Skip to main content

Lacné letenky Rarotonga

Cookove Ostrovy - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Mesta Rarotonga

Zaujímavé info o Meste Rarotonga

Objavili ich prvýkrát niekedy okolo roku 1000 obyvatelia Tahít, keď hľadali nové miesto pre život. Našli nádherné lagúny, biele piesočnaté pláže a exotickú faunu a flóru. A práve príroda je to, čo vás na Cookových ostrovoch chytí za srdce a nepustí. Je dosť možné, že tu zažijete jednu z najkrajších dovoleniek svojho života.

Avarua je hlavné mesto, resp. skôr dedina, celých Cookových ostrovov, nachádzajúca sa na ostrove Rarotonga. Rarotonga je hlavný ostrov, kde žije drvivá väčšina obyvateľov krajiny, s krásnymi plážami a prírodou tropického raja. Aitutaki je zase údajne jeden z najkrajších ostrovov v južnom Pacifiku vôbec.

Hľadáte lacnú letenku na Cookove ostrovy? Z našich končín to nebude také ľahké. Rezervovať letenky viete z Viedne, Budapešti či Prahy, no obľúbené sú aj letecké spojenia zo vzdialenejších letísk ako například Londýn. Pre mnohých ľudí je rozhodujúca cena letenky, iný vyhľadávajú komfortný palubný servis a logické časy odletov resp. príletov. Priamy let na Cookove ostrovy z našich končín neexistuje.

Veľmi komfortne však možno letieť s jediným prestupom z Viedne alebo leteckou spoločnosťou Austrian Airlines + Air New Zealand. Väčšinou vás však čakajú minimálne dva prestupy a v kombinácii s novozélandskými aerolinkami môžet letieť aj s aerolinkami ako Swiss, Lufthansa, Turkish Airlines či Singapore Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Cookovych ostrovoch

Víza na Cookove ostrovy

Na Cookove ostrovy nepotrebujete víza, ak váš pobyt nepresiahne 31 dní. Stačí vám len platný cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po termíne návratu.

Počasie na Cookovych ostrovoch

Počasie na Cookových ostrovoch je celoročne veľmi tropické. Jediné obdobie, v ktorom sa môžete stretnúť s väčším množstvom zrážok je vtedy, keď na Slovensku zúri najväčšia zima.

Ceny na Cookovych ostrovoch

Platidlom na Novom Zélande a Cookovych ostrovoch je novozélandský dolár, takže vám postačí jedna mena. Eurá a doláre zameníte bez problémov počas prestupu na Novom Zélande.

Hľadáte dobrý hotel na Cookovych ostrovoch? Alebo radšej apartmán? Na Pelikan.sk viete pozrieť a skontrolovať aktuálnu ponuku dovoleniek vo veľkom množstve hotelov a rezertov. Ubytovacích kapacít na Cookových ostrovoch je dostatok a dá sa zohnať i na poslednú chvíľu.

Čo sa týka umiestnenia ubytovania v rámci jednotlivých ostrovov, vzhľadom ich veľkosti je to v podstate jedno – väčšinou po vás hotel aj tak pošle taxík, ktorý vás dovezie až do hotela.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Cookove ostrovy

Na Cookove ostrovy nie sú vyžadované žiadne povinné očkovania.

Aktuálny čas na Cookovych ostrovoch

Na Cookovych ostrovoch je aktuálne o desať hodín viac, ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť na Cookovych ostrovoch

10 zaujímavostí o Cookovych ostrovoch

1
Cookove ostrovy nie sú nezávislou krajinou. Nenájdete ich v Organizácii spojených národov. Všetci občania Cookových ostrovov majú novozélandské občianstvo
2
Cookove ostrovy pozostávajú z 15 ostrovov, ktoré sa rozprestiera na vodnej ploche 2,2 milióna kilometrov štvorcových. Plocha súše je však iba 240 km²
3
Cookove ostrovy boli po prvý krát osídlené už v šiestom storočí nášho letopočtu. Ostrovy osídlili ľudia z Tahiti
4
Cook nepomenoval podľa seba. Tento názov má pôvod v ruských mapách z roku 1820, kde boli ostrovy nazvané podľa slávneho britského kapitána
5
Na Cookových ostrovoch sa hovorí anglicky a maorsky. Používa sa aj niekoľko ďalších miestnych jazykov a dialektov
6
Vlajka Cookových ostrovov jasne poukazuje na minulosť ostrovov. Nájdete na nej britskú vlajku
7
Turizmus hrá v živote ľudí na Cookových ostrovoch veľkú rolu. Na ostrovy ročne pricestuje niekoľkonásobne viac ľudí, ako je počet obyvateľov
8
Španielske lode sa ku Cookovým ostrovom dostali niekedy v 16. storočí. O ostrovy však nejavili žiadny špeciálny záujem. Kapitán James Cook, podľa ktorého sa ostrovy nazývajú, sem priplával na konci 18. storočia
9
Populácia Cookových ostrovov je síce malá, patrí však k najrýchlejšie rastúcim na svete
10
Cookove ostrovy sú kresťanská krajina