Skip to main content

Lacné letenky Abu Dhabi

Spojené Arabské Emiráty - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Abú Zabí

Zaujímavé info o Abú Zabí

V Dubaji ste už boli a túžite spoznať ďalšiu krásku z Perzského zálivu? Máme odpoveď: Abú Zabí (Abu Dhabi). Nájdete tu najväčší ručne tkaný koberec, najrýchlejšiu húsenkovú dráhu na svete a najmodernejšie budovy na svete. Všetko uprostred púšte. Cítiť tu viac ako kdekoľvek inde, že peniaze mestu nechýbajú. Ak chcete spoznať kultúru Blízkeho východu, Abú Zabí je na to perfektné miesto.

Najbohatší Emirát sa nachádza len pár desiatok kilometrov od Dubaja. V porovnaní s gigantickým Dubajom však pôsobí omnoho pokojnejšie i cenovo prijateľnejšie.

Lacné letenky do Abú Zabí (Abu Dhabi) viete rezervovať z Viedne, Košíc, Budapešti i Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. Avšak komfortne s jedným prestupom možno do Abú Zabí cestovať najmä s aerolinkami Turkish Airlines, Pegasus, Etihad Airways, EgyptAir, KLM, Air France alebo British Airways.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Spojených Arabských Emirátoch

Potrebujem víza do Spojených Arabských Emirátov?

Do Spojených Arabských Emirátov potrebujete pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Do spojených arabských emirátov nebudete potrebovať víza, ak váš pobyt nepresiahne dĺžku 90 dní, počas akéhokoľvek obdobia 180 dní

Aké je počasie v Spojených Arabských Emirátoch?

Pre SAE je typické veľmi horúce podnebie s miernymi až teplými zimami a horúcimi letami s vysokou vlhkosťou vzduchu. Horúce leto trvá približne od apríla do novembra a prináša teploty nad 30º C a od júna do začiatku septembra je známy teplotami nad 40º C. S narastajúcou teplotou sa zvyšuje aj vlhkosť vzduchu. Zrážok je tu však veľmi málo. Ročne padne len okolo 100 mm.

Aké sú ceny v SAE a ako v SAE funguje doprava?

Národnou menou je dirham a pohodlne ho zameníte vopred v zmenárni alebo priamo na mieste.

Hľadáte lacné ubytovanie v Spojených Arabských Emirátoch? Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Verejná doprava v meste je riešená veľmi dobre, prostredníctvom rýchlovlaku sa viete dopraviť aj zo vzdielanejších kútov mesta prakticky všade. Ďalším obľúbeným spôsobom prepravy je taxi alebo Uber. Cenu si vždy dohodnite pred začatím jazdy.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie Dubaja, Abú Zabí či celé Emiráty, auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikan.

Aké zdravotné riziká hrozia v SAE a ktoré očkovania sú povinné?

V rámci bežnej turistickej návštevy Emirátov nie je predpísané žiadne povinné očkovanie. Keďže Slovensko nemá s Emirátmi dohodu o bezplatnej zdravotnej starostlivosti, odporúča sa vopred uzavrieť cestovné poistenie, ktoré by pokrylo prípadné náklady.

Možné zdravotné riziká konzultujte so svojím lekárom alebo v našich nemocniciach na oddeleniach cudzokrajných chorôb.

Aký je aktuálny čas v SAE?

V Spojených Arabských Emirátoch je o dve hodiny viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Abú Zabí (Abu Dhabi)

10 zaujímavostí o Spojených Arabských Emirátoch

1
Šiesta najbohatšia krajina na svete pozostáva zo siedmich emirátov. Abú Zabí, Dubaj, Šárdžá, Umm al-Kuvajn, Fudžajra, Adžmán a Rás al-Chajmá
2
Miestni obyvatelia tvoria menej ako 20% populácie celých Emirátov
3
Všetci občania Emirátov majú bezplatnú lekársku starostlivosť a právo na bezplatné vzdelanie vrátane vysokej školy
4
V Dubaji vám vláda platí za chudnutie. Za každé kilo, ktoré zhodíte, vám vláda dá 2 gramy zlata
5
V Dubaji je aj najväčšie nákupné centrum na svete The Dubai Mall
6
Nezamestnanosť v Emirátoch dosahuje zanedbateľné číslo. Takmer všetci ľudia majú prácu, prípadne sú v štátnych orgánoch, súdnictve alebo sú členmi predstavenstva ekonomických a finančných organizácií
7
V roku 1991 bol v Dubaji 1 mrakodrap, dnes ich tam je viac než 400
8
Na celom svete sa nachádza dohromady 15 automatov na zlato. V Emirátoch nájdete 3
9
Emiráty majú najvyššiu budovu na svete - Burj Khalifa. Týči sa do výšky 828 metrov a stála 1,5 miliardy dolárov
10
Dubajská polícia vlastní autá ako Lamborghini, Ferrari a Bentley. Tie však slúžia výhradne len na reprezentačné účely