5
Aruba je najslnečnejší ostrov Karibiku
6
Chcete autentické domáce jedlo? Zrejme bude indonézske. Kolonizácia Indonézie výrazne ovplyvnila aj zvyklosti na tomto karibskom ostrove
7
Ak je dobrá viditeľnosť, z ostrova vidíte až do Venezuely
8
Aruba bola viac ako 80 rokov inovatívnym priekupníkom vo výrobe filtrovanej vody z mora
9
Aruba je rajom aj pre gamblerov. Ak totiž v kasíne niečo vyhráte, nemusíte to zdaniť
10
20% ostrova pokrýva národný park