Skip to main content

Lacné letenky Alicante

Španielsko - Vstupné podmienky

Pred vycestovaním do Španielska odporúčame naštudovať si podmienky vstupu na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).
Návrat na Slovensko prebieha ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania. Pre aktuálne informácie odporúčame sledovať stránku MZV SR.

Akciové letenky do Alicante

Zaujímavé info o Alicante

Krásne čisté more, dlhé piesočnaté pláže s kompletným servisom alebo opustené skalnaté zátoky, kde nestretnete takmer nikoho. Costa Blanca ukrýva unikátne palmové háje v Elche, Murcia zase dokonale reprezentuje atmosféru horúceho španielskeho vnútrozemia. Región Alicante je skutočne pestrý a z pohľadu dovolenky zaujme najmä Costa Blanca, čo v preklade znamená Biele pobrežie. Alicante je síce medzi turistami v Európe už roky pojmom, ale Slováci sem húfne necestujú. Tu, v strednej časti španielskeho stredozemného pobrežia, pritom nájdete jednu z najlepšie vybavených turistických prímorských oblastí Európy.

Vďaka južnej polohe a výnimočne teplému a suchému podnebiu sa tu dá v mori kúpať takmer šesť mesiacov v roku a na dohľad je aj rad historicky zaujímavých miest. A nie je tu tak draho, ako napríklad v Barcelone, či Valencii.

Alicante, najväčšie mesto na pobreží, spĺňa všetko, čo od stredomorského letoviska očakávate. Ak sa vám k moru nechcet cestovať príliš ďaleko, môžete skúsiť priamo mestské pláže. Aj napriek tomu, že sa nachádzajú takmer v centre, voda tu býva veľmi čistá a hlavne rodiny s deťmi ocenia pozvoľný vstup do mora.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Alicante

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Španielska?

Pri cestovaní do Španielska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Na cestovanie do Španielska nie sú potrebné víza.

Počasie v Alicante

Celé mesto je otočené k moru a z druhej strany chránené horami, čo udržiava príjemné prímorské podnebie a stabilné počasie počas celého roka. Ak máte radi slnko a teplo, Alicante budete milovať. Skoro nikdy tu neprší, čo sa potom odráža samozrejme aj na miestnej vegetácii. Nie je tu takmer žiadna, okrem paliem a zopár rododendronov. Ľudia čo napriek týmto podmienkam chcú mať v záhrade trávnik musia investovať neskutočné peniaze do polievania. Priemerná ročná teplota je okolo 18 stupňov a treba rátať s vysokou vlhkosťou.

Ceny v Alicante

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte. Hľadáte hotel v Alicante? Ubytovanie tu viete nájsť aj za 20-30 EUR osoba/noc.

Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Ak sa rozhodnete preskúmať okolie mesta či ostrov na vlastnú päsť, odporúčame vám požičať auto už priamo pri letisku. Auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán .

Aktuálny čas v Alicante

V Alicante je rovnaký čas, ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Alicante

10 zaujímavostí o Španielsku

1
Španielskym národným športom sú okrem futbalu aj býčie zápasy (corrida de torros). Modernú podobu začali v mestečku Ronda v roku 1784
2
Španielčina je druhý najrozšírenejší jazyk na svete
3
Takmer polovica olivového oleja a 75% šafránu je vyprodukovaných práve v Španielsku
4
Slávna Paella, ktorú takmer v celom Španielsku podávajú s morskými plodmi, vznikla pôvodne vo Valencii, kde dodnes robia paellu so zeleninou, mäsom (kačka/králik) a slimákmi
5
Barcelona má svoj vlastný valentínsky sviatok, na deň svätého Juraja (23. apríl) bolo zvykom vymeniť si ružu a knihu s milovanou osobou
6
Španieli vlastnia viac automobilov ako mobilných telefónov
7
Španielsko je jediná krajina v Európe, kde sa pestujú banány
8
Espaňa alebo Spain pochádza zo slova Ispania, čo znamenalo územie zajacov
9
Ak budete chcieť ísť na obed v Španielsku o pol dvanástej, rovno na to zabudnite. Obed sa podáva okolo 2-3. h poobede a večera až o 21-22. h, takže na párty sa dostanete až po polnoci. Niektoré diskotéky otvárajú až o 2. h ráno
10
Fanúšikovia slávneho katalánskeho klubu FC Barcelona sa prezývajú Culés, čo v preklade znamená zadky