Skip to main content

Lacné letenky Korzika

Francúzsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Bastie

Zaujímavé info o

Najväčší francúzsky ostrov, Korzika, sa nachádza v západnom Stredomorí. Ostrov ponúka prírodnú rozmanitosť, ktorú len ťažko nájsť v inom mieste Európy. Pláže s bielym pieskom, skalnaté útesy, husté lesy či vysoké hory.

Korziku milujú tak bežní dovolenkári, ako aj vytrénovaní turisti. Možno práve divoká, miestami stále nedotknutá príroda, mala vplyv na búrlivú históriu krajiny. Však sa tu narodil Napoleon, ktorý poriadne otriasol dejinami ľudstva.

So svojim vínom, syrom a mäsom rúca ostrov zaužívané predstavy aj v gastronómi, na ktorú nedá dopustiť žiaden pravý gurmán. Korzika je jednoducho ideálna destinácia pre všetkých skutočne náročných cestovateľov.

Korziku obľubujú aj našinci. Lacné letenky na Korziku najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti či z Prahy. Priemerná dĺžka letu je približne tri a pol hodiny zvyčajne s jedným prestupom.

Priamy let na Korziku prevádzkujú letecké spoločnosti Austrian Airlines a Eurowings z Viedne. Priamy let trvá okolo jeden a pol hodiny.

Lety s obvyklým jedným prestupom prevádzkujú najmä spoločnosti Air France a Lufthansa. Z našich končín sa na Korziku najčastejšie lieta na letisko Calvi – Sainte-Catherine Airport, prípadne na letiská Ajaccio Napoleon Bonaparte Airport, Bastia – Poretta Airport či Figari–Sud Corse Airport.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Korzike

Aké cestovné doklady potrebujem do Francúzska?

Pri cestovaní do Francúzska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Do Francúzska nie sú potrebné víza.

Počasie na Korzike

Rôznorodá prírodná scenéria Korziky ovplyvňuje aj jej klímu. Podnebie horských oblastí je odlišné od podnebia pobrežných lokalít. Pre pobrežie je charakteristická stredomorská klíma so suchými teplými letami a vlhkými miernymi zimami.

Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 22 °C. Naopak, najchladnejšie vám bude v januári, kde teplota dosahuje v priemere 8 °C. Najviac prší v novembri s priemernými 96 mm zrážok.

Kedy je teda najlepší čas pre dovolenku na Korzike? Ak si chcete užiť pláže, ideálne obdobie bude leto s priemernými teplotami okolo 20 °C, ktoré často vystúpia nad 25 °C. Teplota mora sa pohybuje od júna do októbra v rozhraní 20 až 24 °C.

Ceny na Korzike

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou nemusíte zamieňať.

Hľadáte hotel na Korzike? Korzické tri hviezdičky majú zvyčajne obdobnú kvalitu ako grécke štyri. Na ostrove môžete nájsť aj pomerne lacné ubytovanie s cenou okolo 25 – 30 EUR osoba/noc. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Verejná doprava na Korzike nie je ideálna. Vlaky spájajú mestá Ajaccio a Bastiu. Cena lístka sa pohybuje okolo 20 EUR. Zvyšok verejnej dopravy zabezpečujú autobusy, ktorých linky sú taktiež obmedzené a koncentrujú sa najmä na východnom pobreží. Jazdia obvykle len raz-dvakrát za deň. Problematická je aj dostupnosť cestovných poriadkov a dochvíľnosť autobusov.

Najideálnejším prostriedkom na preskúmanie ostrova je preto auto. Rátajte tu však s úzkymi cestami a temperamentnými Korzičanmi. Benzín je o niečo drahší ako na Slovensku, ale nejedná sa o závratné rozdiely. Auto vám odporúčame požičať už pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Ktoré očkovania sú pred cestou do Francúzska povinné?

Francúzsko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aktuálny čas na Korzike

Korzika sa nachádza v rovnakom časovom pásme ako Slovensko.

Tipy, čo treba vidieť na Korzike

10 zaujímavostí o Korzike

1
Počet obyvateľov Korziky je približne 330 000
2
Úradnými jazykmi na ostrove sú: francúzsky jazyk a korzický jazyk
3
Medzi primárne exportné suroviny Korziky patria napríklad: víno, tabak, olivový olej, syr či mramor
4
Korzika sa radí medzi najmenej zaľudnené ostrovy v Stredozemnom mori. Vďaka čomu si Korzika zachovala svoj osobitý ráz
5
Korzické údeniny patria medzi najlepšie na svete. Kvalita mäsových výrobkoch je veľmi vysoká najmä vďaka tradičnému výrobnému postupu a faktu, že korzické prasatá žijú po väčšine vo voľnej prírode a sú kŕmené gaštanmi
6
Korzika je jedným z 13 administratívnych regiónov Francúzska
7
Najznámejším Korzičanom bol Napoleon, ktorý sa narodil v hlavnom meste Ajaccio v roku 1769
8
Od roku 1284 bola Korzika pod nadvládou Janovskej republiky. Ostrov sa stal v roku 1755 samostatnou republikou, avšak len na krátky čas. V roku 1769 obsadilo Korziku Francúzsko
9
Najvyšším vrchom ostrova je Monte Cinto, ktorý sa týči 2706 metrov nad morom
10
V tradičnej korzickej kuchyni sa často používajú gaštany. Tie pomohli Korzičanom prekonať obdobia hladu a stali sa symbolom ostrova