Skip to main content

Lacné letenky Španielsko

Španielsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Španielska

Zaujímavé info o Španielsku

Hľadáte lacnú letenku do Španielska? Výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut, poistiť sa pred cestou, no ponúkame aj kompletnú dovolenku v Španielsku. Medzi najobľúbenejšie španielske destinácie Slovákov patrí Madrid, Barcelona, Malorka, Ibiza, Malaga, Valencia či Sevilla.

Španielsko je krajina mnohých tvárí. Známa je hlavne vďaka krásnym plážam na pobreží Stredozemného mora a na ostrovoch Malorka a Ibiza, ale medzi najkrajšie miesta by sa dali hravo zaradiť aj mestá ako Barcelona a Madrid. Ak túžite po väčšej exotike, určite nevynechajte Kanárske ostrovy.

Svoje čaro majú aj rybárske dediny na pobreží Atlantického oceána v Astúrii. Často sú postavené na kopci, ktorý sa zvažuje až k vode a veľa z nich si zachovalo architektúru svojich domčekov už desiatky až stovky rokov. Astúria je obľúbenou časťou Španielov hlavne cez leto, keďže ide asi o najchladnejšiu časť Španielska.

Ak túžite po väčšom teple, odporúčame Andalúziu na juhu Španielska. Celé pobrežie v Andalúzii je ako posypané prekrásnymi pieskovými plážami a je typickým miestom pre dovolenku v Španielsku.

Letenky do Španielska zoženiete priamo z Bratislavy leteckou spoločnosťou Ryanair (Madrid, Girona, Palma Mallorca a Malaga), z Viedne leteckou spoločnosťou LEVEL priamo do Barcelony či Iberiou do Madridu, z Budapešti sú k dispozícii priame lety so spoločnosťou Wizzair na letisko El Prat v Barcelone. Vďaka nízkonákladovým leteckým spoločnostiam sú dnes už letenky do Španielska veľmi dostupné a v porovnaní s inými destináciami aj veľmi lacné.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Španielsku

Madrid

Madrid je srdcom Španielska, ktoré bije priamo v strede Pyrenejského polostrova. Sídlo španielskej vlády, kráľovskej rodiny a futbalovej šľachty Real Madrid. Nájdete tu aj jedni z najlepších galérií a múzeí sveta. Niet divu. Veď v tejto slnečnej metropole tvorilo množstvo svetoznámych umelcov, ako napríklad Velázquez, Goya, Dalí či dokonca Picasso.

Po hodinách prehliadok umenia vám však rozhodne ulahodí návšteva legendárnych madridských tapas barov, kde dobijete energiu pre ďalšie objavovanie nočného života. Tento je pre Madrid priam povestný. Madridčania sa totiž naozaj vedia baviť. Často až do bieleho rána.

Však cez víkend si oddýchnu v tieni stromov romantického parku Retiro či gigantického parku Casa de Campo. Na zemi jednoducho len ťažko nájdete mesto s väčšou energiou, akú má Madrid.

Je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Madridu kúpite už priamo z Bratislavy, odkiaľ lieta letecká spoločnosť Ryanair. Let je priamy a trvá približne tri hodiny. Priame lety za výhodné ceny však kúpite aj z Viedne (Laudamotion, Iberia) a Budapešti (Ryanair). Lety s prestupom však nájdete aj z Prahy (Swiss International Air Lines, KLM Royal Dutch Airlines), Budapešti (Alitalia) ako aj z Viedne (Swiss International Air Lines).

Z našich končín sa do Madridu lieta na letisko Adolfo Suárez Madrid–Barajas Airport (skrátene len Bajaras), ktoré je vzdialené od centra mesta len približne 14 km.

Barcelona

Barcelona je hlavné mesto Katalánska a druhé najväčšie mesto Španielska. Milióny ľudí z celého sveta tu každý rok fascinuje stále nedokončená Sagrada Família, ktorú údajne stavajú dlhšie ako egyptské pyramídy.

Podmanivá katalánska metropola ponúka ohromujúcu zbierku staviteľských skvostov, avantgardné parky a tie najlepšie tapasy sveta. Barcelona sa rozprestiera na pobreží Stredozemného mora, ktorého 4 kilometre dlhé pláže vám ponúknu zaslúžený oddych po hodinách strávených prehliadkou mesta.

