Skip to main content

Lacné letenky Bolívia

Akciové letenky

Bolívia

Bolívia je najvyššia položená a najizolovanejšia krajina Južnej Ameriky. Mestá Sucre a La Paz patria k najvyššie položeným mestám na svete.

Krajina bola kedysi domovom Tiwanakov, čo bola prvá významná andská kultúra do roku 1000 p.n.l. Neskôr toto územie kontrolovali Ajmari a Inkovia a napokon ho kolonizovali Španieli. Kedysi tu boli najväčšie náleziská striebra na svete, dnes je však už všetko inak a krajina patrí medzi najchudobnejšie v Južnej Amerike.

Bolívia je skutočný raj pre dobrodruhov a fotografov. Ponúka zasnežené vrcholky Ánd, neobývané savany i neprístupné dažďové pralesy Amazónie. Aj napriek veľkej chudobe patrí krajina medzi najbezpečnejšie v Južnej Amerike.

Lacné letenky do Bolívie viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Bolívie síce z našich končín neexistuje, do hlavného mesta La Paz budete letieť pravdepodobne s dvomi prestupmi. Ak hľadáte letenku do Bolívie, odporúčame na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností KLM, Air France, Lufthansa v kombinácii s aerolinkami Avianca.

Viac Zobraziť menej

Bolívia

La Paz

Najvyššie položené hlavné mesto na svete sa nachádza v Bolívii a volá sa La Paz. La Paz leží v kaňone vyhĺbenom riekou Choqueyapu a obklopujú ho vysoké hory. To je jeden z dôvodov, prečo som lietadlá nelietajú – do mesta sa musíte vydať zo spomínaného mestečka El Alto, ktoré leží asi 15 kilometrov od La Paz.

Treba však povedať, že La Paz nie je oficiálne hlavné mesto krajiny. V meste La Paz sídli vláda, parlament a prezident, ale legislatívne orgány sa nachádzajú v meste Sucre, ktoré je oficiálne chápané ako hlavné mesto.

V La Paz vás čakajú neuveriteľne strmé kopce aj neďaleké vysoké hory. Do vyššie položených štvrtí mieria prudké lanovky, o ktoré sa postaral Evo Morales. Prvý domorodý prezident Bolívie bol zvolený už tretíkrát a vo funkcii je od roku 2006. Čo je ale na La Pazu jedinečné, je počet pouličných predajcov. Bude vám pripadať, že mesto je jedno veľké trhovisko.

Lacné letenky do La Paz resp. do El Alto viete rezervovať aj z našich končín. Na priamy let však zabudnite. Budete prestupovať minimálne dvakrát. Lietajú sem napríklad Lufthansa, British Airways, KLM, Air France.

Užitočné info o Bolívii

Cestovní doklady a víza do Bolívie

Při vstupu do země budete potřebovat platný cestovní pas, jeho platnost by měla být minimálně 6 měsíců ode dne plánovaného návratu ze země. Do Bolívie nebudete potřebovat víza, pokud vaše turistická cesta skončí do 90 dní. V opačném případě je třeba ještě před cestou do Bolívie vyřídit dlouhodobé vízum na velvyslanectví.

Počasí v Bolívii

Bolívie nabízí velmi pestrou klimatickou zónu. Horka, vysokou vlhkost, ale i arktickou zimu. Období dešťů začíná v listopadu a končí v dubnu, tehdy jsou také některá místa méně dostupná, hrozí množství bláta, hmyz a tropické bouře. Kdy tedy navštívit Bolívii? Nejlepší doba k návštěvě Bolívie je květen až říjen, považuje se to za období sucha.

Ceny v Bolívii

Oficiálním platidlem v Bolívii je boliviano, domácí však často používají spíše výraz peso. Peníze (zejména eura a dolary) lze zaměnit ihned po příletu na letiště. Ve větších městech existuje množství bankomatů a všechny akceptují i ​​evropské karty. Platby kartou jsou možné velmi ojediněle, doporučuje se mít zejména hotovost.

Ceny v Bolívii jsou přibližně o dvacet procent nižší než u nás. Levné jsou zejména potraviny, městská hromadná doprava a stravování se v lokálních restauracích. Levné ubytování v Bolívii lze rezervovat přímo přes Pelikán. Cena na osobu na noc se snídaní již od 10 eur. Chcete si půjčit auto v Bolívii? Doporučujeme tak učinit předem a auto si vyzvednout po příjezdu na letiště.

Aktuální čas v Bolívii

V Bolívii je o 5 hodin méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Bolívie

Podobně jako při cestách do jiných jihoamerických zemí, i do Bolívie je potřeba očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a žluté zimnici.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Bolívii

10 zaujímavostí o Bolívii

1
Bolívia patrí medzi krajiny s najnižším hrubým domácim produktom v celej Latinskej Amerike
2
V Bolívii sa nachádza najnebezpečnejšia cesta na svete. Volá sa Yungas, nemá žiadne zvodidlá ani ochranu, jej priemer je miestami len 3 metre a roklina má niekde aj 900 metrov. Ročne si vyžiada v priemere 300 obetí
3
V reštauráciach bežne podávajú čaj z lístkov koky, na zmiernenie problémov z výškových chorôb
4
Síce nemá more, ale vo výške 3600 m.n.m. má obrovskú slanú púšť Salar de Uyuni
5
Bolívijské San Pedro slúži ako väzenie. Väzni tu žijú v komunite aj so svojimi rodinami a ide v podstate o mesto v meste
6
Hlavné mesto Bolívie La Paz La Paz sa nachádza v nadmorskej výške 3 640 metrov
7
Cholitas sú miestne dámy oblečené vo svojich tradičných dlhých sukniach zápasiace v ringu
8
Bolívia je jednou z dvoch krajín Južnej Ameriky, ktoré nemajú prístup k moru. Druhou je Paraguaj
9
V Salar de Uyuni sa nachádza 50 – 70% všetkých doposiaľ objavených lítiových rezerv na svete
10
V bolívijskom Parque Cretácico objavili kedysi stopy dinosaurov
Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)