Skip to main content

Lacné letenky Bermudy

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Bermudské ostrovy sú raj so 150 koralovými ostrovmi v inak prázdnom centrálnom Atlantiku. Sú zámorským územím Veľkej Británie a od ostatných ostrovov Karibiku sú pomerne dosť izolované - od najbližšieh ostrova je to 1600 kilometrov. Len 20 Bermudských ostrovov je osídlených!

Pomenovanie Bermudy skvele sedí na krátke nohavice. Je to totiž také nenútené pohodlie s dojmom formálnosti a rovnako tak na vás budú tieto ostrovy pôsobiť. Bermudy prvýkrát začali nosiť kedysi dávno vojaci britskej armády. Často im totiž bývalo v trópoch veľmi horúco a tak si nohavice bez hanby skracovali až nad kolená. Dôstojníci tento postup nezakazovali a neskôr si sami skracovali svoje nohavice. A tak sú bermudy hitom dodnes.

Známe pláže Bermúd s ružovým pieskom vás nikdy neprestanú fascinovať a ponúknu vám odpočinok a potešenie. Ak milujete kriket, tenis či golf, budete ešte spokojnejší.

Lacné letenky na Bermudy viete rezervovať aj s odletom z Európy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Air Canada, Austrian Airlines, Air France/KLM či British Airways. Priamy let na Bermudy z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Bermudách

Cestovné doklady a víza na Bermudy

Pre vstup na Bermudy nebudete potrebovať víza, budete však potrebovať platný cestovný pas. Jeho platnosť by mala byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

Počasie na Bermudách

Bermudy sa nachádzajú na 32. rovnobežke a preto je pre ne typická veľmi príjemná a subtropická klíma. Priemerná ročná teplota je takmer 22 stupňov Celzia! Cestovať sem možno v podstate kedykoľvek, vyhnite sa jedine obdobiu hurikánov - august až október.

Ceny na Bermudách

Oficiálnym platidlom v krajine je bermudský dolár. Dôležitá informácia je, že ho možno zameniť 1:1 k americkému doláru. Akceptované sú tiež európske platobné karty a platiť kartou môžete len v hoteloch či reštauráciach.

Ceny na Bermudách sú pomerne vysoké. Najmä za stravovanie. Hlavné jedlo v bežnej reštaurácii stojí aj 25 dolárov. Pivo stojí 9-10 dolárov a fľaša vody 2 doláre. Lístok na autobus (jednosmerný) stojí 4 doláre.

Hľadáte lacné ubytovanie na Bermudách? Odporúčame skontrolovať ceny a rezervovať priamo na Pelikáne.

Chcete si prenajať auto na Bermudách? Urobte tak v predstihu a auto si vyzdvihnite po príchode na letisko.

Aktuálny čas na Bermudách

Na Bermudách je o päť hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Bermudy

Pred cestou na Bermudy nie je potrebné absolvovať žiadne špeciálne očkovanie. Vo všeobecnosti však pri ceste do exotiky odporúčame očkovanie proti žltačke A a B a brušnému týfusu.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na Bermudách

10 zaujímavostí o Bermudách

1
Bermuda je britské zámorské územie a súostrovie v severnom Atlantickom oceáne
2
Celková rozloha územia Bermúd je 53 kilometrov štvorcových
3
Bermudský trojuholník je zradná oblasť, kde za mimoriadnych okolností zmizlo v minulosti niekoľko lodí a lietadiel
4
V roku 1612 sa Bermuda stala britskou kolóniou, čím sa stala najstaršou zostávajúcou britskou kolóniou
5
Priemerná dĺžka života je na Bermudách 81 rokov
6
Najbližšími susedmi Bermús sú Kanada na severe, Britské Panenské ostrovy, Portoriko, Dominikánska republika, Ostrovy Turks a Caicos a Bahamy na juhu a USA na západe
7
Kvôli nedostatku riek a studní so sladkou vodou Bermuďania zachýtávajú dažďovú vodu, ktorá sa pred pitím filtruje
8
Úradným jazykom Bermudských ostrovov je angličtina
9
V Bermude je bežné, že sa rodiny stretávajú na Veľký piatok, aby lietali s podomácky vyrobenými šarkanmi
10
Medzi hlavné vývozy patrí opätovný vývoz farmaceutických výrobkov