Krásne fotky si zhotovíte aj pri Gaudího stavbách, ktorých je v Barcelone hneď niekoľko. Tento svetoznámy symbol Barcelony tu má aj svoj vlastný tematický park, s krásnym výhľadom na celé mesto.

Lacné letenky do Barcelony najčastejšie kúpite z Bratislavy (Ryanair), Budapešti (Wizz Air, Ryanair) a Prahy (Vueling). Let býva zvyčajne priamy a trvá okolo dve a pol hodiny. Odlety sú aj z Viedne, kde lety prevádzkujú najmä Eurowings, Vueling a Laudamotion.

Z Bratislavy sa lieta na letisko Girona, ktoré je od Barcelony vzdialené 103 km. Prepojenie týchto miest je zabezpečené autobusovou dopravou. Z iných odletových miest sa obvykle lieta priamo do Barcelony na letisko Barcelona Airport – El Prat.

Malorka

Najväčší baleársky ostrov Malorka je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácii v Európe. Mnohých lákajú jej oslnivé pláže s jemným zlatistým pieskom, azúrové more či pokojné zálivy.

Iných priťahujú kľukaté cesty pohoria Sierra de Tramuntana, ktorých fascinujúci výhľad prebije akúkoľvek únavu pri bicyklovaní či turistike. Veď baterky sa dobijú poľahky neskôr v malebných horských mestečkách, ktoré si zachovali svojský ráz a ponúkajú nekonečné možnosti na objavovanie.

Bez ohľadu na časť ostrova, ktorú si vyberiete, Malorka vás nikdy nesklame. Je veľmi obľúbená aj medzi našincami. Lacné letenky na Malorku najčastejšie kúpite už z Bratislavy, odkiaľ priamo lieta letecká spoločnosť Ryanair, prípadne z Viedne, kde novú linku predstavili Laudamotion (Ryanair) a okamžite sa stala hitom.

Priemerná dĺžka priameho letu sú približne dve a pol hodiny. Letieť na Malorku môžete z Košíc, Viedne, Budapešti a Prahy. Lety sú zvyčajne buď priame, alebo s jedným prestupom. Lety na Malorku prevádzkujú obvykle letecké spoločnosti: Smartwings Travel Service, Lufthansa, Germanwings, Wizz Air, Ryanair, Laudamotion a Swiss International Air Lines. Z našich končín sa na Malorku lieta na letisko Palma Mallorca.

Menorka

Plážové bohatstvo Menorky nemá snáď žiadny iný ostrov v Stredozemí. Španielska Menorca, ktorá po desaťročia ležala v tieni svojich známejších Baleárskych susedov Malorky a Ibizy, ponúka desiatky nádherných pláží, z ktorých mnohé sú aj v sezóne takmer bez turistov.

Takmer neznámy a dlho opomínaný ostrov má jednu z najlepších, najpestrejších a najromantickejších ponúk pláží v celom Stredomorí. Dovolenka na Menorke vás osloví, ak máte objaviteľského duch. K mnohým plážam totiž nevedú cesty a vďaka tomu sú úplne neporušené, navyše ich obmýva kryštalicky priezračná voda, čo robí z celého z ostrova jednu z najväčších turistických atrakcií.

Pobrežie Menorky meria totiž vyše 200 kilometrov a ostrov má viac pláží ako Malorka a Ibiza dohromady. Ostrov vždy žil v tieni svojich slávnejších sestričiek. Prevažne najväčšej a najznámejšej Malorky, ktorá po stáročia hrala úlohu mocenského centra Baleárskych ostrovov.

Lacné letenky na Menorku z našich končín rezervujete obtiažnejšie. Priamy let prakticky neexistuje, preto sa z Viedne aj Budapešti lieta s jedným prestupom. Na Menorku lieta Vueling, Iberia, British Airways či Lufthansa. Ideálne letecké spojenie ponúka práve Vueling, kedy ste s jedným prestupom na ostrove zhruba za 4 hodiny.

