Skip to main content

Lacné letenky Cookove ostrovy

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Cookove ostrovy tvorí približne pätnásť menších-väčších ostrovov a ukrývajú sa v Pacifiku. Viac obyvateľstva, turistov, ale aj lepšie služby ponúkajú južnejšie položené ostrovy. Táto letenka vás zavedie na medzinárodné letisko v hlavnom mesta Avarua, ležiacom na ostrove Rarotonga. Odtiaľ sa už môžete ľubovoľne presunúť na svoj vysnívaný ostrov, ale pokojne môžete ostať aj na ostrove Rarotonga, kde nájdete najväčšie a najluxusnejšie rezorty.

Prečo ísť na Cookove ostrovy? Napríklad aj preto, že si môžete nájsť svoju obľúbenú pláž a nestretnúť na nej žiadneho iného turistu. Prípadne si môžete prenajať loď a vybrať sa na niektorý z menších neobývaných ostrovov. A ľudia sem ešte veľmi radi chodia aj preto, že je tu úžasný podmorský svet a výborné podmienky na potápanie.

Obyvatelia ostrovov sú extrémne priateľskí a nápomocní (podobne, ako na Novom Zélande) a žije sa tu veľmi pohodovým štýlom. Ľudia sa nikam neponáhľajú a obchody sú otvorené len pár hodín denne. Medzi jednotlivými ostrovmi zabezpečuje letecké spojenie lokálny prepravca Air Rarotonga.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Rarotonga

Objavili ich prvýkrát niekedy okolo roku 1000 obyvatelia Tahít, keď hľadali nové miesto pre život. Našli nádherné lagúny, biele piesočnaté pláže a exotickú faunu a flóru. A práve príroda je to, čo vás na Cookových ostrovoch chytí za srdce a nepustí. Je dosť možné, že tu zažijete jednu z najkrajších dovoleniek svojho života.

Avarua je hlavné mesto, resp. skôr dedina, celých Cookových ostrovov, nachádzajúca sa na ostrove Rarotonga. Rarotonga je hlavný ostrov, kde žije drvivá väčšina obyvateľov krajiny, s krásnymi plážami a prírodou tropického raja. Aitutaki je zase údajne jeden z najkrajších ostrovov v južnom Pacifiku vôbec.

Hľadáte lacnú letenku na Cookove ostrovy? Z našich končín to nebude také ľahké. Rezervovať letenky viete z Viedne, Budapešti či Prahy, no obľúbené sú aj letecké spojenia zo vzdialenejších letísk ako například Londýn. Pre mnohých ľudí je rozhodujúca cena letenky, iný vyhľadávajú komfortný palubný servis a logické časy odletov resp. príletov. Priamy let na Cookove ostrovy z našich končín neexistuje.

Veľmi komfortne však možno letieť s jediným prestupom z Viedne alebo leteckou spoločnosťou Austrian Airlines + Air New Zealand. Väčšinou vás však čakajú minimálne dva prestupy a v kombinácii s novozélandskými aerolinkami môžet letieť aj s aerolinkami ako Swiss, Lufthansa, Turkish Airlines či Singapore Airlines.

Užitočné info o Cookovych ostrovoch

Víza na Cookove ostrovy

Na Cookove ostrovy nepotrebujete víza, ak váš pobyt nepresiahne 31 dní. Stačí vám len platný cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po termíne návratu.

Počasie na Cookovych ostrovoch

Počasie na Cookových ostrovoch je celoročne veľmi tropické. Jediné obdobie, v ktorom sa môžete stretnúť s väčším množstvom zrážok je vtedy, keď na Slovensku zúri najväčšia zima.

Ceny na Cookovych ostrovoch

Platidlom na Novom Zélande a Cookovych ostrovoch je novozélandský dolár, takže vám postačí jedna mena. Eurá a doláre zameníte bez problémov počas prestupu na Novom Zélande.

Hľadáte dobrý hotel na Cookovych ostrovoch? Alebo radšej apartmán? Na Pelikan.sk viete pozrieť a skontrolovať aktuálnu ponuku dovoleniek vo veľkom množstve hotelov a rezertov. Ubytovacích kapacít na Cookových ostrovoch je dostatok a dá sa zohnať i na poslednú chvíľu.

Čo sa týka umiestnenia ubytovania v rámci jednotlivých ostrovov, vzhľadom ich veľkosti je to v podstate jedno – väčšinou po vás hotel aj tak pošle taxík, ktorý vás dovezie až do hotela.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Cookove ostrovy

Na Cookove ostrovy nie sú vyžadované žiadne povinné očkovania.

Aktuálny čas na Cookovych ostrovoch

Na Cookovych ostrovoch je aktuálne o desať hodín viac, ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť na Cookovych ostrovoch

10 zaujímavostí o Cookovych ostrovoch

1
Cookove ostrovy nie sú nezávislou krajinou. Nenájdete ich v Organizácii spojených národov. Všetci občania Cookových ostrovov majú novozélandské občianstvo
2
Cookove ostrovy pozostávajú z 15 ostrovov, ktoré sa rozprestiera na vodnej ploche 2,2 milióna kilometrov štvorcových. Plocha súše je však iba 240 km²
3
Cookove ostrovy boli po prvý krát osídlené už v šiestom storočí nášho letopočtu. Ostrovy osídlili ľudia z Tahiti
4
Cook nepomenoval podľa seba. Tento názov má pôvod v ruských mapách z roku 1820, kde boli ostrovy nazvané podľa slávneho britského kapitána
5
Na Cookových ostrovoch sa hovorí anglicky a maorsky. Používa sa aj niekoľko ďalších miestnych jazykov a dialektov
6
Vlajka Cookových ostrovov jasne poukazuje na minulosť ostrovov. Nájdete na nej britskú vlajku
7
Turizmus hrá v živote ľudí na Cookových ostrovoch veľkú rolu. Na ostrovy ročne pricestuje niekoľkonásobne viac ľudí, ako je počet obyvateľov
8
Španielske lode sa ku Cookovým ostrovom dostali niekedy v 16. storočí. O ostrovy však nejavili žiadny špeciálny záujem. Kapitán James Cook, podľa ktorého sa ostrovy nazývajú, sem priplával na konci 18. storočia
9
Populácia Cookových ostrovov je síce malá, patrí však k najrýchlejšie rastúcim na svete
10
Cookove ostrovy sú kresťanská krajina