Ďalšie mestá
Malaga

Je ľahké pochopiť, prečo je andalúzska Malaga hlavou fenomenálneho pobrežia Costa del Sol. Kedysi chudobná sestra Seville priťahujú stále viac a viac cestovateľov svojou prekrásnou pešou zónou, historickou štvrťou, zaujímavými múzeami či temperamentným flamencom.

Počtom obyvatelov je Malaga len druhým najväčším mestom Andalúzie, dnes však už zrejme tým najznámejším v tejto časti Španielska.

Malaga je preslávená večne slnečnou klímou a uvoľnenou atmosférou. Starobylé mesto s trendy kaviarničkami a gurmánskymi reštauráciami má vlastný jedinečný šarm, ktorý robí z Malagy perfektnú dovolenkovú destináciu.

Bez ohľadu na to, či preferujete pláže, historické pamiatky alebo nákupy – na svoje si tu prídu azda úplne všetci.

Lacné letenky do Malagy kúpite už priamo z Bratislavy, odkiaľ lieta letecká spoločnosť Ryanair. Let je priamy a trvá približne 3 hodiny a 40 minút. Priame lety za výhodné ceny však kúpite aj s odletom z Viedne (Laudamotion) a Budapešti (Wizz Air). Z našich končín sa do Malagy najčastejšie lieta na letisko Malaga Airport.

Valencia

Máte radi skvostnú architektúru, nádherné parky, exotické zvieratá, nevšedný gastronómiu a široké pláže? To všetko nájdete vo Valencii, treťom najväčšom meste Španielska, teda aspoň čo sa počtu obyvateľov týka.

Počas návštevy uvidíte veľa zaujímavého a ochutnáte rad miestnych špecialít vrátane výborného vína. Valencia si popri slávnej Barcelone a Madride píše svoj vlastný príbeh. Príbeh nesmierne živého mesta s dôrazom na kultúru, výborné jedlo a nočný život.

Mesto popretínané riečnymi tokmi Turie s úžasnou atmosférou a španielskym temperamentom a miesto ako stvorené pre návštevu vo dvojici. Stačí sa prejsť labyrintom historického centra a pochopíte jedinečnosť Valencie. A aby sa nezabudlo, Valencia je aj miesto, kde vznikol úžasný pokrm prezývaný paella.

Mesto neustále pulzuje rušnou kultúrnou scénou a nočným životom. Cez takmer celú Valenciu sa tiahne zelený pás parku, ktorým vedie cyklistická cestička. Touto sa dostanete až na pláž. Jazda bicyklom cez park je mimoriadne príjemný zážitok. Park je totiž plný sôch, fontán a podobných umeleckých pôžitkov.

Vedie dokonca aj popri obrovskom futuristickom komplexe Ciudad de las Artes y las Ciencias, ktorý so svojimi obrovskými plytkými vodnými nádržami stojí rozhodne za bližšie preskúmanie. Okrem iného si vo Valencii prídu na svoje aj milovníci grafity, ktoré tu zdobia takmer každý roh.

Lacné letenky do Valencie rezervujete najčastejšie z Viedne alebo z Budapešti. Priamy let z Viedne zabezpečuje letecká spoločnosť Wizz Air za veľmi priaznivé ceny. Trvá 2 hodiny a 45 minút. S jedným prestupom sa do Valencie dostanete so spoločnosťami Austrian, Lufthansa, SWISS a z Budapešti s KLM, Eurowings a Air France.

Sevilla

Kým pivo sa tu podáva výhradne v dvojdecových pohároch, porcia zmrzliny má takmer štvrť kila. Štvrté najväčšie španielske mesto Sevilla má nádhernú katedrálu aj pôsobivú históriu. A uprostred mesta ešte k tomu všetkému aj nefalšované UFO.

Prileteli ste sem neskoro večer? Nemohli ste urobiť lepšie. Pred polnocou totiž nastáva ten najlepší čas vyraziť do ulíc andalúzskej metropoly. Slnkom rozžeravenú dlažbu už stačili pokropiť čaty upratovačov, ktoré zároveň vyviezli z ulíc odpadky, a tak pripravili voľný ring pre nadchádzajúcu fiestu, ktorá zákonite nasleduje po každodennej dlhej sieste. A mesto pulzuje dlho do rána. Miestami tak hlasno, že vlastne nedáva zmysel pokúšať sa tu ísť spať pred druhou hodinou ráno.

Lacné letenky do Sevilly rezervujete najčastejšie z Viedne alebo z Budapešti. Priamy let z Viedne zabezpečuje letecká spoločnosť Laudamotion (Ryanair) za veľmi priaznivé ceny. Trvá 2 hodiny a 45 minút. S jedným prestupom sa do Sevilly dostanete so spoločnosťami Iberia, Vueling, Austrian a Lufthansa.

Alicante

Krásne čisté more, dlhé piesočnaté pláže s kompletným servisom alebo opustené skalnaté zátoky, kde nestretnete takmer nikoho. Costa Blanca ukrýva unikátne palmové háje v Elche, Murcia zase dokonale reprezentuje atmosféru horúceho španielskeho vnútrozemia. Región Alicante je skutočne pestrý a z pohľadu dovolenky zaujme najmä Costa Blanca, čo v preklade znamená Biele pobrežie. Alicante je síce medzi turistami v Európe už roky pojmom, ale Slováci sem húfne necestujú. Tu, v strednej časti španielskeho stredozemného pobrežia, pritom nájdete jednu z najlepšie vybavených turistických prímorských oblastí Európy.

Vďaka južnej polohe a výnimočne teplému a suchému podnebiu sa tu dá v mori kúpať takmer šesť mesiacov v roku a na dohľad je aj rad historicky zaujímavých miest. A nie je tu tak draho, ako napríklad v Barcelone, či Valencii.

Alicante, najväčšie mesto na pobreží, spĺňa všetko, čo od stredomorského letoviska očakávate. Ak sa vám k moru nechcet cestovať príliš ďaleko, môžete skúsiť priamo mestské pláže. Aj napriek tomu, že sa nachádzajú takmer v centre, voda tu býva veľmi čistá a hlavne rodiny s deťmi ocenia pozvoľný vstup do mora.

Ibiza

Nekonečná párty, uvoľnená hippie nálada a najviac sexi ostrov Baleárov. To všetko je Ibiza. Ostrov, ktorý sa dostal do povedomia dovolenkárov ako destinácia, v ktorej hrá hlasno hudba, v ktorej stretnete dídžejskú smotánku sveta, jednoducho ostrov, ktorý musíte navštíviť ešte pred tridsiatkou. Neplatí to však úplne tak celkom.

O krásnych plážach Ibizy sa hovorí menej, pritom patria medzi tie najlepšie v Európe. Krištáľovo priezračná voda, skaly miešajúce sa s bielym pieskom a v pozadí píniové lesy a olivové háje. Odporúčame požičať si auto alebo motorku a vydať sa hľadať tú najkrajšiu pláž na „vlastnú päsť“. Ostrov rozlohou (571 km2) nepatrí medzi veľké útvary, avšak patrí do súostrovia Baleáry (ďalej Mallorca, Menorca a Formentera), ktoré sa týčia nad morskou hladinou asi 150 km východne od španielskej pevniny.

Ibiza je veľmi obľúbenou destináciou Slovákov. Lacné letenky na Ibizu viete rezervovať napríklad z Viedne, odkiaľ prevádzkuje priame lety spoločnosť Laudamotion (Ryanair), prípadne z Budapešti, odkiaľ na Ibizu viete letieť rýchlo aj s aerolinkami Wizz Air. S jedným prestupom sa z Viedne na Ibizu dostanete so spoločnosťou Eurowings alebo Vueling. Priamy let na Ibizu trvá približne 2 hodiny.

Lanzarote

Biosférická rezervácia UNESCO Lanzarote je neobyčajný a podmanivý ostrov. Nachádza sa tu okolo 300 sopiek, ktoré raz a navždy poznačili scenériu ostrova prúdmi stekajúcej lávy.

Niekedy až mesačná krajina s čiernymi lávovými kameňmi a rozsiahlymi krátermi tak krásne kontrastuje s úžasnými pieskovými plážami, zelenými palmami, kaktusovými záhradami či sviežimi vinicami, z ktorých pochádza miestne čertovsky chutné víno. Azúrovo modré more skrýva nevšedný podmorský svet, ktorý je plný života všetkých farieb a tvarov. Sopečný a miestami až surrealistický ostrov Lanzarote je tak stvorený na objavovanie a perfektný relax. Ostrov začínajú spoznávať aj našinci.

Letenky na Lanzarote najčastejšie kúpite z Prahy, Budapešti, ako aj z Košíc. Lety sú zvyčajne s jedným prestupom. Priamy let prevádzkuje z Prahy spoločnosť Smartwings Travel Service a trvá okolo päť hodín. Z našich končín môžete letieť na Lanzarote aj so spoločnosťami SWISS International Air Lines a Iberia Airline. Hlavným letiskom na ostrove je letisko Lanzarote Airport.

Gran Canaria

Kanársky ostrov Gran Canaria prezývajú aj ako „Miniatúrny kontinent“. Po prílete rýchlo pochopíte, čím si vyslúžil túto prezývku. Sever ostrova je zelený a svieži, stred je zas hornatý s vysokými štítmi. Naopak, juh ostrova je suchý, plný piesočných dún a skvelých pláži s tým najjemnejším pieskom.

Na relatívne malej ploche tak zažijete skutočne rozmanité prírodné scenérie, pre ktoré by ste inak museli precestovať celý kontinent. Gran Canaria ponúka nevyčerpateľné možnosti na pokojný relax, ako aj adrenalínové záležitosti v oblasti turistiky, vodných športov či bicyklovania. Gran Canaria je jednoducho synonymom perfektnej dovolenky.

Napriek tomu že Gran Canaria spolu s celými Kanárskymi ostrovmi patria oficiálne k Španielsku, tak tu veľa podobností so Španielskom nenájdeme. Kanárske ostrovy ležia pri afrických brehoch, vďaka čomu si na Gran Canarii vychutnáte mix španielskej a africkej kultúry. Podnebie je tu tiež viac africké než európske. 200 km severne od Kanárskych ostrovov leží Madeira, ďalší populárny ostrov v Atlantickom oceáne.

Kanárske ostrovy sú obľúbené aj medzi našincami. Letenky na Gran Canariu najčastejšie kúpite z Viedne, Prahy, Budapešti, ako aj z Košíc. Lety sú zvyčajne s jedným prestupom. Priamy let z Prahy trvá okolo päť hodín, z Košíc okolo sedem hodín. Lety na Gran Canariu ponúkajú z našich končín najmä spoločnosti: Smartwings Travel Service, Czech Airlines, Eurowings, Ryanair a SWISS International Air Lines. Hlavným letiskom na ostrove je letisko Gran Canaria Airport.

Ďalším populárnym z Kanárskych ostrovov je Tenerife. Medzi Gran Canaria a Tenerife premávajú pravidelne lode, vďaka ktorým si viete vychutnať obe ostrovy počas jednej dovolenky a zároveň aj zažiť romantickú plavbu loďou.

Tenerife

Najväčší z Kanárskych ostrovov, Tenerife, priťahuje turistov ako magnet. Nečudo, kombinácia jedinečných čiernych a zlatistých pláži, prírodné divy, zábavné parky a skutočne rušný nočný život robia z Tenerife dovolenkovú destináciu snov.

Napriek tomu že Tenerife a aj celé Kanárske ostrovy patria oficiálne k Španielsku, tak tu veľa podobností so Španielskom nenájdeme. Ostrovy ležia až pri afrických brehoch, vďaka čomu si na Tenerife vychutnáte mix španielskej a africkej kultúry. Podnebie je tiež viac africké než európske. Približne 200 km severne od Kanárskych ostrovov leží Madeira, ďalší obľúbený ostrov v Atlantickom oceáne.

V tieni obrovskej sopky Teide plynie život cez deň veľmi pokojne, ale v noci tu vie byť pekne veselo. Výborná španielska kuchyňa, skvelé víno a množstvo karnevalov dávajú s ľahkosťou najavo, že miestni si vedia naozaj vychutnať život. Na Tenerife na to majú aj dôvod navyše. Veď na „Ostrove večnej jari“ je počas celého roka tak krásne počasie.

Ostrov je obľúbený aj medzi našincami. Letenky na Tenerife najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Lety sú zvyčajne s jedným alebo dvoma prestupmi. Priamy let z Viedne trvá okolo päť a pol hodiny a prevádzkuje ho spoločnosť Austrian Airlines. Lety môžete často nájsť aj u spoločností: Iberia Airline a SWISS International Air Lines. Letiská na ostrove sú dve. Tenerife North Airport (Los Rodeos Airport) leží 11 km od hlavného mesta Santa Cruz de Tenerife. Tenerife South Airport (Tenerife South-Reina Sofia Airport) sa nachádza na území samosprávy mesta Granadilla de Abona.

Castellón de la Plana

Castellón de la Plana je malé španielske mesto ležiace pri Stredozemnom mori a je zároveň hlavným mestom regiónu Castellón.

V španielskych i európskych dejinách zohrávalo od dávna významnú úlohu. Centrum mesta totiž zažilo napríklad silný vzdor proti Napoleonovi alebo veľké nepokoje počas španielskej občianskej vojny v tridsiatych rokoch 20.storočia. V tom čase bolo centrum mesta veľmi vážne poškodené.

V súčasnosti je však Castellón de la Plana krásne slnečné mesto s temperamentným a rušným španielskym životom, ktorý sa odohráva predovšetkým na miestnych námestiach. A aj keď mesto nie je až takým miláčikom turistov ako veľké španielske metropoly Madrid, Barcelona či Valencia, ponúka však množstvo zaujímavých pamiatok. 58 metrov vysokú zvonicu, katedrálu Panny Márie či nádhernú prístavnú štvrť.

Lacné letenky do Castellónu viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let z Budapešti zabezpečuje letecká spoločnosť Wizz Air.

Santander

Santander často prezývajú španielskym Karibikom. Krásne prírodné scenérie a veľmi obľúbené miesto pre oddych, ktoré navštevujú najmä samotní Španieli. Skúste aj vy veľmi obľúbenú linku z neďalekej Budapešti a objavte opačné pobrežie Španielska, obmývané Atlantikom.

Samotné Španielsko patrí medzi najobľúbenejšie destinácie Slovákov. Ak však chcete niečo nové a chcete sa inšpirovať samotnými Španielmi, vyberte sa do Santanderu. Je to veľmi obľúbená destinácia miestnych, no stále si zachováva akýsi kľud a pohodu. Je mestom s jedinečnou atmosférou, kde nie sú davy turistov a ceny sú veľmi prijateľné.

Santander leží severnejšie a je hlavným mestom provincie Kantábria. Miestni hovoria, že je to raj v každom ročnom období. Nachádza sa priamo pri mori a poskytuje veľmi rozmanitú paletu pláží, niektoré sú bičované silnými a veľmi vysokými vlnami, iné sa pýšia pokojnou vodou. Stretnete sa tu s piesočnými i kamennými plážami. A nechýbajú tu ani masívne útesy, podobné tým vo Veľkej Británii.

Lacné letenky do Santanderu viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Santanderu zabezpečuje letecká spoločnosť Ryanair z Budapešti. S jedným prestupom možno letieť aj z Viedne - napríklad so spoločnosťami Iberia či Vueling.

Fuerteventura

Púštny ostrov s najkrajšími plážami. Tak by sa dala v skratke charakterizovať Fuerteventura. Je najdlhšia zo všetkých Kanárskych ostrovov a často ju tiež volajú Saharou Kanárov. Pre milovníkov vodných športov a ďalekých pláží niet krajšieho ostrova.

Ak túžite dovolenkovať na „Kanároch“, tak koniec roka je ten pravý čas. Počasie je tu stabilné takmer počas celého roka, koncom roka sa vyhnete turistom aj vysokým teplotám. 13 ostrovov je veľmi rozmanitých a každý si tu nájde to svoje. Tenerife je turisticky mimoriadne obľúbené pre pláže a nočný život. Okrem dokonalých kilometrových pláži ponúka super vlny a výborné možnosti na turistiku.

Priemerné teploty sa v zime pohybujú okolo 20ºC a v lete okolo 30ºC. V najteplejších letných mesiacoch presiahnu hranicu 30ºC.

Lacné letenky na Fuerteventuru viete rezervovať z Viedne. Stačí sledovať na Pelikáne akciové letenky spoločností Lauda, Eurowings alebo Vueling. Priamy let na Fuerteventuru trvá zhruba 4 a pol hodiny.

Užitočné info o Španielsku

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Španielska?

Pri cestovaní do Španielska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Na cestovanie do Španielska nie sú potrebné víza.

Aké je v Španielsku počasie?

Španielsko je štvrtou najväčšou krajinou Európy a má veľmi rozmanitý povrch i podnebie. Podnebie Španielska môžeme rozdeliť na tri odlišné typy, ktoré sú charakteristické pre jednotlivé oblasti.

Sever a severozápad Španielska sú ovplyvnené Atlantickým oceánom, východné pobrežie má charakter stredomorského podnebia a vnútrozemia Španielska, vymedzené náhornou plošinou Meseta má podnebie typicky kontinentálne.

Poloha a podnebie poskytuje veľmi prívetivé podmienky na dovolenku počas celého roka. Ideálny čas na návštevu je počas letných mesiacov, kedy teplota dosahuje takmer neustále teploty okolo 30 stupňov Celzia.

Výhodné je však navštíviť Španielsko aj počas jari a jesene - stretnete menej turistov, teploty sú stále veľmi prívetivé, ubytovanie lacnejšie.

Aké sú ceny v Španielsku?

Oficiálnym platidlom v Španielsku je euro. Ceny potravín a služieb sú v španielsku o niečo vyššie ako u nás. Potraviny a ovocie sa oplatí nakúpiť v obchode. Nápoje v reštaurácii alebo v kaviarni sú dva až trikrát drahšie než v obchode.

Ceny ubytovania v Španielsku nie sú nízke, no každopádne dovolenka v Španielsku nepatrí medzi najdrahšie. Medzi destinácie s najvyššími cenami ubytovania v centre patrí Barcelona, Madrid a Valencia.

Aký je aktuálny čas v Španielsku?

Vnútrozemie Španielska a jeho stredomorské ostrovy sa nachádzajú v rovnakej časovej zóne ako Slovensko - UTC +1. Na Kanárskych ostrovoch je o hodinu menej ako u nás.

Koľko trvá let do Španielska?

Priamy let Španielsko - Slovensko trvá približne 2 hodiny. Z Bratislavy do Barcelony presne 1 hodinu a 55 minút. Avšak let z Košíc do Malagy trvá až 3 hodiny a 20 minút.

Letecké štatistiky o Španielsku

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Španielska si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Varšava, Gdansk, Nuremberg, Berlín, Viedeň, Bratislava, Budapešť, Krakov, Katowice, Praha.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Španielska za posledný týždeň stála iba 17,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Španielska, odporúčame vám navštíviť mestá ako Barcelona, Palma De Mallorca, Málaga, Madrid, Tenerife.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Španielsku je: 17.

Tipy čo vidieť v Španielsku

10 zaujímavostí o Španielsku

1
Španielskym národným športom sú okrem futbalu aj býčie zápasy (corrida de torros). Modernú podobu začali v mestečku Ronda v roku 1784
2
Španielčina je druhý najrozšírenejší jazyk na svete
3
Takmer polovica olivového oleja a 75% šafránu je vyprodukovaných práve v Španielsku
4
Slávna Paella, ktorú takmer v celom Španielsku podávajú s morskými plodmi, vznikla pôvodne vo Valencii, kde dodnes robia paellu so zeleninou, mäsom (kačka/králik) a slimákmi
5
Barcelona má svoj vlastný valentínsky sviatok, na deň svätého Juraja (23. apríl) bolo zvykom vymeniť si ružu a knihu s milovanou osobou
6
Španieli vlastnia viac automobilov ako mobilných telefónov
7
Španielsko je jediná krajina v Európe, kde sa pestujú banány
8
Espaňa alebo Spain pochádza zo slova Ispania, čo znamenalo územie zajacov
9
Ak budete chcieť ísť na obed v Španielsku o pol dvanástej, rovno na to zabudnite. Obed sa podáva okolo 2-3. h poobede a večera až o 21-22. h, takže na párty sa dostanete až po polnoci. Niektoré diskotéky otvárajú až o 2. h ráno
10
Fanúšikovia slávneho katalánskeho klubu FC Barcelona sa prezývajú Culés, čo v preklade znamená zadky